בשבע 523: דורש טוב

אהרן רזאל מצולם על רקע גמרא והטקסטים המוצלחים שלו מתייחסים לבית המדרש, אבל באלבום החדש הוא מוכיח שהוא לא שכח איך שרים

אמציה האיתן , ז' בטבת תשע"ג

'קבעתי את מושבי', אהרן רזאל

לאחר מאמצים רבים קרעתי את הניילון העוטף את האלבום החדש (שמישהו כבר יוציא חוק נגד ניילונים שאין להם קצה לתפוס בשביל לקרוע אותם), הוצאתי את הדיסק של אהרן רזאל והכנסתי למכשיר ברכב, כשהסקרנות בוערת בי. ארז, שישב לידי, שאל אם החלטתי לכתוב על כל האלבומים של רזאל. כשראיתי איזה אלבום הוצאתי מתוך המכשיר הבנתי למה הוא מתכוון. מסתבר שהדיסק הקודם של רזאל היה בתוך מכשיר הסטריאו, ולאו דווקא בגללי. הילדים רצו לשמוע אותו בדרך לטיולי החנוכה. נדמה לי שזה הסימן הטוב ביותר להצלחה של אהרן רזאל - היכולת להישאר בראש רשימת הפלייליסט, אצל ילדיי, אצלי ואצל רבים בציבור הישראלי על כל גווניו.

כבר אין צורך לכתוב על פריצת הדרך במוזיקה החסידית שרזאל היה אחד ממוביליה, על התלמידים הרבים שהקים, במודע ושלא במודע, בתרבות המוזיקלית הדתית, ועל הכמות הנכבדה של האלבומים שהוציא לאור. הבה ונתייחס ישירות לאלבום הזה. מסתבר שרזאל מצליח להמשיך להיות מקורי ללא לאות. הוא מפתיע, מגוון ושומר על רמה גבוהה מכל הבחינות. 

כשפגשתי אותו לפני מספר חודשים ושאלתי על האלבום החדש, הוא גילה שהכל כבר מוקלט, אבל עיצוב האלבום עדיין לא מוכן ולכן ניאלץ לחכות זמן לא מועט עד היציאה אל השוק. גם זה מעיד, מבחינתי, על יסודיות וירידה עד הפרטים הקטנים ביותר.

את האלבום הזה מקדיש רזאל לדבר שתופס גם את עיקר זמנו בחיי היום יום – לימוד התורה. הלהיט שפותח את האלבום, 'קבעתי את מושבי בבית המדרש', מעיד על כך יותר מכל, ואתם מוזמנים לחפש ברשת את הווידאו-קליפ החביב שנעשה על השיר הזה. חלק נכבד מהשירים מוקדשים ללימוד התורה, ולא רק זה הישיבתי, אלא גם של האדם שעוסק רוב זמנו בעבודה, אבל עיקר מחשבתו בתורה ו"דעתו עליה" גם כשהוא נמצא בעסקיו.

"אז תביאו לי עשרה אנשים, שמוכנים לעמוד איתי על הגג ולצעוק – ה' הוא האלוקים". בדיוק כשחשבתי על כך שאני מוכן להיות אחד מהעשרה האלה, אמר לי בני בן השמונה: "אני מוכן". כנראה שכשאהרן רזאל מציע לעמוד איתו על הגג ולצעוק, זה כבר לא נשמע כל כך ביזארי. השירים שלו מכילים סיפורים מרתקים, תובנות מקוריות ובעיקר מוזיקה טובה, ושירה, כמו שרק רזאל יודע להגיש. אבל גם זה לא הספיק לו, ובשיר 'השקיפה ממעון קדשך' הוא מצרף אליו את דוד ד'אור לדואט מדהים ביופיו, שרק בשבילו היה ראוי לצאת כל האלבום.

בקיצור, אני ממליץ בחום על האלבום החדש של אהרן רזאל – מרגש, מפתיע, קצבי, מאוד מוזיקלי ובעיקר (לפחות מבחינתו) מחובר לבית המדרש בכל נימי נשמתו.

seret@etrog.tv