בשבע 83: מחופשים בעל- כרחם

יצחק שמיר עוכב בשדה התעופה בלונדון בגלל ששמו הופיע ברשימת הטרוריסטים. את גלעד שרון שאלו אם לשלוח את התנור שקנה אל החווה. הברכות שנשלחו אל הרב יוסי שריד כשנבחר לראשות המועצה הדתית הגיעו אל הח"כ ממרצ. ובמערכות העיתונים סירבו לקבל מודעה על אירוסין של יצחק רבין. לחלוק שם משותף עם אישות ציבורית, מסתבר, זה כאב ראש לא קטן. אבל לפעמים זה גם משעשע, לעיתים מועיל, ובמקרים מסוימים אפילו חוסך דו"ח על עברות תנועה.

חגית ריטרמן , י"א באדר תשס"ד

אם שפר גורלכם, לא קוראים לכם יוסי שריד או יגאל עמיר ולא תיאלצו להתמודד כל החיים עם טעויות של אנשים שמשוכנעים שאתם ממנהיגי השמאל או רוצחי ראש הממשלה המנוח. אבל יש כאלה שבשבילם, ירצו או לא ירצו, פורים זה כל השנה: השם שלהם הוא סוג של תחפושת. הם נושאים שמות של אנשים מפורסמים, ולכן נתקלים בתגובות ובפניות שמיועדות בעצם למישהו לגמרי אחר.

לכבוד חג הפורים, וכמימוש חלקי לחלוטין של חלומות עיתונאיים, הזדמן לי לראיין כמה מהשמות המפורסמים, שאותם השתוקקתי לשאול שאלות מציקות במיוחד. לא כולם רצו לשתף פעולה, ורובם שאפו לסיים את השיחה ברגע שהחלה: הם הרי רגילים שמבלבלים בינם לבין הדמות המפורסמת שנושאת שם זהה. חלק מהם אמרו "ברגע שביקשת לדבר איתי חשבתי שזו טעות", כי מבחינתם, אם מישהו לא מוכר מתקשר – בטוח שהוא מחפש מישהו אחר.

רוב מספרי הטלפון של הסלבס חסויים, לכן אנשים המבקשים לדבר עמם מחפשים במדריך הטלפונים ומגיעים בקלות למקומות הלא נכונים. אבל לא כל הטעויות מתרחשות בטלפון. לפעמים הכפילים מקבלים דברי דואר שמיועדים לדמות היותר מפורסמת, ולפעמים, אפילו כשרואים אותם, עדיין מתבלבלים או לפחות מניחים שיש להם קשר כלשהו עם הדמות המוכרת, כי איך יכול להיות שקוראים לך יצחק שמיר ואתה אפילו לא קרוב שלו, ואם כבר קוראים לך אורי אורבך, אז לפחות תביע את דעתך עליו, אתה לא יכול סתם ככה להגיד שזה לא אתה.

והיה שלב בו גם אני התבלבלתי. שוחחתי בטלפון עם יצחק רבין מראשון-לציון, ובדיוק, אבל בדיוק, כששאלתי אותו אם יגאל עמיר הוא זה שרצח את יצחק רבין, מישהו עלה על השיחה שלנו ואמר: "חגית, אני מבקש שתסיימי עכשיו את השיחה". לרגע נבהלתי, ואמרתי בלבי שהשב"כ בעקבותי, אבל אז נזכרתי שאני לא באמת מדברת עם רבין ושאמש הזמנתי טכנאי של בזק לבדוק הפרעות על הקו – זה היה הוא.

הנשיא רב

בין אלה שעלו בחכה, היו כאלה שבחרו לא לענות. שני יגאל עמיר מאזור הדרום לא רצו לדבר, וגם חגי עמיר מאזור המרכז; אולי כיוון שהדמויות הללו לא ממש פופולאריות, הם העדיפו להישאר באלמוניותם. אריאל שרון מתל אביב שמע את בקשתי בטלפון ומיד התנתק ממני חד-צדדית (אריאל שרון או לא?) אורי זוהר מפתח-תקווה, ששמו כשם החוזר בתשובה מספר אחת בישראל, סרב לתת לי תשובה. טוב, גם זה נקרא נאמנות לעקרונות: הרי הרב אורי זוהר שומר על שתיקה ולא מתראיין לעיתונים. "כן, אני נתקל בדברים כאלה", אמר פרופסור זוהר ארגוב מירושלים. "אבל ממעמדי, אני לא רוצה לדבר על זה".

משה קצב, אברך חרדי בן 28, רק שמע שאני מ'בשבע' ומיד פצח בנאום הנשיא לאומה: "אתכם מעניין רק שטחים, לא מעניין אתכם דת. אני מכיר את פרי הבאושים שלכם. עיוותתם את התורה באופן קיצוני, הצלחתם לשבת עם 'שינוי' בממשלה למרות שהשבת נרמסת. מאיפה החלטתם שפיסת אדמה בעזה יותר חשובה מהתורה?"

אבל מר קצב...

"אין לכם בכלל הבנה מה הרב שך רצה מכם. מה יצא מהציונות הזאת? היא רק הרסה את המדינה. כל מה שמעניין אתכם זה השטחים, המלחמות והצבא. השבת אצלכם זה עול, המצוות זה עול. אני אומר לך, אתם תיתבעו בשמיים על מה שאתם עושים".

מה, אתה רב?

"אני אברך, לא רב".

אתה רב איתי.

"את אחי אני מבקש, אני מדבר מכאב".

זרם המגיבים על תוכנית האקטואליה ברדיו ועל הטור של עמנואל שילה כנראה הפך למטרד עבור עמנואל שילה, מורה בפנסיה בן 78 מירושלים. אי לכך ובהתאם לזאת הוא לא רצה להאריך בשיחה גם איתי. ניכר היה שהוא מעדיף שארד מהקו, ובזריזות. "כרגע אין לי דוגמה, אבל כל הזמן מבלבלים ביני לבין העיתונאי עמנואל שילה".

בשבע פעמים שאלו אותך אם אתה המקור הראשון?

"לפחות פעמיים-שלוש בשבוע פונים אלי אנשים שחושבים שאני זה הוא בבקשות ובתגובות. כל טוב לך".

אפילו לא הספקתי לשאול אותו מתי לשלוח את הכתבה.


המתנחל

שם: אורי אורבך

המקור: עיתונאי

מגורים: פסגות

עיסוק: כבאי

מצב משפחתי: נשוי + 1

גיל: 29

טעויות נפוצות: "מתקשרים אלי להגיב על מה שהוא כותב, וגם כשמבינים את הטעות מפתחים איתי שיחות עליו, שואלים מה דעתי על מה שכתב. סבתא אחת התקשרה והתעקשה שהיא מדברת עם האדם הנכון. היא הסבירה לי שהיא לא מצליחה לראות את התכניות בתכלת ושאלה באיזה ערוץ אפשר לתפוס את זה.

"אורי אורבך הוא בן-דוד של אבא שלי, ואנחנו שבעה אורי אורבך במשפחה, אבל כולם מדמיינים שהוא מתנחל ובגלל זה אני סובל יותר מכולם, כי כשמתקשרים ל-144 בוחרים באורי אורבך מפסגות. יש בינינו סיכום: אני שולח לו את המעריצים, הוא שולח אלי את המטרידים".

המילה האחרונה שלך.

"תרשמי שהאורי-אורבכים מתחננים: תטרידו אותנו בשעות הגיוניות. אנא, בררו לעומק לאיזה אורי אורבך אתם מתקשרים בטרם תחייגו".

טרוריסטים בבריטניה

שם: שולמית ויצחק שמיר

המקור: ראש הממשלה לשעבר ורעייתו

מגורים: בני-דרום

עיסוק: מנהל חשבונות וספרנית

מצב משפחתי: הורים ל-4 ילדים

טעויות נפוצות: "בעבר, כשהגענו לשדה התעופה בלונדון, עיכבו אותנו בבדיקת הדרכונים הרבה זמן. הסתבר שיצחק שמיר עדיין היה אצל הבריטים ברשימת הטרוריסטים. כשהוא היה ראש הממשלה, קרה פעם לי ופעם לבן שלי ששוטרים עצרו אותנו וביקשו רשיונות. הם שאלו 'אתה קרוב של יצחק שמיר?' לא ענינו, ובשני המקרים השוטרים ויתרו לנו ואמרו: 'תיזהר בפעם הבאה'. אולי הם חששו להסתבך. לפעמים אומרים: 'אני מקווה שאתה לא שייך ליצחק שמיר ההוא' או 'שאתה לא כמוהו'".

עד היום נתקלים יצחק ושולמית שמיר בטעויות. לעתים, כשאנשים רואים את שמם כתוב, הם מרימים את העיניים בתימהון. העובדה שגם שולמית שמיר קרויה כשם רעיית ראש הממשלה לשעבר מעצימה את התופעה. הם כבר ספגו הטרדה ממטלפן אלמוני שהיה משוכנע שהוא מתקשר לאנשים הנכונים.

יצחק שמיר, 'הערבים אותם ערבים והים אותו הים'?

"יש בזה משהו. עם חלק מהאמירות שלו הסכמתי".

רק אהוד ברח

שם: אהוד ברק

המקור: רמטכ"ל וראש הממשלה לשעבר

מגורים: קריית-ביאליק

עיסוק: יועץ מס

מצב משפחתי: נשוי + 3

גיל: 40

טעויות נפוצות: "כשאני מתקשר למשרד שבו לא מכירים אותי, אני אומר 'מדבר אהוד ברק' וזה שובר את הקרח. כשהוא היה ראש אמ"ן, בתחילת שנות השמונים, היתה לנו ביחידה פנטזיה שהוא יבקר אצלנו ואנחנו נגיד לו: 'היי, חייל, לאן אתה הולך? יש לך תורנות מטבח! לא מאמין? בבקשה, תראה: אהוד ברק תורן מטבח'.

"אחר-כך, כשהיה רמטכ"ל, מישהו התקשר מחו"ל ואמר למטפלת של הילדים שלנו שתודיע לי דחוף שהוא חלם שהערבים עולים על ירושלים. המטפלת נורא נבהלה כי היא לא הבינה, חשבה שהוא מודיע על משהו שראה ב-CNN והתקשרה אלי בבהלה".

מה בעניין העמותות, היה או לא היה?

"לקוחה אחת כתבה שלושה צ'קים דחויים לפקודתי, אהוד ברק, על סך 277 שקלים ו-25 אגורות. היא שמה במעטפה, כתבה 'לכבוד אהוד ברק', שכחה להוסיף כתובת ושלחה בדואר ישראל. זה הגיע למטה הבחירות שלו, והאיש שפתח את המעטפה אולי שמח על התרומה אבל חשב שזה לא סביר שאם מישהו תורם, הוא יחלק את זה לשלושה תשלומים ועוד בסכומים כאלה. הוא התקשר אליה והטעות התבררה. אז בעניין העמותות, הוא לא שלח ידו בכספים שלא מגיעים לו".

כמה אתה לוקח להרצאה בחו"ל?

"כמה שיותר. אוי, היה לי עוד סיפור בשבילך, אבל זה ברח".

אומרים שגם אהוד ברח.

"כשאני צריך להחזיר טלפון לאנשים, אני אומר להם: 'אל תדאגו, אני לא כמוהו. אני לא בורח, אחזור אליכם'".

השירה של היום רדודה

שם: הרב יהודה עמיחי

המקור: משורר

מגורים: קריית-ארבע

עיסוק: ראש מכון התורה והארץ

מצב משפחתי: נשוי + 10

גיל: 47

טעויות נפוצות: "הוזמנתי להרבה כנסים ולפגישות בשגרירויות, שלחו לי ספרים. קצת אחרי שהוא נפטר, התקשרתי לאיזשהו מקום והמרכזנית שאלה: 'מי מדבר?' ועניתי: 'יהודה עמיחי'. היא כמעט התעלפה. כשהתאוששה מעט, היא תהתה: 'רגע, אבל הוא מת'. 'נכון', אמרתי, 'הוא מת אבל אני חי'.

מה דעתך על מצב השירה בארץ?

"השירה כיום מאוד רדודה. יהודה עמיחי דווקא היה איש מקורות, איש יודע ספר, הוא היה שורשי. לפעמים שואלים אותי אם אני כותב שירה. אני כותב דברי תורה – זו שירה גבוהה יותר".

סודות מהקבלה

שם: מרדכי ואנונו

המקור: מרגל האטום

מגורים: נווה דקלים

עיסוק: בניין

מצב משפחתי: נשוי + 3

גיל: 45

טעויות נפוצות: "עוד לא עצרו אותי אף פעם. החבר'ה במילואים שואלים אותי: 'מה אתה עושה בחוץ?' אני עונה להם שיצאתי כדי לעשות מילואים, ואחר-כך אחזור".

לישראל יש באמת פצצת אטום?

"ודאי שיש, תרתי משמע".

אתה מתכוון לשכניכם הפלשתינים?

"מה שאמרת".

כשתצא, תגלה סודות?

"סודות של הקבלה אני אגלה".

הוא זכאי

שם: אריה דרעי

המקור: ראש סיעת ש"ס לשעבר, כיום פרשן בערוץ 10

מגורים: לפיד

עיסוק: מחשבים

מצב משפחתי: נשוי + 3

גיל: 43

טעויות נפוצות: "כשאני מתקשר לכל מיני מקומות ומזדהה, אומרים לי 'נו, עכשיו דבר ברצינות. אנחנו ננתק'. לפעמים שואלים אותי אם אני זכאי ואיפה הזקן. במעבר הגבולות שואלים: 'זה אתה? אתה בטוח שאתה אריה דרעי?' כשהתחיל המשפט שלו קיבלתי קללות ואיומים בטלפון שיפוצצו לי את הבית. כלומר לו".

מבירא עמיקתא לפרשנדתא?

"זו גם דרך חיים".

הלוחמת האצילה

שם: גאולה כהן

המקור: לוחמת לח"י, מנהיגת מפלגת התחייה וח"כית לשעבר

מגורים: רעננה

עיסוק: מטפלת בקשישים

מצב משפחתי: נשואה + 6

גיל: 60

טעויות נפוצות: "מישהו התקשר על הבוקר ואמר: 'את היית גדולה ונהדרת, יוזמת, לוחמת ואצילה'. הוא דיבר חצי שעה רצוף והתלהב. כשהצלחתי סוף סוף לענות לו, אמרתי: 'כל מה שאמרת נכון, אתה לגמרי צודק, אבל זו לא אני'. המטופלים אומרים לי 'גאולה כהן, את אצילה כמו גאולה כהן', ושהשם שלנו, גאולה, מסמל את השמחה".

ואיך צחי? נאמן לעקרונות בית-אמא?

"הוא אציל, עניו ומיוחד".

יועץ במכה

שם: יעל ואיל ארד

המקור: ג'ודוקה ויועץ ראש הממשלה

מגורים: נטף

עיסוק: מחשבים (שניהם)

מצב משפחתי: הורים ל-3 ילדים

גיל: 45 ו-48

טעויות נפוצות: "הקופאית בסופר מסתכלת על השם באשראי שלי, ובבת-אחת מרימה אלי עיניים ופתאום מתייחסת יפה. אלה שחושבים שאיל הוא יועץ ראש הממשלה מתקשרים אלינו באמצע הלילה ומשמיעים דברי ביקורת. הם באים אליו בדרישות בלי לברר קודם אם פנו למספר הנכון".

מילה על מצב הספורט בישראל? עצה טובה לראש הממשלה?

"אין לי מה להגיד על זה".

לא מדבר עם נשים

שם: יצחק רבין (1)

המקור: רמטכ"ל וראש הממשלה לשעבר

מגורים: בני-ברק

עיסוק: אברך בכולל

מצב משפחתי: נשוי + 3

גיל: 27

טעויות נפוצות: "אני אשתו, יצחק רבין לא מדבר עם נשים אז הוא לא ידבר איתך. כשהציעו לי כשידוך את יצחק רבין, מיד אמרתי בלבי שאני רוצה, אפילו שעוד לא הכרתי אותו. יש אנשים שקוראים לי לאה ופעם היו נותנים לו הנחות בכניסה לאתרים".

מעניין מה יצחק היה אומר על זה.

"כשהתארסנו, רצינו לפרסם את זה בעיתון, כמו כולם. הודענו על אירוסי יצחק רבין, וארבע פעמים ניתקו לנו את הטלפון, חשבו שאנחנו עובדים עליהם. בסוף נאלצנו לטלפן מהחדר בו שרו שירים לכבוד השמחה שלנו ורק כשהם שמעו את זה ברקע, הם האמינו. סליחה, מה אני אשמה שלבעלי קוראים יצחק רבין?"

נראה לך שהוא יבוא לחתונה של עמיר?

"לא, הוא מפחד למות פעם שנייה. תגידי, מי את חושבת באמת רצח אותו?"

לא יודעת, תפני לברי חמיש.

רום סרוויס

שם: יצחק רבין (2)

המקור: רמטכ"ל וראש הממשלה לשעבר

מגורים: ראשון לציון

עיסוק: מנהל שירות בחברה לגנרטורים

מצב משפחתי: נשוי + 4

גיל: 40

טעויות נפוצות: "כשהוא היה בחיים, אשתי הזמינה מלון בירושלים וכשהגענו הפקידה שאלה מי אני. אמרתי לה: 'יצחק רבין', אז היא נבהלה ומיד הפכה עולמות והחליפה לנו את החדר הפשוט בסוויטה הכי טובה".

חבר, הוא חסר.

"בעבר הגיע אלי דואר שלו ואנשים היו מתקשרים באמצע הלילה עם קללות ואיומים, אז ערבנו את המשטרה והיתה האזנה על הקו שלנו. לפחות פעם ביום יש לי צחוקים וקטעים עם זה. למשל, נכנסתי לבנק והפקידה שאלה לשמי. עניתי יצחק רבין, אז היא התעצבנה, קרעה את הדף שמילאה ואמרה: 'אדוני, אין לי זמן למשחקים'. זה הסתדר רק כשניגשתי למנהל".

יצחק, מי לדעתך רצח את רבין?

"לי אין ספק שזה עמיר. זה ברור, ואני חושב שזה ברור לכולם".

נפגשים בעזרת השם

שם: הרב יוסי שריד

המקור: ח"כ מסיעת מר"צ, לשעבר שר החינוך

מגורים: מבשרת ציון

עיסוק: חינוך. בעבר ראש המועצה הדתית

מצב משפחתי: נשוי + 9

גיל: 64

טעויות נפוצות: "לי וליוסי שריד יש קשר הרבה שנים, אנחנו נפגשים בעזרת השם. פונים אלי שאבקש ממנו סיוע ואני פונה אליו, הוא עוזר גם לבני ישיבות. הוא אוהב לעזור. כשנבחרתי לראש המועצה הדתית, שלחו לו בטעות מברק עם ברכות עבורי. הוא הוסיף ברכות ושלח אלי.

"במשך כמה שנים, עוד לפני ערוץ 7, הגשתי דברי תורה בגל"צ וברשת ב'. אנשים היו אומרים: 'מה רוצים מיוסי שריד, הוא לא כזה גרוע, עובדה שהוא אומר ברדיו דברי תורה'.

"פעם, בשיחה משותפת, שאלו אותנו אם יש בינינו הסכמות. עניתי שאנחנו מסכימים שהשם אחד. יוסי שריד אמר שזה נכון. אחר-כך הוספתי ששנינו מתפללים לקץ הימין, וגם את זה הוא אישר".

גם לך יש מרץ?

"מפלגת מרצ כותבת את שמה ב-צ' לא סופית וישיבת מר"ץ ('מרכז צוותים' שהרב שריד יושב בהנהלתה) עם צ' סופית. בהלכה זה נקרא צ' כפופה ו-צ' זקופה. הם מכופפים את הצדיקים ואנחנו זוקפים את קומתם. עכשיו הם מחליפים את שם המפלגה, אז אולי להם נגמר המרץ".

התקשורת עוינת

שם: כרמלה מנשה

המקור: עיתונאית

מגורים: חולון

עיסוק: עקרת בית

מצב משפחתי: נשואה + 3

גיל: 57

טעויות נפוצות: "אני נתקלת בזה כמעט כל יום. מתקשרים בלי לשאול וישר מדברים כאילו שזו היא. לפעמים, כשאני מתקשרת לאיזה מקום, אני אומרת: 'מדברת מנשה כרמלה', אני הופכת את השם כדי שזה לא יצא כרמלה מנשה. שלחו לי זר פרחים והשליח אמר לי: 'את אישה מפורסמת, סוף-סוף אני רואה את כרמלה מנשה'. הוא חשב שאני זו היא".

כרמלה מנשה, התקשורת עוינת?

"לפעמים כן".

של מי את ילדה?

שם: ערבה זאבי

המקור: בתו של האלוף רחבעם זאבי (גנדי), לשעבר מנהיג 'מולדת' ושר התיירות

מגורים: ורד יריחו

עיסוק: מאבטחת

מצב משפחתי: רווקה

גיל: 23

טעויות נפוצות: "קרה לי הרבה פעמים שבלבלו בינינו. פעם אחת, למשל, הייתי בחנות בגדים והייתי צריכה לחתום את שמי על משהו. המוכרת התווכחה איתי שהיא מכירה את ההורים שלי. אמרתי לה שאין סיכוי שהיא מכירה, לא יכול להיות. היא התעקשה ורק בסוף אמרה: 'בטח שאני מכירה, אבא שלך זה גנדי'. אז הבנתי למה היא אומרת שהיא מכירה את ההורים שלי".

מה לגבי הערבים? או אנחנו או הם?

"בהחלט".

סבתא של קרן מור

שם: מור קרן

המקור: שחקנית וקומיקאית

מגורים: קיבוץ אלרום

עיסוק: מתרגמת סרטים באולפני אלרום

מצב משפחתי: רווקה

גיל: 23

טעויות נפוצות: "למרות ששמי מור אנשים קוראים לי קרן, בגלל קרן מור. הדרכתי קבוצה בתנועת נוער ונסענו ליום כיף. האתר ביקש צ'קים מראש, אז אמרתי שמדברת מור קרן, ושתבוא אישה מבוגרת שגרה קרוב לשם שתיתן להם צ'קים בשמי – זאת היתה סבתא שלי. הם לא ראו אותי עדיין, חשבו שאני השחקנית המפורסמת, ובגלל שקרן מור יותר מבוגרת ממני, היו משוכנעים שהאישה שבאה זו אמא שלה. הם אמרו לה בהערצה: 'וואו, את אמא של קרן מור!'

"היה איזה חידון בגל"צ והתקשרתי לתת את התשובה. המנחה היה משוכנע שאני קרן מור, והכריח אותי לדקלם לו מערכונים של 'החמישייה הקאמרית' בשידור חי. אני לא מתמצאת במערכונים שלהם, ולא ידעתי מה לעשות. זה היה מביך".

הוא היה סקפטי?

"עוד באירופה הוא היה סקפטי".

אוהב עצים

שם: ד"ר רפאל איתן

המקור: רמטכ"ל, מנהיג סיעת צומת ושר החקלאות לשעבר

מגורים: תל-אביב

עיסוק: רופא

מצב משפחתי: גרוש

גיל: 58

טעויות נפוצות: "מגיעות אלי שיחות טלפון של אנשים שמחפשים מישהו יותר מפורסם ממני. אני מעמיד אותם על טעותם ואומר שאני רופא. יש כאלה שחושבים שזה כן אני ושפשוט אני לא רוצה לענות".

נגר אוהב עצים?

"כן, אחרת הוא לא היה נגר".

טוב שם משמן זית טוב.

התרגשות בוינגייט

שם: יורם ארבל

המקור: מנחה תוכניות טלוויזיה ופרשן ספורט

מגורים: צביה

עיסוק: בונה בתי-עץ

מצב משפחתי: נשוי + 2

גיל: 46

טעויות נפוצות: "לא ממש, כי הוא לא נראה כמוני. בבדיחות הדעת שואלים אותי אם אני מהטלוויזיה, ואני עונה 'כן' כדי שיתנו לי שרות טוב. פעם התקשרתי בטעות למכון הספורט וינגייט, והבנות שם מאוד התרגשו".

מי רוצה להיות מיליונר?

"מי לא רוצה להיות?"

מכבי תורכיה

שם: חיים רביבו

המקור: שחקן כדורגל

מגורים: דימונה

עיסוק: עובד במפעל הכימיקלים 'רותם דשנים'

מצב משפחתי: נ + 3

גיל: 47

טעויות נפוצות: דבר הרעיה: "תמיד קורים לנו דברים כאלה. בשדה התעופה, למשל, כשמסתכלים בדרכון ורואים שכתוב חיים רביבו פתאום מתעכבים, שואלים: 'מה, אתה חיים רביבו?' גם כשהוא מתקשר לאיזה מקום ואומר שמדבר חיים רביבו לא מאמינים".

געגועים לטורקיה?

"נסענו לשם פעמיים-שלוש. בעלי, חיים רביבו, אוהד את חיים רביבו".

מפרגנים לטומי

שם: ישראל אייכלר

המקור: ח"כ ממפלגת יהדות התורה

מגורים: אלומה

עיסוק: אברך

גיל: 23

טעויות נפוצות: "כשגרתי בבני-ברק, היתה לו שמחה משפחתית ואני נסעתי לשבת, אז המארחים שלו ביקשו שאשאיר לו את הבית. הוא השאיר לי מכתב תודה נחמד: 'לישראל אייכלר מישראל אייכלר'. לפני חודש פגשתי אותו בחתונה ואמרתי לו ששמי ישראל אייכלר, אז ח"כ אייכלר אמר לי שיש לי שם יפה מאוד. בשבוע שעבר הייתי בחתונה אחרת, והוא היה על הבמה, אז חבר שלי אמר לי: 'תחליט, או שאתה על הבמה או שאתה פה'.

"לפני הבחירות האחרונות קיבלתי הרבה פניות לעזרה מאנשים פרטיים. אחרי כל מיני אירועים אני מקבל פניות מכלי תקשורת שמבקשים ממני להתראיין".

קשרים טובים עם טומי?

"אני העליתי אותו לכותרות והוא העלה אותי. אנחנו בתחרות מתמדת".

לא שומר על שתיקה

שם: גלעד שרון

המקור: בנו של ראש הממשלה

מגורים: תל-אביב

עיסוק: אדריכל

מצב משפחתי: גרוש

גיל: 32

טעויות נפוצות: "הקטע הכי נחמד שהיה לי זה שהזמנתי מכאן תנור דרך האינטרנט והם שאלו אותי אם לשלוח את התנור לבית או לחווה. הם היו משוכנעים שאני זה הוא.

"חוץ מזה, יש גם קטעים שאנשים אומרים משהו בצחוק, כמו למשל שנכנסתי לספרייה של DVD וכשהם ראו את השם שלי הם שאלו: 'אתה יכול לסדר לי משהו?' כשהוא שמר על זכות השתיקה, נכנסתי לקופת חולים וכשהמזכירה הלכה להביא את התיק שלי היא עשתה לי סימן השתקה עם האצבע על הפה: 'ששש... אתה לא מדבר'".

סייג לחוכמה שתיקה.

"באי היווני אני לא שומר על זכות השתיקה, כי שם זה של דודי אפל. שם אני יכול לדבר. בסוף עוד תאמיני שאת באמת מדברת איתו".

סיפור מהאצבע

ושלום לכתבת 'בשבע' חגית רוטנברג.

"שלום גם לך, כתבת 'בשבע' חגית ריטרמן".

אני מקבלת פידבקים על סיפורייך לילדים, כמו גם על כתבותייך.

"כנ"ל בעניין כתבותייך".

אפשר לחשוב שהשמות שלנו דומים או משהו.

"ממש לא דומים".

שם פרטי זהה ובשני שמות המשפחה יש פעמיים ר', ט' אחת ו-נ'.

"זה באמת לא מבלבל. אני לא יודעת איך אנשים טועים".


hagigi7@walla.co.il