גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גליון 95ראשיהפצה

גולשים על גלי האתר - בגליון השבוע

איך לקלוט תחנות רדיו מכל העולם, להיות שדרנים ואפילו להפוך את המחשב האישי שלכם לתחנה פרטית.
03/06/04, 00:00
מנדי גרינפלד

בסביבת האינטרנט, שבה הכל ווירטואלי, בולט בקולו הרדיו האינטרנטי. כאן אין צורך במקלט, וגם לא במכשיר מיוחד לגלים קצרים. מתחברים לאתר המבוקש ומאזינים. ניתן למצוא עשרות אלפי תחנות רדיו, הנחלקות לשתיים: אלו שמשדרות גם ברשת ואלו שמשדרות רק ברשת.

אוהבים לשמוע חדשות באנגלית אוקספורדית? גרתם בחו"ל ונדלקתם על תחנה של מוסיקה קלאסית? או שהמשבר עם תורכיה מרתק אתכם מהפן התורכי שלו? כך או כך, באתר 'tuner virtual' תוכלו לחפש במאגר הנתונים אלפי תחנות רדיו ברחבי הרשת. החיפוש הוא לפי ז'אנר, מדינה, אמן, מהירות שידור (KBPS), שפת התחנה וכל דבר העולה בדמיונכם. בחרתם תחנה? האתר ייתן לכם מידע מפורט על התחנה, החל בתדר התחנה, וכלה במזג האוויר במקום התחנה.

בנוסף, תמצאו כאן את 500 התחנות המבוקשות ביותר ברשת ומידע על תחנות חדשות. אופציה מעניינת היא האפשרות לסרוק תחנות, בדיוק כפי שניתן לעשות בכל מקלט רדיו. כמו כן תוכלו להמליץ על תחנת רדיו חדשה ולהוריד עזרים ותוכנות על מנת שתוכלו להאזין לתחנות השונות.

www.virtualtuner.com


האתר הבא יודע לעשות את אותו דבר פחות או יותר, אלא שהוא כחול-לבן, צעיר ומסודר מאוד. בנוסף תוכלו להירשם ולהתאים את האתר לטעם שלכם, כך שיהיו לכם התחנות המועדפות בלבד. האתר מתפעל גם פורום בנושאי רדיו ומוסיקה.

www.amfm.co.il


אם מה שיש ברשת לא מספק אתכם, או אם יש לכם 'חיידק' של שדרנים, לא תאמינו, אבל די בקלות תוכלו לפתוח בעצמכם תחנה. כל מה שאתם צריכים הוא את תוכנת נגן המדיה WINAMP, חיבור לאינטרנט ומיקרופון פשוט. את השאר תוכלו ללמוד במדריך מפורט באתר ynet.co.il, תחת הקטגוריה של מחשבים/תוכנה חומרה.

חיפוש של תחנות המשדרות ב- WINAMPניתן למצוא באתר הבא. החיפוש מתבצע בדומה לחיפוש לאתרים הקודמים.

www.shoutcast.com


שיטת שידור שונה מ- WINAMP ו-Media Player היא שיטת peer tp peer, המוכרת מתוכנות שיתוף הקבצים ותוכנת הטלפוניה Skype.

באתר ניתן להוריד תוכנה ייעודית, כך שכאשר כמה גולשים מאזינים לתחנה דרך התוכנה הם בעצם שומעים וגם משדרים לאחרים. כך שהשרת המשדר מעביר למספר קטן של מאזינים, והם מעבירים זאת הלאה. דבר זה חוסך ברוחב הפס, וגם מאפשר (בעיקרון) שידור למספר בלתי מוגבל של מאזינים.

www.peercast.org


www.streamerp2p.com


לסיום, אתר שמשדר 24 שעות מוסיקה יהודית וחסידית. התחנה נמצאת בניו יורק, כך שהשידורים הם בשפה האנגלית. על מסך ה-Media Player, תקבלו מידע מה מתנגן כעת ומה היה קודם לכן:

www.fivetownsradio.com


רק למקרה ששכחתם ולא שמתם לב לפרסומות בעמודים הקודמים, ערוץ 7 ממשיך לשדר באינטרנט 24 שעות סביב השעון.

www.a7.org


לתגובות, הערות ואתרים חדשים: mendy@shapa.biz