בשבע 107: באמונה ובאהבה ננצח

למרות הפרגון הגורף והעיוור של התקשורת, גם לדורסנות של שרון יבוא סוף. עוד ניתן לעצור את הבולדוזרים, בעזרת אמונה ואהדה ציבורית

ח"כ צבי הנדל , י' באלול תשס"ד

רק בבחירות האחרונות נלחם שרון בקמפיין העקירה החד-צדדית של מפלגת העבודה בראשות עמרם מצנע. ראש הממשלה הישיר מבט למצלמה, והסביר בשכנוע פנימי עמוק מדוע תכנית מצנע היא הזיה מטורפת שתדרדר לתהומות את ביטחון ישראל.

האמירה הבזויה "חייבים לצאת מעזה" זכתה ל-19 מנדטים בלבד. המחנה הלאומי השיג בבחירות אלו למעלה מ-70 מנדטים. גם אחרי הבחירות, במסגרת המשא ומתן הקואליציוני, הבהיר ראש הממשלה למצנע שלא עולה בדעתו לפנות את יישובי גוש קטיף. מצנע התחנן: "פנה רק את נצרים", ושרון השיב לו בנחרצות כי דין נצרים כדין תל אביב, בשל חשיבותה האסטרטגית.

אך לשרון, מסתבר, אין אלוקים. כשחבל החקירות התהדק סביב צווארו וצוואר משפחתו, וכשהבין שהדרך היחידה לצאת מהסבך המשפטי והתקשורתי היא למכור את ארץ ישראל ולרכב על הגל הפופוליסטי של בריחה מעזה, הגה יחד עם יועציו התקשורתיים והמשפטיים את ספין העקירה והגירוש החד-צדדי של מתיישבי גוש קטיף וצפון השומרון.

כאן רק החלה ההתנהלות הדורסנית של האיש הזה. כשהבין שעל מנת לשכנע את שרי הליכוד לתמוך בתכניתו הוא חייב ללכת למשאל בקרב מתפקדי הליכוד והסקרים ניבאו לו ניצחון סוחף, הוא התחייב מול פני האומה כולה שתוצאות המשאל יחייבו אותו אישית ואת כל שרי הליכוד.

אך ראש הממשלה שיקר בלי להניד עפעף. אחרי התבוסה הצורבת שלו הוא זרק בזלזול את תוצאות המשאל לפח והחל במסע שכנוע של שרי הליכוד כדי להעביר בכל זאת את תכנית הגרוש. העובדה שלא היה לו רוב בממשלה לא הרתיעה את הדיקטטור שרון: בהינף יד הוא פיטר את שרי האיחוד הלאומי ויצר רוב מלאכותי – למרות שרק ימים ספורים לפני סילוקם מהממשלה הפליא בשבחם של שני השרים ועמד על ההצלחה הכלכלית הכבירה שהנהיגו השר ליברמן במשרד התחבורה והשר אלון במשרד התיירות.

כל הזמן הזה, חלק מחברי המפד"ל ובראשם השר אורלב מתעקשים לטמון את ראשם בחול ולהעניק לראש הממשלה גשר מוצק, שעליו הוא יכול להתקדם בביטחון אל מימוש תכניותיו הזדוניות. הנזק שגורמת המפד"ל בימים אלו בשל התעקשותו של אורלב להישאר על כיסאו בממשלה ולכבוש את ראשות מפלגתו עוד ייכתב בספרי ההיסטוריה, כעמוד שחור בתולדות המפלגה הדתית-לאומית.

הציבור נגד התקשורת

בימים אלו מתנהלת, בהתגייסות טוטאלית של התקשורת, לוחמה פסיכולוגית אכזרית, שמטרתה ליצור אווירת 'עסקים כרגיל' ולשכנע שהמהלך הדורסני מתקדם בצעדי ענק, ושהוא בלתי הפיך. הכוכב התקשורתי התורן הוא שר הביטחון מופז, שמפחד לכיסאו משמיע השכם והערב אמירות מופקרות של לחץ לזרז את תהליך הגירוש. במקביל הוקמה 'מנהלת גירוש' ואף החלו דיבורים על בצע כסף, כל זאת על מנת לקעקע את האהדה הציבורית למתיישבים.

אחי ואחיותי, מתיישבי גוש קטיף והשומרון, בידינו כוח מוסרי אדיר, אהבה וגיבוי ציבורי ענק. בכוחנו, בעזרת ה', לעצור את הקמת מדינת הטרור הרצחנית. בידינו לחזק את הרוח הציונית-יהודית של העם כולו. אך אנחנו חייבים להמשיך ולהניף את דגל הערכים, הדגל הציוני-יהודי, ולדחות בשאט נפש כל משא ומתן שמטרתו טרנספר דורסני.

לכולם חייב להיות ברור שאת הערכים והאמונה שלנו לא יקנו בשוחד. כולם חייבים להבין שכפי שעמדנו בגבורה בשליחות הציונית, על אף הטירוף הביטחוני שכלל מטווח יום-יומי של טילים ומרגמות, כך נעמוד בעזרת ה' גם אל מול הקמפיין התקשורתי המסית והאגרסיבי נגדנו.

עמידתנו תגביר את האהדה הציבורית ותחזק את רוח העם כנגד התכנית הבזויה של הוייסגלסים ומשפחת שרון. המשך עמידה גאה ואיתנה מצדנו תשריש את חוסר הלגיטימיות של כוונות הגירוש. את כל זה נעשה כדי למנוע מלחמת אחים, שאליה מובילים אותנו חבורת ראש הממשלה.

אני מאמין באמונה שלמה שנוכל לעצור את התהליך ההרסני והמטורף הזה ולאחד את הכוחות הפוליטיים במחנה הלאומי, ובראשם את אנשי הליכוד הנאמנים, לעמידה איתנה כנגד התכנית.
גם לדיקטטורה יש גבול. אי אפשר ללכת כל הזמן נגד כולם. בעזרת ה', מתוך אמונה בצדקת הדרך, נעשה ונצליח.