הלו"ז של הרשת

כבר אין צורך להמתין על הקו במשך שעות כדי לדעת מתי הדודה נוחתת בנתב"ג, או מתי הרכבת מבאר-שבע יוצאת לכיון תל-אביב, הרשת מציעה לוחות זמנים עדכניים און ליין

, כ"א בטבת תשס"ד

נניח שאתם גרים בבאר שבע, ורוצים לקבל את פני הדודה שמגיעה מחו"ל, עבודה של ממש ניצבת בפניכם, להתקשר למידע אודות נחיתת טיסות, ולברר מתי הטיסה נוחתת, אח"כ להתקשר למודיעין של רכבת ישראל ולברר מתי יש רכבת מבאר-שבע לתל-אביב, משם תמשיכו לברר על אוטובוסים, וכך תבזבזו חצי יום על קווי מודיעין תפוסים, על מוקדנית עצבנית שלא תבין אתכם כהלכה, ובסוף, תפספסו את הדודה היקרה...
רשת האינטרנט, כמו תמיד, באה לעזרתכם ובגדול.

נפתח באתר של נמל התעופה בן גוריון. באתר מידע על נחיתות והמראות, עד 6 שעות קדימה, ובמסך המלא עד 24 שעות קדימה. המידע מתעדכן כל 5 דקות. העדכון כולל מידע סופי על נחיתות.
הניווט באתר, והחיפוש אחר מספר טיסה קל ונוח ביותר.
בנוסף האתר מגיש גם מידע על תחבורה וחניה בדרך לשדה התעופה וממנו.
www.ben-gurion-airport.com

'נסיעה קצרה', תביא אותנו לאתר 'אוטובוסים'. האתר מהווה מעין "מודיעין" של התחבורה הציבורית בארץ (כולל: אגד, דן, רכבת ישראל, מטרופולין, סופרבוס, קווים, נתיב אקספרס, הכרמלית בחיפה ומטרודן באר שבע)! כל שעליך לעשות הוא להזין מוצא ויעד, והאתר ימצא עבורך את החברה והקו המומלצים. גם אם אין קו ישיר בין הנקודות, האתר ימליץ לך על קוים חילופים.
www.otobusim.com

הבה נתמקד באתרי הבית של התחבורה הציבורית. חידושים מיוחדים אין כאן, אבל המידע הבסיסי שאנו זקוקים לו נמצא כאן בהישג יד בקלות ובכל שעה (לא, אין כאן עיצומים).

באתר רכבת ישראל נמצא לוח זמנים מפורט, מפות, תעריפי נסיעה. אפשרות להורדת לו"ז למחשב לצפיה והדפסה נוחים.
www.israrail.org.il

באתר חברת אגד, נוכל לבחור את הקו שאנו מחפשים, או לבחור מוצא ויעד, לקבל את הקוים שעוברים בין הנקודות.
בנוסף, באתר רשימת תחנות מרכזיות בארץ. לוח מחירים הנחות ותוספות לפי קוד נסיעה, ועוד.
www.egged.co.il

אתר חברת דן, מגיש גם הוא מתכונת דומה לאתר אגד, החידוש כאן הוא ביכולת לצפות במפה של כל קו. כמו כן החברה מעלה חדשות עדכניות ביותר על שינויים במסלולי קו וכדומה.
www.dan.co.il

רשימה זו הינה סיכום של התחבורה הציבורית העיקרית בארצנו. להלן רשימה קצרה של חברות מקומיות/אזוריות שאינן מוכרות לרובנו, אך תעזורנה לרבים מאיתנו. באתרים הבאים נמצא מידע על מסלולים, מספרי קווים תעריפי נסיעה, ולוחות זמנים.

אתר חברת 'קווים', הפועלת באזור בקעת אונו לת"א, פתח תקוה ולתל השומר.
www.kavim-t.co.il

אתר חברת 'מטרופולין', הפועלת בין תל אביב לבאר שבע. ובישובים רבים באזור הנגב והשפלה, כגון: תל אביב, ראשון לציון, נס ציונה, רמלה, לוד, רחובות, גדרה, יבנה, אשדוד, קרית מלאכי, קרית גת, שדרות, נתיבות, באר שבע ועוד עשרות ישובים וצמתים ראשיים.
www.metropoline.com

אתר חברת 'נתיב אקספרס' הפועלת בשני איזורים: צפת-נהריה והסביבה. חדרה-נתניה. ובתוככי הערים נצרת, נצרת-עלית והסביבה.
www.nateevexpress.com

אתר חברת 'קונקס', הפועלת באזור טבריה ואשדוד.
www.connex.co.il

ולסיום, אתר 'הכרמלית' הלא היא הרכבת התחתית היחידה בארצנו.
הכרמלית מחברת בין שלושה מוקדים עיקריים בחיפה: העיר התחתית המאופיינת כמרכז עסקים. הדר מגורים, מסחר ועסקים. מרכז הכרמל איזור מגורים, בתי-מלון ובילוי. 'רק 8 דקות', מבטיח האתר, ואתה נמצא היכן שתרצה. באתר, בנוסף ללוחות זמנים ותעריפים, גם קצת היסטוריה על הכרמלית, מסלולי טיול מומלצים לאורך הקו, ועוד.
www.carmelit.com