גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גליון 533ראשיהפצהמהדורה דיגיטלית: בשבעאתנחתא

סערת המכתב - על דעת עצמי

28/02/13, 23:35
אבי סגל

כבר זמן רב מסעיר הסיפור הבא את הרשתות החברתיות, אם כי הוא זוכה להתעלמות כמעט מוחלטת בתקשורת הממוסדת. מדובר במכתב מביך נגד ראש ממשלה בכיר, מכתב המאשים אותו במעשים חמורים ובלתי הולמים במסגרת תפקידו. אותו ראש ממשלה בכיר מכונה במכתב "אסון" וגם "סכנה". נטען שם שהוא הקים את מדינת חמאס בעזה ואת המדינה הפלשתינית באו"ם, שהוא מסכן את ירושלים והגושים, שהוא מוביל לסופה של המדינה היהודית, ועוד כהנה וכהנה האשמות וביטויי גנאי, לא כולם ראויים לדפוס בעיתון זה.

על המכתב מופיעה חתימתה של צ"ל, אישה שעובדת כיום עם ראש הממשלה הבכיר כשותפה קואליציונית. צ"ל מכחישה את העניין מכול וכול. לטענתה, היא לא כתבה את המכתב, ומלבד זאת היא לא התכוונה, ומלבד זאת התנאים השתנו. גם בני מפלגתה של האישה טוענים בתוקף שמדובר בזיוף, למעט אדם אחד ממפלגתה שמסתובב לאחרונה בפרצוף חמוץ ולא אומר דבר.

כאמור, רק ברשתות החברתיות ממשיך הנושא להדהד, בעיקר בבדיחות מילוליות ובממים אינטרנטיים. רוב העיתונאים מעלימים עין מהמכתב החמור, ומעדיפים לעסוק ברכילות זולה על בת זוגו של ראש הממשלה הבכיר. איש אינו שואל מה באמת קרה בין ראש הממשלה הבכיר לאותה עובדת, או כיצד היא מסוגלת לעבוד איתו אחרי כל הדברים שטענה כלפיו. למעשה, כמעט אף אחד לא מתייחס כעת לאמירות החמורות במכתב, אפילו לא כחומר למחשבה. נראה כי ראש הממשלה הממולח הצליח לחמוק בשלום מעוד פרשה לא נעימה, אלא אם הוא יובך פעם נוספת על ידי ראשי מפלגות אחרים.

חיזוי היש עתיד

סקרים מהשבוע האחרון קובעים כי במידה שהמשא ומתן הקואליציוני ייכשל ונלך שוב לבחירות, 'יש עתיד' תהיה המפלגה הגדולה בכנסת. אותם מכוני סקרים, שרק לפני חודש-חודשיים-שלושה העניקו לאותה 'יש עתיד' מספר חד-ספרתי של מנדטים, ממהרים כעת להתיישר עם המציאות החדשה ולעלות על עגלת המנצחת הגדולה של הבחירות האחרונות. ובכן, סוקרים יקרים, לא יודע איך להגיד לכם את זה בעדינות, אבל מי אתם שתמשיכו להכניס לסקרים את יאיר לפיד? באיזו חוצפה אתם עדיין מתיימרים לנבא את מספר המנדטים שישיג? ומדוע העיתונים עדיין נותנים לזה במה, כאשר במדינה מתוקנת כבר מזמן היו משאירים אתכם בחדר נעול ומבודד עם אקדח טעון ביד? ולא, אני לא קורא לכם להתאבד, הרי די ברור שגם שם תפספסו.

הרצינות התהומית שבה נלקחים הסקרים בתקשורת הישראלית מזכירה לי במשהו את ימי בחירות 2006, לא לכנסת אלא לפרלמנט השכן: המועצה המחוקקת הפלשתינית. כפי שחלקנו זוכרים, לבחירות ההן קדמו סקרים שהצביעו על ניצחון ברור לפת"ח במאבקו מול החמאס. בפועל, החמאס ניצח בהפרש עצום, וחודשים ספורים לאחר מכן העביר את מאבקו אל השטח והשתלט על חבל עזה. זמן לא רב אחרי הבחירות נערך ברשות הפלשתינית סקר חדש, וראו זה פלא: התוצאות הראו פעם נוספת ניצחון ברור לפת"ח במאבקו מול החמאס. למחרת פורסם דבר הסקר באחד העיתונים הישראליים הגדולים. הכותרת שניתנה לידיעה הייתה "מהפך".

פרס נובל

היו ימים שבהם טקסי האוסקר מילאו חלק נכבד מסדר יומי. מדי שנה, בהתקרב מועד הטקס, הייתי פוצח בהכנות המתבקשות: צופה בכל הסרטים המועמדים, מכין דף הימורים, שוכר טוקסידו ומתעורר בשלוש בלילה כדי לצפות פעם נוספת בצמד המגישים שמטרידים את קלינט איסטווד על השטיח האדום. מובן שזו הייתה תקופה אחרת, ימי רווקות תוססים שבהם הייתי מכוון שעון לשלוש בלילה ואשכרה מתעורר בשלוש בלילה; ימים שבהם בילי קריסטל עדיין היה מנחה הערב ועדיין היה מצחיק; ימים שבהם הביקור בבית קולנוע היה אירוע מרגש; ימים שבהם המילה מרגש נאמרה בהקשרים מרגשים.
עמוד 1 מתוך 2
הקודם | הבא