בשבע 75: מכתבים למערכת

, ה' בשבט תשס"ג

הפגנות – לא בשטח הגדר
(בתגובה ל'שולחן עורך', גיליון 74)

במדינה מתוקנת כל מי שהיה ניגש לגדר ביטחון בניגוד להוראות היה 'זוכה' לכדור או שניים ברגליו, ומי שהיה מעיז לפרוץ אותה בוודאי היה מקבל טיפול הרבה יותר חריף.

הפצוע גיל נעמתי לה היה בכלל מפגין, אלא פורע חוק, שעבר לצד של אויבינו ויחד עם מחבלים רעולי פנים ניסה במעשהו להקל על מחבלים מתאבדים להיכנס לארץ ולבצע זממם.
הפגנות לא עורכים יחד עם אויבים, אלא מול משרד רוה"מ, או בו זמנית גם בחוות השיקמים.

תמוה ומוזר היה לראות את הרמטכ"ל מבקר את פורע החוק בביה"ח. האם בוגי יעלון מעודד פורעי חוק וסדר?


מרדכי אופיר,ירושלים


אין צורך להצטדק
(בתגובה ל'עבודות שרות למען העם' גיליון 74)

לאחר הקראת גזר הדין אמר כצל'ה: "אשרינו שזכינו להישפט בבית משפט יהודי ע"י שופטים יהודים".
קטונתי מלהעיר הערות למאן דהוא, קל וחומר כצל'ה, אך מהתבטאותו עולה ניחוח לא נעים: "אהבתי את אדוני (מערכת המשפט החילונית) לא אצא חופשי".

כצל'ה עשה למען עם ישראל יותר מכל אנשי המשפט שהעמידו אותו לדין. אין שום הצדקה שכאשר יירקו בפרצופו – יאמר 'גשם'.

אלחנן רפאלי, ביתר עלית


אין סמכות מוסרית

ערביי ישראל ממשיכים להשתלט על שטחים נרחבים בגליל ובנגב. ערים ועיירות חדשים מוקמים בצידי הדרכים כאילו אין חוק ואין שלטון חוק- כאילו אין מדינה בכלל! ישובים יהודים רבים מוקפים ונחסמים מכל עבריהם! אולם – לא שמענו מהממשלה כל אמירה כנגד הפרת החוק הנרחבת הזאת- לא שמענו כל קריאה לפינוי הישובים הערביים הבלתי חוקיים בנגב ובגליל.

בקרב השמאל הקיצוני ישנם תומכים וסייענים רבים לישובים ערביים בלתי-חוקיים אלה, אך גם כלפיהם ממשיכה הממשלה בתרדמתה. הורסי גדר הבטחון אינם נחקרים ואינם מואשמים כלל! הסרבנים מפירי החוק ומהרסי הדמוקרטיה, גם הם אינם מואשים בכל עבירה וכפרס על מעלליהם הם עוד משוחררים משרות המילואים! חותמי הסכם ז'נבה החתרניים, שניהלו מו"מ בלתי חוקי ואנטי-דמוקרטי- לא הוזהרו, לא נעצרו, ולא נחקרו! ומתי אנו שומעים דיבורים חמורי סבר על שמירת החוק? כן, כמובן- רק כשמדובר בעקירתם של יהודים! רק אז אנו שומעים את הדיבורים הגבוהים והמלומדים על החוק ועל "שלטון החוק".

במצב דברים זה של חוסר שוויון בפני החוק, של אפליה ברורה ומתמשכת- אין לממשלה כל סמכות מוסרית לעקור מאחזים בשטחי יהודה ושומרון.


שמואל פישר
פ"ת
בתגובה לדבריהם של בועד העצני ודניאל רותם -

תגובתם של אנ"ש על הירי במשת"פ הישראלי, איננה תגובה כנה, שכן היא מושפעת מן החשש ליצירת תקדים שיכשיר גם ירי במתנחלים שיתנגדו לעקירתם מבתיהם. השמאל, כידוע, מסוגל לכל, ע"ע ה"אלטלנה" וה"סזון". וגם היום, כשכל "פיפס" משודר ומצולם, נראה ונשמע, תוך שניות, בכל העולם, השמאל לא חדל ממעלליו הרעים, אך הוא מתוחכם יותר. את הרובים הם נתנו לבני טיפוחיהם, העושים בהם שימוש "ראוי", אך על ידיהם, ידי "מחנה השלום", לא תמצא גם גרגיר של אבק שריפה. הם תיקנו את הוראות אי פתיחה באש, וזה רק נייר, ונייר אפילו איננו יורה... בקיצור, השמאל לא יורה! עובדה! ובלי שום יריה הם רצחו למעלה מאלף יהודים בשלש שנים...
על כן חשוב כל כך להעמיד דברים על דיוקם ולהביע דעה לגופו של ענין!

לא משנה מה חושב השמאל, אנו יודעים שאין שום מקום להשוואה בין שונאי ישראל משמאל, לבין נאמני העם והארץ בלב ונפש. לכן המתנחלים אינם שייכים כלל לדיון הזה.

תירוץ השמאל לביתור הארץ באמצעות "גדר בטחון" היה, שהגדר תהווה מחסום בפני "מתאבדים" פוטנציאליים. ואז התברר להם שהערבים לא ממש רוצים בגדר הזו. א. היא תפגע בפרנסתם מאיתנו.
ב. היא עלולה ליצור מכשול על דרכם של המרצחים אל מרכזי האוכלוסיה הישראלית.

ג. לא "שחרור" חבלי יש"ע היתה והווה מטרת אש"ף, שהוקם שלש שנים לפני מלחמת ששת הימים, אלא, "שחרור פלשתין" כולה, הגדר עלולה רק להפריע!

לחיילי ישראל מלחמה מבית ומחוץ, ובשני המקרים ידיהם כבולות במוסר סדום שכפה השמאל על מדינת ישראל, ה"מוסר" המדריך, מאז ומקדם, את הרודפים המוסרים והמלשינים, בהם "התברך" העם היהודי, לדורותיו.

"פעילי השמאל" באו מעברה השני של הגדר, כשהם עטופים בכאפיות. לא מדובר בהפגנה, מדובר באקט מלחמתי מובהק! . עניינם הוא הענין הערבי, ובמיוחד הענין ה"פלשתינאי", שהוא, כידוע, אחד ויחיד - חיסול ישראל! על כן המזדהים עם עניינם של הערבים, הם אויבים, ש"ישראליותם" אינה יכולה להעניק להם חסינות. אילו נעצרו, שלא בשעת מעשה, צריכים היו לעמוד לדין על פי החוק לעשיית דין בנאצים ובעוזריהם. ובשעת מעשה, חייבת ישראל לנהוג במלחמה כמו במלחמה! למחנה הזה יש השפעה מיסטית על העם בישראל, ואולי זו עדיין טראומת "התותח הקדוש". זו איננה "חבורת סוד מוחלט בהחלט" (חסמב"ה), כפי שגורס רותם. מעשיהם אינם סודיים אלא נעשים קבל עולם, תוך גיוס העולם, בגיבוי מחנה שלם ובתוכו הוריהם שהביאום עד הלום. עם ישראל יודע שהיצורים האלה מסוגלים לכל. יעיד הרס הגדר, שנועדה (כביכול) לשמור על בטחונם של תינוקות יהודים. אם כובלים את ידי צה"ל על כל צעד ושעל ובכל מעשה, אז מוטב לפרק אותו! חיילי צה"ל אינם אמורים להיות סדרנים, אלא להילחם באויב ולשמור על בטחון ישראל, ואין סכנה גדולה יותר לבטחון ישראל מ"מחנה השלום" הישראלי!!!

חנה אייזנמן
ירושלים