בשבע 108: דע את האויב

אדיר זיק , ט"ז באלול תשס"ד

"אנחנו את פקודת הטרנספר איננו ממלאים, וגם הילדים שלנו וחניכינו אינם ממלאים אותה. היום שבו תינתן פקודת הטרנספר, שהיא פקודה בלתי חוקית בעליל, יהיה גם היום של סירוב פקודה..." (יוסי שריד ויאיר צבן)

בסערת הקרב,במערבולת החיים הציבוריים והפוליטיים בארץ, צריך להבחין מי הוא האויב שלנו. יש לפנינו שלושה אויבים מוגדרים, חריפים וחד-משמעיים:
מספר 1 הם הערבים, שנוהגים לקרוא להם בשפת הפוליטיקלי קורקט פלשתינים. בתוך הגוש הערבי, המונה 400 מיליון איש, תקועה מחט דקה של חמישה מיליון ישראלים, שאותה מנסה הגוש לדחוק החוצה מקרבו, כשהוא נסמך על גיבויים של מיליארד ו-200 מיליון מוסלמים.

מספר 2 הוא השב"כ הישראלי (ובמיוחד 'המחלקה היהודית'), שבימים אלו זוכה לעדנה מחודשת, בתמיכתו של אריק שרון ושיטותיו הדיקטטוריות. השב"כ לא הפסיק את הפעלת סוכניו והפרובוקטורים שלו בקרב אוכלוסיית של מדינת ישראל בכלל והימין הישראלי בפרט.

ראשי השב"כ ניסו, אמנם, להסוות את שנאתם לימין על-ידי כמה מפגשים עם 'מנהיגים ורבנים' מהציבור הלאומי, הם 'שכנעו' (מעניין איך?) כמה מהם לכתוב מאמרים בשבח השב"כ, ועד כמה חשוב לעזור לו... אך מעשיהם חשפו את האמת, מיהם ומה הם רוצים שיקרה לנו.

האויב מספר 3 הוא התשקורת הישראלית. בראש התשקורת האלקטרונית עומד הערוץ השני של הטלוויזיה, שבו כל אינפורמציה בענייני ארץ ישראל הופכת לידיעה ארסית וחד-צדדית נגד המתנחלים והמחנה הלאומי. אחריו צועדים באון גלי צה"ל ורשת ב', ואחריהם כל היתר. אין היום ביטוי תקשורתי לימין הפוליטי במדינת ישראל ה'דמוקרטית' (אורי אורבך כבר אמרנו?).

בתשקורת הכתובה מוביל 'הארץ' את הקו שאני מגדירו אנטישמי, נגד אוהבי ארץ ישראל. דוגמאות?? אני חותך מהארץ כל יום מאמר או שניים כאלה. ביום שלישי האחרון (י"ד באלול, 31.8.04) כתב יואל מרקוס מאמר שכותרתו "גם אם זה כרוך בשפך דם". אסתפק בשלושה ציטוטים ממאמר זה, המסית לשפיכת דם יהודי .

על גבעת אסף כותב מרקוס: "אך תופי הטם טם העבירו את הידיעה במהרה בין המתנחלים. והם, חסונים וששים אלי קרב, הגיעו למאותיהם לסכל את המזימה של כוחות הביטחון". ב"עיתון לאנשים חושבים" הוא ממשיך לתאר את אנשי ארץ ישראל השלמה: "דתיים, לאומנים, קנאים – קוקטייל קטלני של מיעוט השואף לכפות בכוח את רצונו על רוב העם. סמכות המדינה לא רק שאינה מדברת אליהם, הם בזים לה. אין להם בעיה להתנגד בכוח לממשלה המייצגת את רצון רוב העם".

ובכן, מהו הפתרון שמציע 'הארץ'? "מה שחסר בשעה זו הוא מטה פינוי בראשות אלוף מוכשר ומנוסה, שירכז יחידות מאומנות היטב למשימה ייחודית זו (SS? א.ז.), שיעדה לא רק לנצח על הפינוי אלא להתמודד נגד כל פרובוקציה שנועדה לגרור את צה"ל למלחמת אזרחים, אפילו זה יהיה כרוך בשפך דם".
יש צורך במילות סיכום?

מכינים אלטלנה חדשה
בעוד שבצה"ל ובמשטרה מבינים שיהיו סירובים לעשות טרנספר, חוברים היום שרון ועושי דברו אל השמאלנים הקלאסיים כדי לעשות דמוניזציה לימין, דהיינו, להפוך את המתנחלים ל'בני שטן' רצחניים, שבראשם 'רבנים' (משהו לשנוא כמו בפרוטוקולים של זקני ציון), שמתכוננים לפגוע בחיילי צה"ל.
בשב"כ פתחו את תיק ההסתה רבין-אוסלו, והם חוזרים בדיוק על מה שעשו בקיץ 95', רק בלי אבישי רביב (אגב, הוא אבד לי לחלוטין בשנה האחרונה. מישהו יודע משהו?). מה כולל התיק הזה? ראיונות הניתנים לחבורת העיתונאים היונקים מדדי השב"כ כל השנים, ובהם הדלפות על 'הסכנות שבימין'.
למעשה מכין השב"כ בברכת לשכת ראש הממשלה מערך אזהרה והשמצה נגש הימין (שתמיד מוצמד לו התואר 'קיצוני'), הפיכה של מתיישבי גוש קטיף ויש"ע למפלצות אדם, וסדרה מתמשכת של התרעות מפני 'התנקשות בחיי ראש הממשלה'.

אם הניסיונות לבצע את הטרנספר ייכשלו, סוכן פרובוקטור של השב"כ, נקרא לו 'שמפיניון', יפתח באש מנשקו על חיילי צה"ל ויפצע אחד או כמה מהם, והאשמה תוטל על הימין. השב"כ יתחיל בסדרת מעצרים המוניים של פעילי ימין, התשקורת הישראלית תחגוג סביב החייל הפצוע, עם דיווחים מדי רבע שעה... יהודי עם כיפה לא יוכל ללכת ברחובות ישראל, כמו אחרי רצח רבין.

ח"כ אבשלום וילן אמר בראיון לארי שביט ('הארץ') שצריך אלטלנה מספר 2, ששרון צריך לפתוח באש על אזרחי ישראל תושבי חבל עזה.
הניסיון המר מלמד שבדברים אלו אני צודק.

חוזרים לבת ים
בתל אביב, בזמן מלחמת השחרור, היה המחנך שלנו בכיתה ד'-ה' בביל"ו הרב אליעזר הגר, ממייסדי בת ים וממגיניה. לפעמים לא היה מגיע לבית הספר כי בלילה לחם בעמדות מול יפו הערבית.
בשנות החמישים נהגנו לנסוע לרחוץ בחוף של בת ים (הסלע), כי הים בתל אביב היה מזוהם.

כשהייתי כבן 13 עבדתי בחופשות בהדפסת טקסטיל ליד בית החרושת לבירה בבת ים.
בן 19 הייתי קומונר בני עקיבא בסניף צפון בתל אביב. לפרנסתי עבדתי כמורה בבית ספר ממ"ד 'עקיבא' בבת ים, שהיה בשכונת העולים הענייה עמידר. יוסף עודד, המנהל, סמך עלי ונתן לי להיות מחנך של כיתה ז'. 47 חלפו. חלק מתלמידי מאז, שצמחו להיות מוצלחים ונהדרים, ובראשם ויקטור בובליל, שמרו איתי על קשר.

השבוע קיים בית הספר 'עקיבא' כנס בוגרים לציון חמישים שנה לקיומו. הייתי שם. סיפרתי להם בין השאר כי נכדתו של הרב הגר, יעל, נישאה לבן שלי ,יכין, לפני שלושה שבועות. עכשיו יעל זיק ומשפחתה מחזירים אותי לבת ים. תורה מחזרת אחרי אכסניא שלה.
שבת שלום יהודים. בעזרת ה' אנחנו ננצח.
adirzik@netvision.net.il