בשבע 527: בזמנכם הפנוי - המלצות וידיעות תרבות

"בשבע" , ו' בשבט תשע"ג

  • חגי הוברמן משלים פרויקט מחקר של שנים רבות ומשיק את הספר 'חנן פורת - סיפור חייו'. הוברמן מנסה להקיף בספרו את עולמו העשיר, חזונו ופועלו של אדם אחד שסחף אחריו אלפים, וזכה לכתוב פרק מרשים בתולדות המדינה. הספר מלווה את פורת איש האשכולות והתלמיד חכם, המחנך, איש השטח והפרלמנטר, שביקש לגשר בין עולמות. הוצאת ידיעות ספרים.
  • השבוע יצא דיסק חדש וחמישי במספר לזמר גד אלבז, 'מילים של רוח'. אלבז שחרר לרדיו בשבועות האחרונים רמזים מתוכו כמו 'כבתחילה' ו'לכל מי', שזכו להשמעות רבות. בכ"ז שבט מתכנן הזמר מופע טרום בכורה ב'בית היוצר' בנמל תל אביב, לקראת סיבוב הופעות ברחבי הארץ. 
  • קק"ל פותחת את חגיגות ט"ו בשבט כבר מיום שישי הזה - בסיורים חינמיים ביער ציפורי, בבית נחמיה וביער בן שמן. אבל גם  מי שהחמיץ את אלה יכול להסיר דאגה מלבו, החגיגות ממשיכות בחמישי הבא בביקור חינמי במשתלות, כולל הכנת עציצים (משתלות גולני, אשתאול וגילת), וכמובן 'טע וסע' בשישי הבא, בדרך נוף בית קשת, יערות הכרמל ויער להב.
  • אף פעם לא מוקדם להתחיל, כך חושב נמרוד בר-לוין ומוציא ספר עסקים לילדים בשם 'העסק של שסק'. שסק הוא ילד יוזם ועצמאי אשר מעוניין לפתוח עסק משלו. בכל פעם הוא מנסה משהו אחר אבל נכשל. אי ההצלחה אינה מרפה את ידיו, הוא מסיק מסקנות ומתקדם קדימה, עד לסוף הטוב. הוצאת קונטנטו דה סמריק.
  • הבחירות שיתקיימו בע"ה ביום שלישי הקרוב מביאות לפתחם של ההורים עוד יום של פנאי והזדמנות לבלות עם הילדים. מוזיאון המדע בירושלים מציג סדנאות מיוחדות המתאימות לילדים, לנוער ולמבוגרים, בהן סדנת מטאורולוגיה על היווצרות עננים ותופעות מזג אוויר, סדנה בלשית בעקבות שרלוק הולמס, הדגמה של פנס חושך ועוד.