בשבע 116: מכתבים למערכת

, כ' בחשון תשס"ה

טוב שאין צהוב
(בתגובה למכתב למערכת 'צהוב עולה', גיליון 114)
יותר ויותר אני נהנית לקרוא את 'בשבע' בזמנים קשים אלו כשיהודים מתוכנו רוצים להביא חורבן על א"י, מעודד ומחמם את הלב לקרוא עיתון עם תכנים יהודיים וציוניים.
כל הכבוד לגב' שרה לוי שכתבה את מה שרבים חושבים: צריך להפסיק לקרוא את העיתונים היומיים הצהובים, שיודעים רק להשמיץ את הציבור הדתי ציוני ונגד המדינה.

דליה פרץ
בית שמש


בכבוד רב
לא אחת נשמעת הטענה על חוסר כבוד לרבנים בציבור. מצער להיווכח שגם 'בשבע' חוטא בכך. בגיליון האחרון הופיעה רשימה קצרה שכתב הרב בני אלון. אלא שבעיתון נכתב "ח"כ בני אלון". תופעה זו, שרב שמשתלב בפוליטיקה מאבד את תארו, איננה אמורה רק לגבי הרב בני אלון, אלא גם לגבי רבנים אחרים, ואיננה קיימת רק בעיתון 'בשבע' אלא גם בעיתונים דתיים אחרים.
במכתב למערכת לפני מספר חודשים התלונן אחד הרבנים על החרדים שאינם מכבדים כראוי את הרבנים הציוניים. במקום להלין על מגזרים אחרים כדאי לבדוק את הדברים בתוך הבית פנימה. אם שופרותיהם של הציבור הדתי לאומי אינם מכבדים את הרבנים הציוניים (או אפילו את חלקם), אין לצפות שיעשו זאת אחרים.

כרמיאל כהן
מעלה אדומים


לא חינוכי

בפארסה המבישה שהתרחשה בכנסת בעת ההצבעה על תוכנית ההתנתקות נטלה שרתה החינוך לימור לבנת חלק מרכזי, עשתה קולות ושרירים של נגד, ברחה מהמליאה כשפנפנה, וחזרה בבושת פנים להצביע בעד ההתנתקות.
לאחר מכן הודיעה כי תתפטר מהממשלה תוך 14 ימים אם לא יוכרז על משאל עם, ותוך יממה או שתיים החלה בזחילת גחון ללישכת ראש הממשלה. עד מהרה חזרה בה מהאולטימטום ונדבקה היטב לכיסאה, בנימוק החלוד של צורך ב"אחדות הליכוד".

לבנת מקפידה לדבר בפאתוס נגד אך לבסוף להצביע בעד. כך היה בעת ההצבעות בממשלה על מפת הדרכים ועל שינוי שלבי תוכנית ההתנתקות.
זו לימור ליבנת שבהיותה באופוזיציה דיברה גבוהה על נאמנות לארץ ישראל, זו שהתייהרה בעמדות לאומיות ובהדר ז'בוטינסקאי.
תדע כל אם עברייה כי מסרה את ילדיה לחינוך המשרד שבראשו שרה חסרת עמוד שידרה, נטולת עקרונות ויושרה מינימלית.

ציפי שנקמן
רמת השרון

יאסר, אתה חסר
מזה כשבוע עוקבים כל כלי התקשורת בדריכות אחרי מצב בריאותו של יאסר ערפאת. כל מהדורת חדשות נפתחת בעדכון על תוצאות בדיקות הדם שלו. כל תוכניות הפוליטיקה עסקו אך ורק בנושא בצפוי לישראל אם חס וחלילה יעבור מן העולם באופן טבעי. כל העיתונים יצאו בכותרות ענק בנוסח "בין חיים ומוות" או "מצב קריטי". רק דבר אחד עוד חסר: מתי תכריז הממשלה על יום צום ותפילה למען מנהיג דגול זה?
אדוה נוה
שערי תקוה


רבין לא היה מתנתק
סמיכות האירועים שבין יום השנה לרצח רבין לבין הבאת תוכנית ההתנתקות לכנסת אולי אינה מקרית כפי שזה נדמה. הרי רבין הוא זה שהקים את גוש קטיף וכוונתו היתה שגוש זה יישאר גם לעת שלום. בהציגו בכנסת לפני כעשר שנים את הסכם הביניים, הביא רבין את גוש קטיף כדוגמה לגוש התיישבות שכמותו הוא רוצה שיהיו גם ביהודה ובשומרון. יצחק רבין ז"ל לא התכוון לבצע נסיגה מלאה מרצועת עזה ודעתו היתה שגוש קטיף יישאר בריבונות ישראלית לנצח. זו 'מורשת רבין' האמיתית.
שמואל פישר
פתח תקוה


צימוקים לשבת:


1.תחזית. פוליטית
אם יבוא ברק, יבוא בעקבותיו רע"מ.
2. ערפאת סובל מלוקמיה
אין חדש: רשעים לוקין תחילה בדם.
3. הבחירות בארה"ב עדיין לא סגורות:
קרי עוד ממתין לקולות החיילים. מוויאטנם.
שבת שלום
משה טאו
רחובות