בשבע 525: אלבום ביתי

בתגובה לאירועי בית שמש, הוציא לני סלומון אלבום יחד עם בנותיו הקטנות, שירשו ממנו את כישרון השירה

אמציה האיתן , כ"א בטבת תשע"ג

'דרך האור – לני סולומון ומשפחתו'

יש לי חלום – להוציא אלבום מוזיקלי שבו אני אשיר יחד עם הילדים שלי, אעשה את העיבודים, ואפילו אקח את אבי סינגולדה למשל, כדי לנגן בגיטרה. ריאלית, ייקח לי שנות דור להגיע לחלום הזה, אבל בינתיים אוכל להתנחם באחרים שעשו זאת. זוכרים את להקת 'שלוק רוק' שהוציאו אלבום שירי שבת במנגינות הביטלס? הדמות המובילה בלהקה, לני סלומון, הצליח להגשים את החלום שלי, אבל לא עם הילדים שלי אלא עם שלו (מה לעשות, לפעמים חלומות מתגשמים, כמעט). זהו אלבום של שירים חביבים, והזמרים הם הוא עצמו ושתי בנותיו – אביגיל ושני. אם כבר שאלתם, אז הן עוד לא הגיעו לגיל מצוות (או יותר מדויק – הן בנות 7 ו-9). 


הפרויקט התחיל בכלל מטראומה. בית הספר בבית שמש, שבו לומדות בנותיו של לני, עמד במוקד המאבק של קבוצת החרדים שניסתה להוציאם משם בדרכים לא ממש קונבנציונליות. כתגובת נגד החליט לני לזרוק בלוקים על בתיהם של החרדים ולשרוף את בתי הכנסת שלהם. נו טוב, הגזמתי קצת. האמת היא שהוא החליט כתגובה להוציא אלבום של שירים שעוסקים באהבת חינם וביחס שבין אדם לחברו. ואם כבר בית ספר לבנות, אז הכי הגיוני לשלב את בנותיו בשירה. כנראה שאת כישרון השירה הן ירשו מאביהן, כי הן באמת יודעות לשיר. השירים מאוד חמודים והביצוע לא פחות. 

ממוזיקאי כמו לני סולומון הייתי מצפה לקצת יותר הרמוניות בשילוב בינו לבין בתו. רוב הזמן הם שרים אותו דבר בדיוק, ונדמה לי שהיה אפשר להוסיף קול שני ואפילו יותר מזה, ואז השילוב היה עוד יותר מושלם.

באחד השירים היותר נחמדים ישנו חידוש היסטורי – ראפ בביצוע ילדותי. בשיר 'ישמח משה' ישנם קטעי ראפ חמודים שמבצעת הילדה הקטנה. זה אמנם לא נשמע ממש כמו ראפ, הקצב קצת עדין מדי, אבל התוצאה בהחלט ייחודית ונעימה לאוזן.

אני בטוח שהאלבום הזה יכול לשובב את נפשם של הילדים, וגם של הגדולים (בעיקר אלה שכבר יש להם ילדים בגילאים התואמים). ומי יודע, אולי גם אני אזכה להגשים פעם את החלום המוזיקלי הזה.