בשבע 528: 'הלל שלם'

מקהלת הנשים 'הלל' אמנם מורכבת מזמרות חובבות, אבל האלבום שלה מוקפד ומקצועי לגמרי. ויש גם מתכונים

נעמי האיתן , י"ג בשבט תשע"ג

'הלל עם קפה ועוגה', להקת הלל

נמאס לכן מהמרוץ המטורף של החיים? רוצות לשבת רגע ולהירגע? בא לכן כמה דקות של נחת? הנה הצעה שלא תוכלו לסרב לה – 'הלל עם קפה ועוגה'. האלבום החדש של להקת 'הלל' מוגש לכן באהבה. אז בחרו אחד מהמתכונים שבחוברת המצורפת לאלבום, שימו מים חמים לקפה ושבו בנחת כשברקע תשיר לכן להקת 'הלל'. 

זה התחיל משתי נשים מאזור השומרון שפנו למרב ברנר בבקשה להקים מקהלה של נשים, בעיקר כאלה שלא מופיעות מול גברים. הקבוצה הלכה וגדלה, וכיום הן מונות כחמש עשרה נשים מהשומרון אבל לא רק משם. הן נפגשות מדי שבוע, נהנות לשיר יחד, לבלות עם העוגה התורנית של השבוע, ואפילו להופיע בפני קהל נשים מגוון בכל הארץ. בשבילן זו הזדמנות פז לנצל את הכשרונות שהתברכו בהם, ולא רק בסוף הסעודה השלישית, לאחר שהגברים הלכו לתפילת ערבית בבית הכנסת.

אם זה נשמע לכן כשירה בציבור חובבנית, יש לכן טעות גדולה. הכיף אמנם קיים, אבל החובבנות ממש לא. מרב ברנר עוסקת כבר שנים רבות בתחום המוזיקה המקצועית. היא מרכזת את ההרכב המוזיקלי בישיבת אמי"ת 'חברותא' בכפר בתיה, שחבריו מקפידים להוציא אלבום מיצירותיהם מדי שנה בשנה.

ההרכב של להקת 'הלל' מגוון ומקורי בדיוק כמו השירים שהן שרות. חלקן באות עם רקע מוזיקלי מקצועי וחלקן שמרו את הכישרון חבוי עד ליום שבו הגיעה ההזדמנות. האלבום הזה מהווה מבחינתן עוד שלב בהתפתחות המקצועית, יחד עם ההופעות בפני קהל הנשים, שזוכות להצלחה לא מבוטלת. הרעיון של הקפה והעוגה יחד עם השירים מבטא את הצורך לשלב בין קודש לחול, ובין חיי היומיום לרגעים הנעלים של שירת הנפש. הרעיון הזה מתבטא גם בעיצוב המיוחד של החוברת, הכוללת בתוכה מתכונים לעוגות - פשוטות וגם מורכבות ועשירות בקלוריות.

השירה של להקת 'הלל' מוקפדת מאוד ומביאה לידי ביטוי את המגוון העשיר של הקולות. לא סולנית אחת שבולטת לאורך הדרך, אלא קולות שונים, שכל אחד נוגע בנימי הנפש בצורה שונה. ברנר לא חסכה ברמה המקצועית והנגנים מגיעים בחלקם הגדול מההרכב המשובח של 'איילת השחר', שבאולפן הסאונד שלהם גם הוקלט האלבום כולו.

אז אם אתן רוצות לעלות לכמה דקות של רוח אחרת, ואולי אפילו להצטרף בשירה לחבורה הנחמדה של 'הלל', שימו מים על האש ולכו לקנות את האלבום 'הלל עם קפה ועוגה'.

seret@etrog.tv