בשבע 109: המתוק המתוק הזה

לקראת מתקפת עוגות הדבש ומוצרי הדבש שיבואו עם ראש השנה, כמה אתרים מתוקים במיוחד. ושתהיה שנה מתוקה

, כ"א בחשון תשמ"ח

ראש השנה בפתח, ובמועצת הדבש צפי המכירות עומד על 1,600 טון דבש. בטור שלפניכם נביא בפניכם ממיטב אתרי הדבש באינטרנט.

הדבש, בנוסף להיותו ממתיק טבעי, מסייע בריפוי פצעים. ממצאים מצביעים שלדבש טבעי יש כנראה תכונות שמסייעות בחיסול הבקטריות. בנוסף לדבש, הדבורים מייצרות חומר בשם פרופוליס, שגם לו יש תכונות אנטי-בקטריאליות, אנטי-ויראליות ואנטיביוטיות. הפרופוליס מופק על-ידי הדבורים מחומר דמוי שרף, ובעזרתו הן אוטמות את הכוורת ומכסות את הדפנות, כאמצעי חיזוק והגנה מפני מזיקים למיניהם.

באתר 'גאמנון צמחי מרפא' ניתן לקבל מידע רב על הדבש והפרופוליס (ולא רק) ועל השימוש בהם כתרופות אלטרנטיביות.
http://ice.prohosting.com/gamnon

באתר מכון ויצמן, המרכז לחקר הדבורים, ניתן לקבל מידע על הדבורה והפרח, האדם והדבורה, מונחים בנושא, הדבש ושימושיו ברפואה, מוצרים המיוצרים על-ידי דבורים ועוד.
http://tinyurl.com/4wv4t

באתר 'יערת הכפר' של מכוורת קרסנה ישנו מגוון רב של מידע על הדבש והדבורים. כאן ניתן לקבל מידע על רדיית הדבש, מאלו פרחים יונקים הדבורים את הצוף, מידע על הדבש עצמו וגלריה מדהימה של דבורים על פרחים ושל כוורות מרחבי העולם. בנוסף תמצאו כאן מתכוני יופי, כגון מסכות פנים, מרכך שיער, אמבטיות לריכוך העור ועוד. המתכונים מבוססים כמובן על הדבש.
www.yaarathakfar.co.il

באתר הבא תוכלו לקבל מידע על פסטיבל הדבש (שהיה לפני כחודש),ועל כוורות רבות ברחבי הארץ, מהן שעות הפעילות, טלפונים ליצירת קשר, ומידע על הכוורת ומה ניתן לעשות בה.
www.festivals.org.il/dvash

באתר של מכוורת סימון ישנו חומר מרתק על המכוורת והתפתחותה, על הדבורה (למשל, כמה ק"מ היא עפה במהלך חייה?), על תהליך הייצור של הדבש (למשל, כמה דבש מייצרת דבורה במהלך חייה?), על טעמי הדבש השונים, שהם תוצאה ישירה מסוג הפרח שממנו ינקה הדבורה ועוד. גם כאן תוכלו לצפות בתמונות מרהיבות מחיי הדבורים, ולקבל רשימה של מוצרים ומתכונים.
www.simonbees.co.il
'
מכוורת יד מרדכי' מייצרת דבש טהור ומוצרי דבש שהם פיתוחים ייחודיים על בסיס דבש טהור, הכוללים דבש מופחת קלוריות (דשקל), תערובת פיצוחים בדבש, ממרח דבש וסדרות הדבש בטעמים.
באתר המכוורת תוכלו לקבל מידע על המוצרים החדשים שבמכוורת ומתכונים עם דבש. כמו כן תוכלו לצפות בסרטונים, להוריד שומרי מסך למחשב ולשחק און-ליין בפאזלים בניחוח הטבע. בנוסף ישנן באתר המלצות על טיולים בעקבות הפריחה.
www.ymhoney.co.il

לתגובות, הערות ואתרים חדשים: mendy@shapa.biz