גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גליון 530ראשיהפצה

ישראל היום, המטרות של ארץ נהדרת ועוד... - מיקרוסקופ

07/02/13, 01:27
בשבע

התקשורת בישראל היום / חני לוז

עד לכתיבת שורות אלו ביממה שאחרי, התכנית 'המקור' של רביב דרוקר בערוץ 10 לא עלתה לאינטרנט, וכנראה שלא במקרה.

זה היה 'תחקיר' של שעה שלמה על התנהלות המערכת של 'ישראל היום'. תמציתו של העניין: דור ההמשך של המפא"יניקים ממש סולד מכך שגונבים לו את השיטות. ומה שמקפיץ להם את הפיוזים עוד יותר – כשהצד שממול מצליח בגדול והורס את מגרש המשחקים שלהם. שדה התודעה, כידוע, שייך לשמאל. בתקציב של מאות מיליוני שקלים מכספי האגרה ועשרות מיליונים מכספי משרד הביטחון, ובמימון מסחרי על חשבון זיכיון מהציבור, הם קידמו ומקדמים אג'נדות על שמאל בלבד.

בא דרוקר ו'מוכיח' ש'ישראל היום' הוא מגמתי - שעורכי העיתון משנים כתבות, ידיעות וטורי מידע, והם גם פוסלים אותם. אוקיי, מה עוד חדש בעולם התקשורת? דעו לכם, הקוראים, גם בעיתון הזה העורכים עובדים.

בפתיח של דרוקר קבור הכלב: הוא תמה איך יכול להיות שעיתונאים כותבים מעצמם טקסטים של תמיכה בנתניהו ובמדיניותו? כפי שאמרנו, בשדה התודעה אמורים לשהות רק שונאי ביבי, רק מקדמי לבני-קדימה-אולמרט. אם מצדיקים את נתניהו, כנראה שיש קונספירציה מלמעלה. 

ועוד תהייה: מדוע מודל החינמון המודפס כל כך מפריע? האם החינמון הנקרא ערוץ 2, בניגוד לערוצים בתשלום, הוא בעל חברת חדשות חסרת ערך בגלל חינמיותו? ומדוע מותר לחדשות החינמון 2 לקדם שנאת ביבי, מתנחלים וחרדים, ולערוג לקדימה-אולמרט-לבני-לפיד?

בהמשך התכנית הובא האיש התם, יושב האוהלים, חיים רמון. בפאתוס צדקני דרש רמון שמבקר המדינה יבדוק את השחיתות הנוראה: כיצד הון של מיליארדר מצליח לתמוך בפוליטיקאי, בניגוד להגבלות על גובה התרומות. אבל רגע, מה עם נוני מוזס? את 'ידיעות אחרונות' דרוקר לא יבדוק, גם לפני שרפי גינת המקושר בחוזקה לאימפריית מוזס התמנה למנכ"ל ערוץ 10.

ושאלה לסיום: דרוקר תקף את 'ישראל היום' ואת עמדתו בעד החקיקה נגד תרומות ממשלות זרות, בעקבות השפעת כספי הקרן לישראל חדשה על הפוליטיקה בישראל. אותו דרוקר הקים עמותה לחופש המידע. בכהונתו כיו"ר, קיבלה העמותה כמיליון שקלים מהקרן לישראל חדשה. מצאתם גילוי נאות אצל דרוקר? ספרו לנו.

נשאר בארץ / עדי גרסיאל

אדר בפתח, וזו הזדמנות טובה לפשפש מעט בקרביה של תכנית ההומור והסאטירה הכי מצליחה בישראל, 'ארץ נהדרת', באדיבות מוסף 'הארץ'. 

בריאיון גלוי לב שפורסם שם בשבוע שעבר שטח מולי שגב, יוצר ובמאי התכנית, את משנתו. שגב, שהצביע למרצ על פי עדותו - לא שזה מפיל מישהו מהכיסא – מודה שהוא סימן מלכתחילה את נפתלי בנט כ"מתנחל קיצוני בתחפושת סחבק". הנה עוד כמה ציטוטים מאירי עיניים: 

"בימי עופרת יצוקה, למשל, היינו אולי היחידים שהתייחסו למספר ההרוגים בעזה... אנשים הכניסו אותנו לסלון שלהם כי אנחנו עושים בידור טוב, ואנחנו הרשינו לעצמנו להתנהג כמו אורחים לא מנומסים ולהביע דעות שירגיזו את המארחים".
עמוד 1 מתוך 2
הקודם | הבא