גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גליון 532ראשיהפצהמהדורה דיגיטלית: בשבעאתנחתא

צרכנות לפורים - איפור ואזני המן - צרכנות

21/02/13, 13:27
פנחס ורבקה קופר

איפורים בפורים

איך להתאפר בצורה שלא תפגע בעור וכיצד להסיר את האיפור בקלות

אם בחרתם להוסיף צבע פנים או גוף, עדיף שהצביעה תיעשה בצבעי איפור שאינם חוסמים את נקבוביות העור ואינם גורמים לאלרגיה או לגירוי בעור. לקראת פורים מוצפות החנויות במוצרי איפור זולים, הנושאים לעיתים תווית אישור של משרד הבריאות ולעתים לא. העדיפו להשתמש בצבעי איפור על בסיס מים, בעיקר כשמדובר בפעוטות וילדים.

עוד לפני שמתחילים להתאפר מומלץ מאוד למרוח קרם פנים עשיר בלחות על פנים נקיות. לילדים ניתן להשתמש בקרם לתינוקות או בקרמים ממחלקת הדרמוקוסמטיקה בבית המרקחת. קרם הלחות יהווה בסיס שיסייע מחד לשמור על האיפור לאורך זמן ומאידך יגן על עור הפנים.

מסיר איפור צריך להתאים לסוג האיפור שבו השתמשתם. צבעים לפנים שבאמצעותם מאפרים בדרך כלל תחפושות מורכבות הם על בסיס שמן, ולכן יש לבחור מסיר איפור שהוא על בסיס שומני גם כן. מסיר איפור מהעיניים דו פאזי מסיר איפור עמיד במים ועשוי להתאים להורדת איפור מכל הפנים. מרחו אותו על פד קוסמטי מתאים והסירו בעדינות את האיפור. לאחר מכן אפשר להמשיך את הניקוי עם מגבון להסרת איפור.

יש להתאים את סוג מסיר האיפור לסוג העור. במידה ואינכם יודעים מהו או שזוהי הפעם הראשונה שאתם מסירים איפור (בעיקר במקרים של פעוטות) העדיפו מסיר איפור לעור רגיש על בסיס טבעי.

למרות הקושי שבהסרת איפור פורימי, הקפידו לעשות זאת בעדינות. מעבר לעובדה שהסרת איפור בצורה אגרסיבית גורמת לתחושת אי נעימות, אתם עלולים לגרום לפציעות ושריטות. העדיפו להוסיף עוד חומר מסיר איפור באמצעות צמר גפן על פני שפשוף חוזר של העור.

הקפידו לשטוף את הפנים במים וסבון פנים לאחר הסרת האיפור. הסבון ינקה באופן סופי את שאריות האיפור.

בתום תהליך הסרת האיפור מרחו קרם לחות על עור הפנים והצוואר כשהם לחים ובתנועות עיסוי מעגליות. מריחת קרם לחות על עור לח שהנקבוביות שלו פתוחות ובתנועות מעגליות תבטיח החדרת לחות באופן מקסימלי ותמנע את התייבשות העור.

בשום פנים ואופן אל תישנו עם איפור. 

באדיבות אוקסנה פריגרינוב, מנהלת קוסמטיקה ב'סופר פארם'

מתכון - אוזני המן פריכים ובריאים 

באדיבות הילה בועז - מאמנת אישית, מנהלת מחלקת תזונה ודיאטה בבית חולים 'לניאדו'

החומרים 

2 כוסות קמח מלא 

כפית אבקת אפייה
עמוד 1 מתוך 2
הקודם | הבא