גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גליון 531ראשיהפצהמהדורה דיגיטלית: בשבעאתנחתא

מדור צרכנות לפורים - צרכנות

14/02/13, 02:48
פנחס ורבקה קופר

שמחה בטוחה - איך לעבור את חג הפורים ללא סכנות 

חג פורים הוא חג של שמחה, אולם מדי שנה מגיעים עשרות ילדים לבתי החולים עם פציעות קשות – חלקם עם כוויות, חלקם עם קוצר נשימה וחלקם עם אלרגיות לאחר שטעמו משלוחי מנות שאינם מותאמים לגילם.

ודאו כי על תווית התחפושות מצוין כי הן עשויות מחומרים חסיני אש או לפחות כאלו שעברו טיפול נגד התלקחות. חפשו את תווית 562 המציינת שהתחפושת עומדת בתקן ישראלי. ודאו כי התחפושות אינן עשויות מחומרים דליקים כמו צמר גפן, נוצות, נייר או קרטון.

העדיפו תחפושות צמודות על פני תחפושות רחבות שוליים, הכוללות שרוולים נפוחים וחצאיות רחבות. חשוב שהתחפושת תהיה נוחה. מומלץ לבחור בתחפושות פשוטות, בלי כמויות גדולות של בד אשר עלולות להקשות על התנועה החופשית.

הימנעו מתחפושות ואביזרים בעלי קצוות חדים ומתחפושות שכוללות שרוכים, חבלים וחוטים ארוכים יותר מ-20 ס"מ, אשר עלולים להיכרך סביב הצוואר ולגרום לחנק.

ודאו שהתחפושות אינן מסתירות את שדה הראייה. 

אין להשתמש במסכות העשויות מחומרים שאינם נושמים כמו שקיות פלסטיק, מחשש לחנק.

בתחפושות לפעוטות הקפידו שהתחפושת אינה כוללת אביזרים קטנים שעלולים להיתלש ולהגיע לפיהם.

ודאו כי אביזרי תחפושות כגון חרבות או סכינים יהיו מחומרים רכים שאינם יכולים לפצוע את המשתמשים בהם.

הימנעו משימוש במסכות בעת משחק במתקני שעשועים מחשש לפציעות או לחנק.

עדיף להימנע משימוש בפיקות, קפצונים, נפצים וחומרים דליקים. אין לשמור פיקות וקפצונים בכיס מחשש להתפוצצות ואין לירות קפצונים, פיקות ודומיהם בקרבת האוזניים והעיניים.

איפור פנים עדיף על מסיכה, בתנאי שהמוצר מתאים למגע עם העור, אינו מכיל חומרים רעילים ועונה על דרישות משרד הבריאות. עדיף להשתמש בצבעי איפור על בסיס מים, בעיקר בפעוטות וילדים. 

במשלוחי מנות לילדים מתחת לגיל שש שנים, מומלץ להימנע מלשלוח מוצרים שעלולים לגרום לחנק, כגון אגוזים, בוטנים, שקדים, מסטיקים עגולים וסוכריות קטנות.

הימנעו משתיית אלכוהול בכמויות חריגות. שכרות עלולה להוות סיכון בריאותי משמעותי.

באדיבות ד"ר יעקב שכטר, מנהל מחלקת הילדים של בית החולים לניאדו בנתניה

מבזקי צרכנות

השף משה שגב משיק ברשתות השיווק קו מוצרים רחב תחת השם 'שגב chef', בליווי אמצעי הייצור והשיווק של קבוצת 'נטו', הכולל מגוון מנות ראשונות, עיקריות וקינוחים. בשלב ראשון יושקו מוצרי בישול ביתי קפואים כמו קציצות עוף ברוטב עגבניות, בשר בקר טחון בתיבול מזרחי וקציצות דג ברוטב עגבניות; סלטים מצוננים כמו סלט פלפלים קלויים וגבינת פטה וסלט חצילים, לבנה וזעתר; סדרת קינוחים הכוללת אקלרים במילויים שונים; וסדרת 'פסטה ספיישל' הכוללת ארוחות איטלקיות מפסטה טרייה. המוצר הבא בסדרת המותג יהיה של גולש שישלח את המתכון אשר ייבחר על ידי שגב ויזכה אותו ברבע מיליון שקלים. 
עמוד 1 מתוך 2
הקודם | הבא