גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

בנט: מתחייב שנהיה שליחים נאמנים לכל עם ישראל

24/01/13, 01:14
דבורה גינזבורג

תוצאות הבחירות לכנסת ה-19 חילקו את מצביעי הבית היהודי לשני גושים מרכזיים: גוש הצעירים שהתאכזב ממספר המנדטים, וגוש המבוגרים יותר שניסו להסביר להם שמדובר בעצם בניצחון ובהכפלת כוחם של המפד"ל והאיחוד הלאומי. אבל בדבר אחד היו כולם מאוחדים - מי שחיבל במפלגה והיה אחד הגורמים לאיבוד קולות הוא קמפיין הליכוד המגמתי שניסה, וככל הנראה גם הצליח, לפגוע בתדמית המאחדת והנקייה שהציג הבית היהודי.

יום שלישי, מוצאי הבחירות, במטה המרכזי של הבית היהודי בכפר המכביה ברמת גן, מאות פעילים ומספר כמעט זהה של אנשי תקשורת שהגיעו לסקר את המפלגה המתחדשת בראשות נפתלי בנט. כשמונים צוותי טלוויזיה ותקשורת מהארץ ומחו"ל התמקמו מול הבמה המרכזית וחיכו לתוצאות המדגמים שהוקרנו על גבי מסכי ענק. עם היוודע תוצאות המדגם הראשון פרצו הפעילים בשאגות שמחה, נופפו בדגלונים ושרו את ההמנון החדש שחזר שוב ושוב על השורה "משהו חדש מתחיל - נפתלי בנט".

את כניסתו של בנט לאולם אי אפשר היה להחמיץ. פעילים נלהבים שעטו לעברו בקריאות "הו הא מי זה בא ראש הממשלה הבא", וכמעט רמסו את כל מי שהיה בדרכם. המאבטחים נאלצו להתייצב סביב בנט בטבעת הדוקה על מנת לאפשר לו להגיע בבטחה לבמה ולשאת את נאומו. 

זה שיוצא וזה שנכנס. בנט והרשקוביץ בכפר המכביה צילום: פלאש 90

פעילי השטח: הפעם הצלחנו להתנחל בלבבות

"חיילי צה"ל אתם הגיבורים שלנו. נאחל לכם מכאן לילה טוב ושקט תמשיכו לשמור עלינו", פתח בנט לקול שריקות ומחיאות הכפיים של הקהל. "אחים ואחיות שלי, אנו חוזרים לישראל שבטוחה בעצמה ומאמינה בכוחה. בית חדש עם תעוזה ורוח לחימה ממש כמו פעם, אויבינו ידעו שעם מדינת ישראל לא מתעסקים. היום הקמנו בית חדש לכל מי שאוהב את צה"ל ואת לוחמיו, לכל מי שלא מוכן שיכבלו ללוחמים שלנו את הידיים, לכל מי שלא מוכן שיקראו להם פה ובחוץ פושעי מלחמה, שידעו שהם הסיבה שאנחנו יכולים לחגוג כאן הערב".

בהמשך דבריו הודה בנט לסובבים ולשותפו לדרך אורי אריאל. "אני לומד ממנו הרבה כל יום. היום עשינו עוד היסטוריה. הפסקנו להיות מפלגה מרכזית סקטוריאלית אלא מפלגה של כולם. נבחרנו על ידי כולם לשרת את כולם, אני מתחייב שנהיה שליחים נאמנים לכל עם ישראל", אמר בנט וסיים בתודה עמוקה למאות הפעילים המאושרים.

בין החוגגים נצפו פעילי הבית היהודי מכל רחבי הארץ שעבדו קשה מאוד ביום הבחירות. הציפייה שלהם היתה ל-15 או 16 מנדטים, לא פחות. ראובן גור אריה, ראש סניף שומרון בבית היהודי, סיפר: "מחצית מהתושבים הצביעו כבר על הבוקר. אנשים אמרו לי שבבחירות האלה הם מרגישים שהבית היהודי הצליח הפעם להתנחל בלבבות". 

שמוליק מאירוביץ, שריכז את הפעילות בגבעת שמואל, סיפר: "מחמש וחצי בבוקר היינו על הרגליים, כיסינו את כל העיר בשלטים. בסך הכל התרשמנו שהיה מוצלח, שמענו שקלפיות שכל השנים היו מזוהות עם הליכוד עשו מהפך ועברו לבית היהודי".
עמוד 1 מתוך 2
הקודם | הבא