בשבע 111: מכתבים למערכת

, כ"א בחשון תשמ"ח

זה לא לילי
(בתגובה ל'להוציא צו 8', גיליון 110)
הטענה שהובאה בכתבה כאילו המטמורפוזה שחלה בשרון קרתה בגלל מותה של לילי, אינה נכונה. שרון שינה את טעמו פשוט בגלל שהפך לראש ממשלה. מדינת ישראל כיום אינה מדינה עצמאית, במובנים רבים, אלא מריונטה בידיהם של נשיאי ארה"ב, אין שום ראש ממשלה בישראל המסוגל כיום לעמוד בלחץ רציני של נשיא ארה"ב, בנושא כלשהו שהאמריקנים מעוניינים בו באמת, גם נתניהו לא עמד בלחץ זה, ופינה את חברון, וכמוהו יעשה כל ראש ממשלה אחר בתורו.
לכן, במקום להתמקד בהתקפות על שרון, מוטב לכם לחשוב איך ליצור עצמאות מדינית וכלכלית של מדינת ישראל.

צריך לזכור: מטרתה הסופית של ארה"ב היא ליצור מזרח תיכון חסר לאומיות וחסר דת, שיהיה כפוף כלכלית לאילי הון היושבים בניו יורק. ידידתנו הגדולה ביותר איננה מעוניינת באמת בטובתה של מדינת ישראל, או של עם ישראל. היא רק רוצה כסף - גם שלנו וגם של ערבים. לא נעים, אבל זה מה יש.

עמית אריאל, צפת


ומי ישלם על ריבוי הילדים?
(בתגובה לטורו של אדיר זיק, גיליון 109)
רציתי להפנות את תשומת ליבם של כל הכותבים על עידוד הילודה בעם היהודי. נכון שעלינו ללדת עוד ילדים ולחנך אותם בדרך שבה אנו מאמינים. אבל איך אפשר ללדת 8-7 ילדים כאשר החינוך הדתי הפרטי, המצטיין כל כך בהישגיו, גובה תשלומים גבוהים מאוד עבור כל חודש של חינוך ילדינו?!
אנו ההורים עושים מאמצים לשלוח את הילדים לבתי הספר הדתיים הפרטיים, כי שם נמצאת הרמה הטובה ביותר, אך יש גבול ליכולת שלנו לעמוד בתשלומים. אם מדובר בשלושה ילדים, ניחא, אבל כאשר מדברים על שמונה ילדים למשל, זו הופכת להיות בעיה רצינית.

כדאי שיחד עם הקריאות לעידוד הילודה, ניזום גם מהלכים להורדת שכר הלימוד בבתי הספר הדתיים לאומיים, ברשתות החינוך הפרטיות, באולפנות ובישיבות.

אורית ניסים, פתח תקוה

דיווחים סוג ב'
על פי הערכות המשטרה, בהפגנה שהתקיימה בכיכר-ציון נגד תוכנית ההתנתקות.
בהפגנה השתתפו רבבות אנשים. כך דווח בחלק מכלי התקשורת. אולם ברשת ב' של 'קול ישראל' דווח על אלפים בלבד, בחדשות השעה 8.

זו שערורייה שאין לעבור עליה לסדר היום! ה'אובייקטיביות' של רשת ב' כבר מוכרת לכל, אולם כאן כבר מדובר בהטעיה מכוונת!
כשהתקשרתי למוקד של רשת ב', הסביר לי רכז הכתבים שאמנם לפי הערכתו אכן היו בערך 30 אלף איש, אך זה בכלל "אלפים"!

אין גבול לחוצפה - הרי גם מיליון איש הם בכלל "אלפים", ואם היתה הפגנה של מיליון איש האם היו אנשי הרשת מדווחים על אלפים?
תשובה: אם זו היתה הפגנה של הימין, כנראה שכן.
ההטעיה המכוונת של רשת ב' בכל מאבקי הימין באה לידי ביטוי גם לפני כחודשיים בשרשרת האנושית. השרשרת התחברה בשעה 7 בערב, אך עד יומן חצות לא היה שום זכר בדיווחים למפגן האדיר שחיבר בין 130 אלף ל-200 אלף איש.

אבל אסור להתייאש. בכל פעם שתשמעו בתקשורת עוולה, אל תתעצלו, הפציצו את רשת ב' בטלפונים! (מרכזיית קול ישראל - 02-5313200).
זה עובד! עובדה, בחדשות השעה 10, לאחר שהמרכזייה כמעט קרסה מטלפונים נזעמים, כבר דווח בראשית המהדורה על רבבות.

ישראל שבת
בני ברק

לא רק למען יש"ע

הציונות הדתית ואנשי ימין מפגינים בחודשים האחרונים למען יישובי יש"ע. היינו בין ההמונים בכיכרות ובשרשרת מגוש קטיף לירושלים.

אך איני מבינה מדוע לא יוצאים להפגין גם נגד שני תהליכים נוספים שהם חשובים לא פחות:
ההרס השיטתי של הווקאף בעתיקות הר הבית, שם משמידים כל זכר למורשת יהודית. אם לא נפגין מחר- מחרתיים יהיה מאוחר.

טיפול בבעיית העולים הלא יהודים. אצל חלק מהעולים הקשר ליהדות מתבטא רק בסבא או סבתא יהודים. יש אמנם עשייה ברוכה לקרבם ליהדות, אך זה לא מספיק. עלינו לדרוש פתרון יסודי הרבה יותר לנושא.

צפורה רכמוט, בני-ברק


ראש השנה, יש דבר כזה

במוצאי שבת ד' תשרי לאחר ראש השנה ושבת שובה צפיתי במהדורת החדשות של ערוץ 2. קריינית החדשות פתחה כך: "סוף שבוע ארוך במיוחד הסתיים, יותר ממיליון ישראלים בילו באתרי הנופש וביערות, השאירו ערימות זבל..."

בערוץ 2 כנראה לא שמעו על ראש השנה, ולא על שבת שובה. מיליוני היהודים שבילו שלושה ימים בבתי הכנסת, כנראה אינם חלק מהישראלים, והדת היהודית כנראה אינה חלק מהתרבות הישראלית המתחדשת.

אדוה נוה, שערי תקוה