בשבע 104: יהודים סוג ב'

אדיר זיק , י"ח באב תשס"ד

האגדה מספרת שיש מלאך בשמים שתפקידו לייצר נשמות ליהודים. הוא מכין סדרות של נשמות, מעמיד אותם על המדף, וכשנולד ילד – הוא מוריד נשמה מהמדף ומכניס לו אותה.

למשל,יש מדף עם נשמות של חסידי גור: ספודעק, ז'יביצה, שווארצע זאקען, לאנגע פייעס... נולד ילד לחסיד גור – מקבל נשמה מתאימה. ככה לחסידי בעלז (שטריימל, וייסע זאקען) וכל יהודי. אפילו לשמאלנים יש מדף, קטן אמנם, אבל לפעמים גם שם נולד תינוק, והוא מקבל נשמה עם פירסינג ועם עיגולדים.

מדף גדול יש לדתיים הלאומיים. פעם היה מודל אחיד כמעט של נשמות; היום יש וריאציות, אבל דבר אחד לא השתנה: בסדרת הנשמות של דתיים-לאומיים יש פגם בייצור. לנשמות האלה יש צ'יפ דפוק במוח. הכל בנשמות האלה מצוין, ילדים נהדרים, אבל בצ'יפ שבמוח שלהם האות אל"ף איננה. המוח שלהם מתחיל בבי"ת.

יש הדורשים זאת לשבח, כמו התורה שמתחילה בב', אבל האמת היא שהם תקועים עם הב'. הם תמיד סוג ב', הם אפילו מצביעים ב'... הם לא יודעים מה זה להיות סוג א', מנהיגים. הם נשארו עד היום נגררים, נאכשלעפערס, סוג ב'.

מובן שזו הפרזה. יש הרבה שמתרגזים על ההשוואה. האמת היא שלסדרה הסתננו גם בעלי צ'יפים משופרים, אבל ה'מנהיגים' נשארו עם בעיית הצ'יפ הדפוק. ראשי המפד"ל יושבים בממשלה שמתכוננת לעשות טרנספר לקהל בוחריה, לאלו שהיא מתיימרת לייצג בהיותם דתיים לאומיים. הם מצדיקים את ישיבתם בכך שאולי יצילו משהו...

ראשי מועצת יש"ע חותמים, בבית הנשיא, על 'שיח אחים' עם נציגי השמאל הישראלי, ובו הם מסכימים לקבל הכרעה של רוב 'מוצק' (אפילו שיתבסס על ערבים) כדי לפסול את ה'סרבנים' בצה"ל שיתנגדו להיות קבלנים של גירוש יהודים מבתיהם. את מי מייצגים ראשי מועצת יש"ע בחתימה זו? את הקריירה הפוליטית שלהם במפד"ל, ותו לא.

לראות בתשעה באב את ראשי מועצת יש"ע חותמים על הסכמה לטיהור אתני של יהודים, שהם קוראים לה 'שיח אחים' – בא לי לבכות...

אני מסתובב ביישובי יש"ע, ואינני פוליטיקאי. אנשים אומרים לי באמת מה הם חושבים. בנצי ליברמן, שאול גולדשטיין וחבר מרעיהם אינם מייצגים אותם. גם יהושע מור יוסף, המזכיר המדיני והדובר של מועצת יש"ע, מופיע בפני אנשי 'שלום עכשיו' ומצהיר בפניהם כי גירוש היהודים מגוש קטיף וצפון השומרון אינו מצדיק סירוב פקודה...

אזכיר כאן רק שני מנהיגים חילונים עם צ'יפ תקין במוח, שקראו לסרב פקודה במקרה של טרנספר. יוסי שריד שאמר זאת על טרנספר לערבים, ואריק שרון שאמר זאת על גירוש יהודים מאלון מורה ב-74', ושב ואמר זאת ב-95' בראיון לחגי סגל בערוץ 7.

נו? אז זה לא צ'יפ דפוק במוח של ראשי המפד"ל ויש"ע?!

בצה"ל מחכים לסירובים

בצה"ל יודעים שקשה מאד יהיה לבצע טרנספר של יהודים. ההערכות הן שגולני וגבעתי יישארו מחוץ לתמונה. חטיבות אלו מורכבות מהרבה דתיים ויוצאי עדות המזרח מן הפריפריות. הסירובים יהיו מסיביים כבר בשלבים הראשונים. חטיבות הצנחנים והנח"ל נמצאות יותר שמאלה, אך חייליהם עלולים לעצור מול המשפחות ברוכות הילדים ונפגעות הטרור הפלשתיני בגוש קטיף שאותן הם יצטרכו לגרור מבתיהן.

ראשי צה"ל חוזרים לראשי התיבות שלהם: צבא הגנה לישראל, ולא צבא גירוש לישראל.
מה שהיה בימית לא יחזור. כפר דרום היה קיים לפני המדינה, והוא בלם את הצבא המצרי ב-48'. אנשי גוש קטיף גרים שם 35 שנה – ארבעה דורות של מתיישבים ברצועת עזה. כולם שירתו בצה"ל, כולם חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית. טרנספר ימית ויישובי סיני על ידי מנחם בגין ואריק שרון התאפשר כי אזרחי ישראל היו שבויים באופוריה של השלום עם מצרים, אבל היום אין עם מי לדבר.

בורחים סתם, כמו בלבנון, והקסאמים ימשיכו להיירות על שדרות ועל אשקלון...

הקו האדום והקו הירוק

כל בנייה חדשה בארץ הקטנטנה שלנו עוברת קשיים רבים עם ארגוני הירוקים. הם שומרים על הנוף, על הטבע, על בעלי החיים.

בוני כביש מס' 6, חוצה ישראל, השקיעו מיליונים רבים כדי לא לפגוע בנוף ובטבע ולאפשר מעבר של בעלי חיים מצדו המזרחי לצדו המערבי. המשך סלילתו של חוצה ישראל מוואדי ערה דרך רמות מנשה לצומת אליקים בוואדי מילק מתעכבת כי הירוקים חוששים מהפגיעה בנוף ובפרחים ודורשים לכרות שם מנהרות עבור הכביש.

במלחמה בינינו לבין הפלשתינים הגה חיים רמון את החומה הנקראת 'גדר ההפרדה'. מלבד העובדה שזהו רעיון עוועים שיעלה עשרות אלפי מיליוני דולרים למשלם המסים ובמציאות של המאה העשרים ואחת לא יביא שום ביטחון, החומה מהווה צלקת מכוערת לאורך המדינה ופגיעה נוראה בנוף ובטבע.

אך ראו זה פלא: לא שמענו מארגוני הירוקים אפילו צפצוף אחד נגד הגדר או נגד התוואי שלה. האם זה מפני שהאנשים היפים שמרכיבים את ארגוני הירוקים הם שמאלנים, ובמקום שיש פוליטיקה שמאלנית נגמרים הארץ, הנוף והטבע?

אוסיף לכאן את מה שנכתב באתר 'דבקה': תוואי הגדר הוא כה קרוב לקו הירוק שכל פלשתיני עם מרגמה 120 יוכל להפגיז את נמל התעופה בן גוריון ולירות טילי כתף באופן חופשי על מטוסים העומדים לנחות בו. יתר הפרטים באתר הנ"ל.

אבן פינה בשא-נור

יום רביעי, י' במנחם אב. בשעה חמש אסף אותי הרב אלישע וישליצקי. במכונית נהג ראובן שרבני. בניו של הרב אלישע ממלאים את כל המושבים. חותכים את השומרון לכיוון צפון.

בשש ורבע אנו מתחבקים עם אנשי שא-נור המכונסים ליד מבנה המשטרה הבריטית, שהוא הבסיס הראשוני של היישוב. ארבע-עשרה משפחות צעירות הגיעו ליישוב מאז שנעזב לפני שנה וחצי.

בעקבותיהם חזרו גם חלק מהאמנים יוצאי רוסיה שישבו בשא-נור. שאול חלפון, איש יחידה 101 שצנח במתלה במבצע סיני, תרם ליישוב ספר תורה וארון קודש. היום הוא יוצק את העמודים הראשונים לבית כנסת חדש בשא-נור, שבעזרת ה' יושלם תוך כמה חדשים. בתשע בערב אנחנו שוב בירושלים. ארץ קטנה גדולה.

"לא יתיצב איש בפניכם. פחדכם ומוראכם יתן ה' אלקיכם על פני כל הארץ אשר תדרכו בה כאשר דבר לכם".

שבת שלום יהודים. בעזרת ה' אנחנו ננצח.

adirzik@netvision.net.il