גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גליון 533ראשיהפצהמהדורה דיגיטלית: בשבעאתנחתא

"עניין אישי" עם חילי טרופר - בגליון השבוע

חילי טרופר. 35. תושב נס הרים. נשוי לצופית ואב לארבעה. עובד בחטיבת קהילה בעיריית בת ים.
28/02/13, 23:35
עפרה לקס

צילום: דוד הוכברג

התחלה: ניסן, תשל"ח. ביום טוב ראשון. "אימי סיימה את הסדר, ואז הלכה ללדת". האם, שיש לה השכלה אקדמית בפסיכולוגיה, עסקה תקופה מסוימת בתרגום ספרים, אבל בעיקר גידלה את  המשפחה הענפה, והייתה "הגב השקט של אבא". 

אבא: הרב ד"ר דניאל טרופר, מייסד ונשיא 'גשר' ומי שעמד בראשות המיפקד ב'בית היהודי', ומפעלים רבים נוספים. "הוא לא היה הרבה איתנו, אבל כשהוא היה - הוא היה. וכשלא, ידענו שהוא עושה דברים חשובים".

חשובים: "הבית היה בועה של חום ואהבה, אבל עם ממשק תמידי למצוקות ולקשיים שיש בחוץ. מגיל אפס היו בארוחות שבת אורחים שגם ההורים לא ידעו בדיוק מי הם, אבל לא היה להם איפה להיות. בכל יום שישי הייתה תורנות במשפחה ללכת ולשחק עם ילדים בבית חולים".

משפחה ברוכה: טרופר הוא השישי מבין עשרה ילדים. "חוויה מדהימה. אף פעם לא היה חסר לי משהו, גם לא תשומת לב. בין האחים היו ועדיין יש קשרים מאוד טובים, אבל זה כי ההורים שלי מיוחדים".

לימודים: יסודי וחטיבה ב'חורב'. בלי הרבה נוכחות במקום. "לא היה לי טוב בבית הספר, ואחרי שברחתי כמה פעמים היה איזה קש ששבר את גב הגמל והעיפו אותי. זה היה טוב גם בשבילם וגם בשבילי". התיכון היה ב'נוה שמואל' באפרת, שם היו פתוחים יותר לעובדה ש"כמעט לא הייתי".

לא הייתי: כן הייתה נוכחות במקומות אחרים, "הייתי פעיל בכל מיני עמותות ולא עשיתי שטויות. כך שההורים לא שמחו מזה, אבל זה היה בגדר הסביר".

תנועת נוער: 'עזרא', סניף ירושלים מרכז, חניך וגם מדריך. "במיונים בצבא (ע"ע) אני נותן העדפה למי שהיה בתנועת נוער ולמי שהיה בשנת שירות". 

מכינות: הייתה שנת לימוד במכינה בצפת שמוגדרת כ"בערך". אחריה היה אמור להגיע הגיוס, רק ש"אז הקימו את המכינה החילונית הראשונה והמקים ביקש ממני שאעזור לו לגייס חילונים". מכינת 'נחשון' התמקמה ביישוב ניל"י הוא נשאר ללמוד שם במשך חצי שנה. "זו הייתה אמורה להיות מכינה של דתיים וחילונים. בפועל היא הייתה מכינת חילונים ודתי - אני". השנה מוגדרת כ"מדהימה". גם בגלל צופית.

צופית: גם היא למדה ב'נחשון'. "זה פשוט קרה. תוך כמה חודשים היינו ביחד". צופית באה מבית לא דתי. "הייתה מורכבות מסוימת בקשר, לא משהו דרמטי. היום אנחנו מנהלים אורח חיים דתי". צופית היא רוקחת במקצועה שעובדת בחברת תרופות, "ושותפה מלאה לדרך, גם אם היא הצלע השקטה". עורך קידושין היה האב "שהוא רבי ומורי בכל מובן". החופה הייתה דגל ישראל.

הברכה: ארבעה ילדים, בעלי שמות שניים סופר ציוניים. טל-מניה ע"ש מניה שוחט, דולב-דוד ע"ש דוד בן גוריון, המלך ואלעזר, ועפרי- נריה ע"ש הנרייטה סולד. הבכורה, יובל-ייטב, דווקא ע"ש הסבתא. הגדולות לומדות בבית ספר בצור הדסה, האחרים במסגרות במקום.   
עמוד 1 מתוך 2
הקודם | הבא