מכתבים למערכת

, כ"א בחשון תשמ"ח

חוק אישי

הרושם שהתקשורת יוצרת הוא שיגאל עמיר הוא מפלצת ואילו הרוצחים האחרים הם צדיקי הדור. אך האמת היא כי כל רוצח הוא רוצח מתועב, וכל רצח הוא רצח נתעב, ואין זה משנה כלל מי הנרצח. לצערי, המציאות היא שבעל שרצח את אישתו המסכנה רק משום שהיה נדמה לו כי אישתו בוגדת בו זכה לכך שעונשו יוקצב ואף יוצא לסבב חופשות מהכלא.

יגאל עמיר לא זוכה להטבות כאלה וכעת מתכננים אנשי השמאל לחוקק חוק מיוחד עבורו, שיבטיח שהוא גם לא יזכה להן בעתיד.
האם שכחו פתאום אבירי המוסר והשוויון שאין לחוקק חוקים פרסונליים?

ניסים חדד, בני ברק

מי שהורס בתי כנסת

ממשלות ישראל לא עשו דבר למנוע את רצח הרב מאיר כהנא ואת רצח בנו בנימין זאב כהנא וכלתו טליה כהנא. ואם לא די בזה, באה ממשלת שרון והרסה בית כנסת שהוקם בלבה של ארץ ישראל להנציח את זכר הנרצחים. נבוכדנצר וטיטוס בוודאי היו גאים באריק שרון. פסגת חלומותיהם של שונאי ישראל אלה היתה להרוס בית תפילה לאלוקי ישראל.

מי עוד יכול להיות גאה באריק שרון היום? בוודאי יוסי שריד ושמעון פרס. בוודאי ג'ורג' בוש ומנהיגי אירופה למיניהם. יאסר ערפאת ובן-לדן גם הם גאים באריק שרון. מצד שני, אף תלמיד חכם אחד בכל בעולם לא גאה היום באריק שרון, באיש שנתן את ההוראה לחיילי ישראל להרוס בית כנסת בארץ אבותינו.

הייתכן שכל הרבנים בעם ישראל טועים ורק אריק שרון צודק?
תארו לעצמכם איך הייתה מגיבה ממשלת ישראל אילו היו הורסים בית כנסת באירופה או בארצות הברית! איזו מהומה הייתה קמה!

מה יענה שרון אחרי 120 שנה כשישאלו: "מדוע עשית את זה?" האם יגיד שהרס בית כנסת בארץ ישראל כדי לפייס את ג'ורג' בוש?

אם שרון באמת רוצה להבטיח את מקומו הראוי בהיסטוריה, כדאי שיוריד את הגאווה ויזכור את דברי חכמינו: "דע מה למעלה ממך, עין רואה ואוזן שומעת וכל מעשיך בספר נכתבין".

צבי פישמן, ירושליםשגריר אמיץ

רבים במדינתנו הביעו תמיכה גלויה בשגריר ישראל בשוודיה על מחאתו האמיצה נגד המיצג האנטישמי בתערוכה בשטוקהולם. השגריר פעל למופת מתוך אינסטינקט בריא, הניח בצד את השיקול האישי של סכנת איבוד משרתו וביטול מעמדו בעיני תושבי המקום, ותחת זאת, יצא להגן על כבודו של עם ישראל.

אני מייחל שמר יונתן פולארד יקבל יחס דומה.

גם הוא הניח בצד את חששו מאיבוד משרה לצמיתות, בישיבה בכלא האמריקאי. הניח בצד גם את החשש שתושבי אמריקה עלולים לפנות לו עורף! תחת זאת הקשיב לקול היהודי שזעק מתוכו: לא יעלה על הדעת לשבת בחיבוק ידים כאשר מדינת ישראל מאוימת בנשק לא קובנציונלי ע"י מדינות ערב! חייבים להתריע!

האם לא מגיע לו לפחות 'מטריית הגנה' דומה, כפי שקיבל השגריר בשוודיה?

יוסף אברמסון, ירושליםהשבח והתהילה ל "פייגלינים"
(בתגובה ל'השתלטות עוינת', גיליון 75)

נדהמתי למשמע השתלחותה הבוטה, של השרה לימור לבנת, בקבוצת "מנהיגות יהודית", בראשותו של משה פייגלין, עת הגיבה על נאומו בועידת הליכוד.

כיצד לא פרפר לבה, בהאשימם אותם בניסיון להשתלט על הליכוד, כשהיא כורכת אותם יחד עם גורמים עבריינים, כביכול. מי הסמיך את השרה לבנת לקבוע מי מקומו בליכוד, ומי אין מקומו שם. ובכלל, כיצד יכולה קבוצה של 130 צירים להשתלט על תנועה גדולה?

ומהו "חטאו" הגדול של משה פייגלין שאין עליו לכאורה כפרה? רצונו להחזיר את השפיות לליכוד על מנת שיעלה שוב על דרך המלך, ולא לדרך החתחתים שמנסה להובילנו רה"מ שרון.

ייתכן מאוד, שלבנת נפגעה ממחיאות הכפיים הסוערות להן זכה פייגלין, לעומת קריאות הבוז שזכתה היא בהכנסה לאולם. אולם ציפיתי ממי שמשמשת כשרת חינוך, להתבטא ביתר תרבות ולא בצורה גסה כפי שהיא התבטאה.

משה בודק, חיפה


והצנע לכת

בעיתון האחרון (גיליון 76) יש מספר פרסומות, שאינני בטוח שיש הכרח בהופעתן בעיתונכם:
בפרסומת של 'פטרול' ושל S&B מופיעים ילדים. נכון, הילדים לבושים באופן צנוע. אבל האם זה ממש הכרחי להיגרר אחרי צורת הפרסום החיצונית והחילונית (במלוא המובן)? כמה הורים מציבורנו מוכנים לשלוח את בתם לדגמן? וכמה קוראים מעוניינים להיתקל בפרסומות כאלה?

במדור שמלות כלה- פרסומת של גמ"ח(!) אתי. התמונה לטעמי לא צנועה. אפשר היה למצוא תמונה אחרת. אפשר שמלה בלי דוגמנית. ולא - אני לא מצפה ש'בשבע' יהפוך ל'המודיע'.

התייחסתי לתמונות ספציפיות בפרסומות, שלטעמי עוברות את הגבול הדק הראוי, והופעתן אינה חיונית. אני מאמין שחלק חשוב בציבור הקוראים בוחר ב'בשבע' על מנת שלא להתקל בפרסומות כאלה.

אייל דויד (באמצעות האינטרנט)


תגובת שלומי ליבוביץ, סמנכ"ל שיווק 'בשבע':

מחלקת הפרסום עושה כל מאמץ על מנת לשמור ולהקפיד על כללי הצניעות. אולם, יש לקחת בחשבון כי העיתון פונה למכנה משותף רחב ביותר מקרב הציבור הדתי ברחבי הארץ.

הנהלת העיתון קיבלה החלטה לא לשלב בעיתון פרסומות עם תמונות נשים במראה שאינו צנוע. לעומת זאת, איננו רואים כל פסול לשלב במסגרת מודעות העיתון, ילדים או תינוקות המוסיפים צבע וחיות לפרסומת.

אני מקווה שתמשיך להמנות על מאות אלפי קוראי 'בשבע' הנהנים מהעיתון בכל סוף שבוע.


צימוקים לשבת:

1. מן העיתונות: "המשטרה מקימה יחידה מיוחדת למלחמה בפשע המאורגן"
לא יפה. סוף סוף משהו מאורגן במדינה. למה להרוס?

2. משרד הבריאות: יש להחמיר את האזהרות הכתובות על קופסאות הסיגריות.
משרד החינוך: ומה עם התלמידים המתקשים בהבנת הנקרא?
משה טאו, רחובות