בשבע 118: זיקוקים בעיתון

אדיר זיק , ה' בכסלו תשס"ה

החלו הקרבות על גוש קטיף.
כמה עיתונאים בערוץ השני, קשורי ומדובררי השב"כ, החלו השבוע להסביר לקהל איך תעבוד מינהלת הטרנספר של יונתן בשיא בגיבוי המשטרה ו "צבא ההגנה לישראל"

הם מתארים את ה"קונטיינרים" לאיחסון תכולת הבתים, את אזורי הריכוז, את החיילות שתבואנה לגרור את ארבעת אלפי הילדים מבתיהם בגוש קטיף, את בתי המלון שנשכרו כדי "לשכן" בהם את היהודים המגורשים ואת ההכנות בצה"ל לקראת פעולות אלימות של מתנחלים.

את הדברים הללו עוטפים מדובררי השב"כ בידיעות "מחרידות" על אנשי השומרון "שיסתננו לגוש קטיף ויקשרו את עצמם בשרשרות, יתנגדו פיסית ואולי גם יפתחו באש. (האם יהיו אלה פרובוקטורים של השב"כ נוסח אבישי רביב??). עטיפה נוספת בפתיחת מסע הקרבות נגד היהודים בגוש קטיף על ידי הממשלה והשב"כ הם הסיפורים על "הסכנות" בהר הבית ועל "קיצוני ימין" המתכוננים לפוצץ את המסגדים שם.לכן מכין השב"כ רשימת,"מסורבי עלייה" להר הבית ואמנון אברמוביץ קורא להקמת כח בינלאומי שייקח על עצמו את האחריות הבטחונית להר, במקום מדינת ישראל.

הכסף יענה את הכל.
הכנסת אישרה כבר שלושים מליון ¤ (תודה לח"כ ליצמן) לתשלום למגורשים הראשונים מגוש קטיף. מדברים כל הזמן על כסף, כסף, הרבה כסף.יונתן בשיא מקרין לעיני התקשורת את סכומי הכסף הגדולים שיקבלו המגורשים.... כל העסק הוא כסף רומז ראש מינהלת היודנראט... "חלק ניכר" מהמתנחלים, טןען בשיא, מתענינים בכסף.

בכסף אפשר לשכנע מיליוני אנשים לעזוב את בתיהם. אם היו מבטיחים ל כל אחד מתושבי חדרה-גדרה רבע מליון דולר יחד עם ויזה לאמריקה,שמונים אחוז מהם היו עוזבים את הארץ תוך חודש ימים.. איך אמר ג'ורג' ברנארד שו? זו רק שאלה של כמה כסף....

תושבי סיני וימית שגורשו על ידי בגין ושרון לפני כעשרים שנה קיבלו הרבה כסף, אבל "חיר","טוב", לא יצא מכסף זה לאף אחד מהם. "יש עושר שמור לבעליו לרעתו".

אנשי גוש קטיף עומדים במערכה שהיא קשה כשאול. כמונו, הם רואים את שפני הליכוד לסוגיהם. הימין הפוליטי קטן... ואין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים.

ד"ר דוד מטר ומנהיגות יהודית.
אומרים שמאחורי כל מנהיג גדול עומדת אשה חזקה. מאחורי נדיה מטר עומד בעלה, ד"ר דוד מטר. הוא הנחשון שנתן את האות, הוא הראשון שקפץ למים. בקבלו צו קריאה למילואים, כתב ד"ר מטר ליחידתו בין השאר: "אינני מסוגל , מבחינה נפשית וערכית לשרת בצבא עוין, שהכריז מלחמה עלי, על משפחתי, על חברי, ועל חלק גדול מהעם... אני מחזיר בזה את פנקס המילואים. אני מוכן כמובן, לשאת בתוצאות מעשה זה, כולל העמדה לדין".
מהפכות,רבותי, מתחילות תמיד על ידי בודדים.
ביום ראשון האחרון התקיים בניני האומה בירושלים הכינוס השנתי של "מנהיגות יהודית". להערכתי היו שם אלפיים וארבע מאות איש. קהל ערכי ואידיאליסטי. בלי מחפשי ג'ובים ועמדות כח.

הכיסוי התקשורתי? שואף לאפס. אם היו מאה דתיים מתכנסים מסביב לרב מיכאל מלכיאור (זוכרים? יש משהו כזה) כדי לתמוך בטרנספר כי אז הייתה חגיגה. אבל כאן היו "פייגלינים" והתישקורת מתעלמת מאלמנטים שליליים כאלה.

מי לא מתעלם? אריק שרון. הוא יצא במתקפת מצח נגד ה"פייגלינים" הם סכנה לליכוד, הם סכנה לדמוקרטיה, למדינה, לאומה, לעולם. הם כהניסטים, פשיסטים....
למה נזעק אריק שרון נגד "מנהיגות יהודית" ? אם הם כאלה זיפתים שלא שווים אפילו כתבה בעיתון או בטלוויזיה. אם הם כאלה חלשים ועלובים אז מה אתה נלחץ?
שרון קיבל דיווחים על מה שעשוי לקרות בבחירות הפנימיות בליכוד. הסתבר לו שהגוש הזה גדול יחסית, מגובש, והוא משפיע גם על אנשי ליכוד אמיתיים שעדיין, בניגוד לשרון ומלחכי פנכתו, נשארו נאמנים לעם ולארץ.

הרב יואל בן נון נגד אוסלו.
לאחר שהגדרתי אותו "איש אוסלו" טען הרב יואל בן נון " מעולם לא תמכתי באוסלו, אדרבא, התנגדתי בכל נימי נפשי ובכל כוחי להסכמים ההם" "אינני איש אוסלו, ומעולם לא הייתי. כתבת עלי דבר שקר, ואני מצפה ממך כאיש הגון לחזור בך" חזרתי בי בגיליון של השבוע שעבר. הבעתי גם תקווה שעוד אנשים יצהירו שהם נגד אוסלו.
חזרתי גם לבדוק את מקורותי. מצאתי את התקפותיו החריפות על הרבנים לאחר רצח רבין, את זה שהתחמק מלמסור את שמות הרבנים שכאילו הוציאו דין רודף ועוד ועוד.
ב15.12.95 בידיעות אחרונות, במאמר שנקרא "הלב השבור של היהדות הדתית" כתב הרב יואל בן נון בין השאר : " המסקנה ההיא אחת. והיא נהירה לי כבר שנים רבות: "תהליך השלום" הוא גזירת שמים ואין לעצרו. אפשר רק להשתלב בו, אין לזוז הצידה"

"תהליך השלום הוא השלב הבא בגאולת ישראל, והעובדה ש"השמאלנים החילונים" זיהו נכונה את רצון ההשגחה ואת תכנית הגאולה היא מרגיזה וכואבת, אבל איננה יכולה לעצור יהודי מאמין מלהכיר בכך שזהו אכן רצון ההשגחה. רק מי שיצליח לחולל בתוך נשמתו את ההכרה שתהליך השלום המסויים הזה (לא השלום המשיחי , המושלם) הוא השלב הבא בגאולת ישראל - והפעם לא באמצעות "הכבוד הלאומי" אלא נגדו- יישאר ציוני-דתי, מאמין גאה, בראש מורם עם כיפה סרוגה, עם דבקות בארץ ישראל ובהתיישבות בה, באופן שישתלב בתהליך השלום...

אין עוד זמן. יד ה' אינה ממתינה לנו, ורכבת השלום נוסעת. אותו שופר שבישר את נס תש"ח ואת נס ששת הימים, מבשר עכשיו- כן, עכשיו- את נס השלום. גם טרור פלשתיני, גם טרור יהודי לא יעצור אותו עוד"
ב12.1.96 כתב בן נון בידיעות אחרונות מאמר שכותרתו:"התיישבות עם שלום". בסיכומו כתב בן נון: "האשליות בדבר היכולת לעצור את התהליך נוטעות תקוות שווא גם בליבות הקנאים, שרוצים לראות דם, וגם בליבות אישי הפיצויים, שרוצים לראות כסף. אבל רק מן הקנאים נשקפת הסכנה האמיתית היחידה של הרס המדינה.

הצלת ההתיישבות ביש"ע, פירושה כיום השתלבות בתהליך ההיסטורי הבלתי הפיך. ואני קורא לתהליך הזה "יד ה'", גם אם דתיים וחילוניים כאחד אינם אוהבים לשמוע ביטויים תנ"כיים".
אני, אדיר זיק,לא מוסיף כאן אפילו הערה צינית אחת.

אתה נשיא של אף אחד.
כך אמר ברדיו דובר גוש קטיף, ערן שטרנברג, למשה קצב. "לשמאל היה יום בחירתך לנשיא "כמו יום רצח רבין". לימין - אתה אויר". יצחק פס כותב למשה קצב:" אל תעזו לשאת על שפתיכם את שמה היקר של בתי שנרצחה, שלהבת. ממך אין לנו כל צפיות, איננו מצפים ש"תשקול מחדש את החלטתך" שכן אין לך באמת כל שיקול דעת. אתה בסך הכול חותמת גומי ביד השב"כ, הפוליטיקאים והתקשורת השמאלנית."

וביום ראשון הקרוב ח' בכסלו תמלאנה תשע עשרה שנה למאסרו של היהודי הצדיק יונתן פולארד.בשעה 17:30 תהיה שרשרת אזיקים אנושית למען שחרורו, מהקונסוליה האמריקאית ברח' אגרון בירושלים עד בית ראש הממשלה.

במוצאי שבת פר' ויצא יציינו ארבעה דורות במשפחתנו את שבת האירגון של בני עקיבא. מהדור של משה וחנה פשחור דרך דור אדיר וורדית עד לילדינו כולם, בתנו גלית ונכדתנו ערבה שהיא חברה בסניף שונר"א בירושלים.
ה' עמכם יהודים. בעזרתו אנחנו ננצח. יברככם ה', עמוד נוח.