בשבע 83: מכתבים למערכת

, י"א באדר תשס"ד

הבלגנו מספיק
(בתגובה ל'המשפט בפנים, הצדק בחוץ', גיליון 82)

שלד האוטובוס המרוסק שהוצב ברחובותיה של האג ותמונות הנרצחים העידו יותר מכל על מעשי הטבח. הם הוצבו עתה בפעם הראשונה והיחידה, ורק לאחר שאלף יהודים נרצחו בטרור הפלשתיני.
אילולא המשפט השקרי בהאג, אפילו עדות מאוחרת זו למעשי הזוועה והפשע – לא היתה מגיעה לתודעה הבינלאומית.

הכחשת הטבח ביהודים ומניעת המידע הינם מעשה מכוון של הטעיה והולכת שולל, שמטרתו להסתיר את חרפת ההבלגה ואת התוצאות הקשות של מוסר המלחמה הצדקני והכוזב. דם היהודים נשפך כמים – אבל ממשלת השיתוק וההשתקה ממשיכה במדיניות ההבלגה האהובה עליה. אין כל תגובה למעשי הטבח המתבצעים נגדנו ולצהלת הרוצחים בחוצות שכם, בית-לחם וראמאללה. במקום לגבות מחיר הולם וחד-משמעי על כל מעשה טבח המתבצע ברחובותינו – ממשיכים לנהל מדיניות של פייסנות כלפי הרוצחים, ומתגמלים אותם בוויתורים ובנסיגות.

שמואל פישר, פתח תקוה

גם אנחנו לא מאמינים
(בתגובה ל'לא מאמין לשרון', גיליון 82)

לא רק הרב פרוש, גם רוב הציבור הירושלמי, לא מאמין לראש הממשלה. שרון, שהכריז השכם והערב שידאג לביטחון האישי של העם בישראל, לא מסוגל לקיים זאת עד עצם היום הזה. הפיגועים האחרונים מאלצים את תושבי ירושלים להסתגר בבתיהם ולצמצם, למינימום האפשרי, את יציאותיהם מהבית לקניות ולבילויים.

על מנת לשנות את המצב הנוכחי, יש לנקוט פעולות יזומות ותדירות למיגור הטרור בכל מקום ולגרום שהפלשתינים הם שיסתגרו בבתיהם, ולא העם בישראל.

מרדכי אופיר, ירושליםכנראה שעדיף לבגוד

ממשלתנו עושה לאחרונה מאמצים כדי לאפשר לוואנונו להשתחרר מהכלא למרות שכאדם חופשי הוא יהיה מסוגל ככל הנראה לגרום לנו נזק נוסף.

בימים האחרונים נחשפים מעשיו של טננבוים והיקף הנזק שהיסב למדינה. ולמרות זאת, שרון הסכים לשחרר 400 מחבלים שיחזרו לטרור – כדי לשחררו.

מעניין שבטקס החזרת השבויים, כאשר הקריא שר הביטחון את שמות השבויים והנעדרים, כולל עזאם עזאם – הוא 'שכח' את שמו של פולארד – מי שהוכר כסוכן ישראלי שפעל למען המדינה ובשליחותה ונרקב בכלא האמריקני כבר 18 שנה.

האם המסקנה המתבקשת היא שאם אתה רוצה שמדינת ישראל תדאג לך - עדיף שתבגוד בה?

עדי גינזבורג, גבעת שמואלמה לרב מאיר פרוש ו'לידיעות'?
(בתגובה ל'לא מאמין לשרון', גיליון 82)

הכתבה על מיודענו ויקירנו הרב מאיר פרוש- ראויה ורצויה. ואולם, "שגגה יצאה מלפני השליט" שאמר שמביאים לו את העיתון 'ידיעות'.

ייתכן שפוליטיקאי צריך לקרוא גם עיתון כזה – אבל זהו כורח ודווקא כורח שראוי לגנותו, את הכורח כמובן. ואם יורשה לי להמליץ בפני ח"כ פרוש: הוא יכול להוסיף לעיתוני ה'קביעות' שלו גם את 'בשבע'.

אליעזר דוד, ירושלים


יש מה לחפש בעזה!

התקשורת כל הזמן שואלת מה יש לחפש בעזה. התשובה היא הרבה יהודים שחיים שם למעלה מכ- 35 שנים במסירות נפש שאין כמוה. האם עזה אינה חלק מהארץ כמו ירושלים? ההבדל הוא שבעזה הרוב ערבי, ובירושלים הם מהווים היום רק שליש ומתפזרים בכל חלקי העיר. האם נסכים בעוד כמה שנים לוותר על ירושלים כולה? לוד כולה? ואדי ערה כולו?

ומה בקשר לביטחון הנגב המערבי: אשקלון, שדרות, נתיבות ושאר היישובים? האם לא אמרו הרמטכ"ל וראש השב"כ שאחרי ניתוח מקצועי הם משוכנעים שכניעה תביא לעידוד הטרור ורק תגדיל את עלויות הביטחון - במקום גדוד נצטרך אוגדה.

והכי חשוב: מה יקרה לאחדות העם? דריסת זכויות של חלק לא מזערי מהעם היהודי ואלו שמעריכים ותומכים בהם, תהרוס בעליל את הכוח שבו ניצחנו עד היום – אחדות העם.

פרופ' ג'רלד פרמן, אופקיםתתחילו לדאוג ליהודים

לפני כחודש אירע פיגוע במחסום ארז בו נרצחו ארבעה חיילים. ניתן היה לצפות כי בתגובה ייסגר המעבר לפועלים פלשתינים. אולם המחסום נסגר לחצי יום בלבד, ומעבר הפועלים נמשך כרגיל. המסר הובן היטב בצד הפלשתיני. ואכן, לפני שבוע בוצע רצח נוסף של חייל במחסום.

הגיע הזמן שממשלת ישראל תבהיר לפלשתינים כי הטרור יפגע בהם ותפסיק את מעבר הפלשתינים מרצועת עזה לעבודה בישראל. לישראל אין כל מחויבות לספק עבודה לפלשתינים, הרי כל הזמן מספרים לנו שאין לנו מה לחפש שם. מתי תבין ממשלת ישראל שחיי אזרחיה עומדים מעל לכל שיקול אחר, כולל רמת החיים של הפלשתינים?

אדוה נוה, שערי תקוה