בשבע 100: תם עידן הפודל עם הכיפה

אדיר זיק , י"ט בתמוז תשס"ד

ראש השב"כ אבי דיכטר "מזהיר מפני הימין הקיצוני". טומי לפיד ופינס מצטרפים. השב"כ והמחלקה האנטי-יהודית שלו מתחילים שוב במסע דה-לגיטימציה ודמוניזציה של הימין. הם והתשקורת הישראלית משתמשים, כמו תמיד, בביטוי ´ימין קיצוני´, שהרי אין ´ימין´ שאינו קיצוני.

יואל אסתרון (לשעבר סגן עורך הארץ) קורא לציבור הישראלי "לטפל בכמה רבנים" (1.7.04), ואז אפשר יהיה לבצע את הטרנספר. באותו גיליון עצמו קוראת קולט אביטל "לפזר! עכשיו!!" את ישיבות ההסדר והמכינות הקדם-צבאיות, כי דבריהם של הרב משה הגר, אורי אליצור, בנצי ליברמן ואריה אלדד לא מצאו חן בעיניה. קולט אביטל, ח"כ במפלגת העבודה, התעללה ביהודים תומכי ימין, בעת ששימשה כקונסולית של ישראל בניו יורק בזמן ממשלת אוסלו.

הם סבורים שאם הם יקראו לגירוש יהודים מביתם ´התנתקות´, או אם יצמידו לנו את התואר ´ימין קיצוני´, אנחנו, הדוסים עם הצ´יפ הדפוק במוח, ה´נאך שלעפערס´ (הנגררים מאחור), ניבהל וניכנע לשגיונותיהם.

ובכן, יש לי חדשות בשבילכם – פוליטיקאי ישראל, אנשי התשקורת ואבירות השמאל הבולשביקי: תם עידן הפודלים. פודלים עם כיפות סרוגות אפשר למצוא בימינו רק במרכז המפד"ל ובסיעתה בכנסת.

זהו, אין יותר. נגמר ´דור הכיפות הסרוגות´; היום אלו כבר שלושה וארבעה דורות של כיפות סרוגות, אנשים דתיים לאומיים ששירתו ומשרתים ביחידות צבאיות ובתפקידי פיקוד בצה"ל, משולבים במדע, במחקר אקדמי, בתעשיית ההיי-טק, בבנקאות, בבורסה, בחינוך, בחקלאות המודרנית, ברפואה, ברווחה ובתקשורת – ויחד עם זה הם מאמינים בבורא העולם שבחר בעם ישראל ובארצו, מקיימים מצוות ולומדים תורה בשקדנות ובהתמדה.

הפודלים הפכו לגורי אריות, בלי רגשי נחיתות ובלי צורך להתנצל בפני אבי דיכטר. הם מרגישים כבעלי בית במדינה הזאת בדיוק כמו אנשי האוליגרכיה – שלטון המיעוט התוקפני של השמאל הבולשביקי והפסבדו-אליטות של ה´עיתון לאנשים חושבים´. הם מתנהגים בדיוק כפי שהם מרגישים, בלי לרקוד ´מה יפית´ בפני אף אחד. לגביהם, מדינת ישראל היא כלי שקם כדי לקיים את עם ישראל. אם מדינת היהודים פועלת, לפי דעתם, נגד עם ישראל – העם והתורה קודמים למדינה.

הדור הנוכחי של הכיפות הסרוגות מקבל את הדמוקרטיה כדרך, אך לא בהכרח כערך או כדת. אל תנסו להפחיד אותו, בסרט הזה הוא כבר היה.

אם ה´רוב´ במדינה יחליט שכל דוס ימני חייב לטעום חזיר אפילו רק פעם אחת בחייו, זה לא יעבור... כך גם אם יגידו להם לחלל רק פעם אחת את השבת, או לעקור אישה יהודיה וילדיה מביתם בגוש קטיף.
יש מקום שבו נגמרת ´המדינה´, ומה שקובע הוא האמונה הדתית. מצטער, טומי, זו לא רק עובדה – זה גם פאקט.
אז תקחו את זה בחשבון.

מותה של תכנית אוגנדה

כ´ בתמוז, מאה שנה למותו של הרצל. ב-1903 הוגשה לקונגרס הציוני תכנית אוגנדה, שהתבססה על הצעה בריטית להתיישבות ואוטונומיה יהודית במזרח אפריקה במקום בארץ ישראל, שהיתה אז תחת שלטון עותומאני.

הרצל ורוב צירי הקונגרס היו בעד ההתיישבות הציונית באוגנדה. גם ´המזרחי´ היה בעד. רק ציוני רוסיה, בראשותו של מנחם אוסישקין, שללו אותה, וטענו בנחישות כי הציונות יכולה להתגשם רק בארץ ישראל. הבעיה היא שהם היו ´מיעוט קיצוני´.

אוסישקין וחבריו לא היססו לנטוש את התנועה הציונית ולקיים בחרקוב ועידה של מתנגדי אוגנדה. ה´ציונים´ גינו ונידו את אוסישקין ומחו על הפגיעה בהרצל. הרצל היה כה נערץ עד שכשאמר ש"אוגנדה היא הציונות" קיבלו זאת כולם.

המפתיע היה שגם המתיישבים הציוניים, שבאו לארץ בעלייה הראשונה וישבו בראשון לציון ובזיכרון יעקב, תמכו בתכנית אוגנדה, ובכך חיזקו את הרצל ואת הרוב הגדול של ה´ציונים´. אחד ממרכזי התמיכה בתכנית היתה המושבה ראשון לציון. אהרון פריימן, ממייסדי המושבה, פרסם ´קול קורא´ למען התכנית. כל מי שניסה להתנגד אליה נתקל במלחמה עזה וצינית של צעירי המושבות והמתיישבים.

הסופר משה סמילנסקי כתב ב´השילוח´: "בשום ארץ לא מצא הרעיון הטריטוריאליסטי חסידים במידה כה מרובה כמו בארץ ישראל, והרבה מן החסידים האלה באים לידי קיצוניות ומתייחסים בציניזמוס גס ומבחיל לכל מה שהיו קוראים ´קדוש´ עד עתה".

השנאה לאוסישקין הקיפה חוגים רחבים בארץ, שראו בו אדם שהרים יד במלכות (הרצל).
המעניין ביותר הוא העובדה שאליעזר בן יהודה, מחייה השפה העברית ומראשי היישוב החדש בארץ, שצפוי היה שימחה בתוקף נגד כל תכנית המעדיפה ארץ אחרת על פני ארץ ישראל, דווקא עשה את ההיפך. בן יהודה פרסם עשרות מאמרים וידיעות בזכות תכנית אוגנדה, וקרא לה "המדינה היהודית".
הוא כתב על התכנית להתיישב במזרח אפריקה "זה המעשה היותר גדול בדברי הימים של עם ישראל מיום גלותו ועד היום..."

ב-1904 מת הרצל. ב-1905 מתה תכנית אוגנדה. מנחם אוסישקין חזר לתנועה הציונית ועמד בראש הקרן הקיימת לישראל עד לפטירתו בתש"ב 1942 (ותודה לספר ´הראשונים´ של מרדכי נאור).

מכתם נגד הטרנספר

הטרנספר, פקודה לעקירת יהודים מבתיהם מנימוקים פוליטיים, היא פקודה בלתי חוקית בעליל. דגל שחור מתנוסס מעל פקודה כזאת. חובה לסרב לה. הטרנספר שאריק שרון מתכנן נגד יהודי גוש קטיף וצפון השומרון הוא פשע נגד האנושות, נגד היהדות ונגד עם ישראל.

מי שייתן את פקודת הטרנספר יביא למלחמת אחים. מי שנותן את ידו לביצוע הטרנספר יוגדר כשותף לפשע ויועמד לדין. במרי אזרחי בלתי אלים, אני אישית אעמוד מול מי שינסה לבצע את הפשע הזה.
חתומים: אדיר זיק, ד"ר חגי בן ארצי, נדיה מטר, אוהד קמין.

מי שרוצה לצרף את חתימתו לקריאה זו: 054-868735, 02-6792343, פקס: 02-6792157
שבת שלום יהודים. בעזרת ה´ אנחנו ננצח.

adirzik@netvision.net.il