בשבע 124: זיקוקים בעיתון

אדיר זיק , י"ח בטבת תשס"ה

המהפכה היהודית התחילה
מלבד זו שהצליחה באוקראינה, גם בארצנו התחילה השבוע המהפכה הכתומה.
ברגע שאנשי גוש קטיף, עם מגן דוד כתום או בלעדיו, שכבו על הכביש ליד משרד הביטחון בתל אביב, התחילה המהפכה.

מאות חיילים חתמו לנדיה מטר ונשים בירוק על הצהרה שהם לא ישתתפו בגירוש ועקירה של יהודים בארץ ישראל, ולעיני מצלמות הטלוויזיה אמרו שבשביל זה שווה אפילו לשבת בכלא, באותו רגע החלה המהפכה. ביום בו בן של עולה מרוסיה,צוער בקורס קצינים, מוכן לוותר על הקצונה כדי לומר בגלוי: אני לא עושה טרנספר ליהודים, הוא מודח מהקורס ואביו, ויטלי וונובוי, גאה במעשה בנו ותומך בו - אני מרגיש מהפכה.

למה אני אומר את זה? כי מהפכות, רבותי, מתחילות לא בהפגנות המונים או בהצהרות של מאות אלפים. הן מתחילות בשניים-שלושה חברים שנפגשים יחד ומחליטים לעשות מעשה. כשהעגלה מתחילה לזוז, מצטרפים ההמונים.

ונא לזכור: זו אינה סרבנות. הפקודה בצה"ל היא לא לבצע משהו בלתי חוקי בעליל. רק לפני זמן קצר ירו חיילי צה"ל בג´נין בצמיגים של מכוניות ערביות שנסעו והפרו את העוצר. הם הועמדו לדין ונענשו. בית המשפט קבע שהם היו חייבים לסרב לירות כי זו היתה פקודה בלתי חוקית בעליל.
גירוש , טרנספר ועקירה של אלפי יהודים מבתיהם בארץ ישראל הוא מעשה בלתי חוקי בעליל, דגל שחור מתנופף מעליו ואסור לבצע אותו.

ככל שגובר הלחץ של אריק שרון והפודלים שלו, יחד עם הצמאים לדם יהודי ממפלגת העבודה והתשקורת, הולכים הדברים ומתבררים, הולכים היהודים ומתעוררים.

סוחרי הנשק והמוסר
"אנחנו לא יכולים לשלוט על עם אחר", "אנחנו לא יכולים לפגוע באוכלוסיה", " הכיבוש משחית". אלה רק חלק קטן מהסיסמאות המושמעות לנו ע"י אהוד ברק ותואמיו.

עם שחרורם מהשירות הצבאי או הבטחוני הפעיל, עם הקשרים שצברו, הם יצאו לחו"ל ועסקו במכירת נשק לכל הצבאות באמריקה הדרומית, באפריקה ובאסיה שהיו מוכנים לקנות נשק מישראל.
הם עשו זאת בלי לבדוק שום אמות מוסר מלבד מזוודות הדולרים שקיבלו מהקונים. מאות אלפי אנשים נרצחו על ידי נשק שנמכר על ידי קציני צה"ל (בדימוס) למיליציות השפלות ביותר בעולם, שערכו טבח עם באפריקה ואסיה.

סוחרי הנשק הישראלים חזרו הביתה, בנו וילות, קנו פנטהאוזים ושיבצו את עצמם ברשימות ´המכובדים´ המוזמנים למסיבות של ´היפים והיפות´.
עכשיו יש להם זמן לבא ולהטיף מוסר לאנשי גוש קטיף וצפון השומרון על "כיבוש משחית" ועל כך ש"אי אפשר לחיות על חרבנו".

למי אתם מטיפים מוסר? לכל הישראלים שבקושי גומרים את החודש או שהחודש גומר אותם? לחקלאים ישרי דרך המייצאים ירקות תמורת דולרים ולא כלי נשק להרוג בני אדם?
טלו תותח מבין עיניכם.

ישראל בוגדת בחבריה
אם דיברנו על סוחרי הנשק מטיפי המוסר, הרשו לי לזכור ולהזכיר מה היה גורלם של אלו ששיתפו פעולה עם מדינתנו ועם ממשלותיה ה´מוסריות´.
לאחר מלחמת ששת הימים אלפי ערבים ביהודה ושומרון עזרו למדינת ישראל. חלקם עבור פרנסה, חלקם כדי לחיות בשלום עם היהודים.

מה היה גורלם לאחר הסכמי אוסלו? מאות רבות מהם הוצאו להורג ונרצחו באכזריות ברחבי יהודה ושומרון. מטיפי המוסר שהזכרנו, וכן כל חבריהם היפיופים לא הושיטו יד ולא פתחו פה. ממשלת רבין פרס, שסיפקה חמישים אלף רובי קלצ´ניקוב לערפאת, הניחה לו ולאנשיו לטבוח את בני הברית של מדינת ישראל בראש כל חוצות.
בני הברית שלנו בלבנון היו הנוצרים בדרום לבנון שסבלו קשות ונוראות מהפלשתינים ומאש"ף. צה"ל כרת איתם ´ברית דמים´.

בימי כהונתו כראש ממשלה הבריח מטיף המוסר הגדול אהוד ברק עם הרמטכ"ל שאול מופז את צה"ל
עם הזנב בין הרגליים לגבולות הקו הירוק. (לבעז זיק ולחבריו בגולני יש הרבה סיפורים על הבריחה).
צה"ל ניצב היום מול החיזבאללה המצויד בעשרת אלפים קטיושות. חלק מהן יכולות לפגוע בתחנת הכוח בחדרה.
איפה צד"ל היום? איפה המחויבות? איפה שותפות הגורל? הכל נשכח.
כך עומדת מדינת ישראל לעשות לעצמה ובשרה, לטובי בניה, ליהודים אזרחים למופת - לאנשי גוש קטיף וצפון השומרון, ואחריהם לכל מתיישבי יהודה שומרון והגולן.

דייג אוהב דגים?
אוי כמה הם אהבו את השרשרת האנושית בין ירושלים לגוש קטיף... "איזה יופי של מחאה" אמר אפרים סנה שהשבוע הטיף לפתוח באש על המתנחלים. עם מחאות כאלה, עם אהבה ופרחים, השמאלנים יכולים להסתדר. "אתם תדברו על אהבה ואנחנו נגרש אתכם ונהרוס לכם את הבתים והישובים". כן, דייג אוהב דגים. ולכן הוא הורג אותם ואוכל אותם.
מועצת יש"ע (שעד היום אני אפילו לא מופיע ברשימת התפוצה שלה) וחלק ניכר מאנשי גוש קטיף מבינים שהמצב השתנה וצריך לשנות טקטיקה.
מסביב למשה לשם, ´שנית גמלא לא תיפול´, מתרכזים מספר ארגונים חוץ פרלמנטריים. ביניהם, חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי, נשים בירוק, מטות ערים, מטה חיפה ועוד.

אחד הרעיונות שמתגלגלים שם הוא לקחת את הנשק של האויב ולהשתמש בו נגדו. ניקח ציטוטים של אריק שרון ושמאלניו, נכין מהם כרזות, ובאותיות קטנות קטנות נבהיר מי כתב זאת. הציטוט לסרב לפנות יהודים, שאמר אריק שרון נמצא כבר בשימוש.
מה דעת מועצת יש"ע על הכרזות הבאות ? לדוגמה:
אנחנו את פקודת הטרנספר איננו ממלאים.
יוסי שריד

היום בו תינתן פקודת הטרנספר, שהיא פקודה בלתי חוקית בעליל -
יהיה גם היום של סירוב פקודה.
יוסי שריד

טרנספר זה רעיון בלתי אפשרי מפני שאנחנו לא ניתן לכם... אפילו אם נצטרך לפלג את המדינה ואת הצבא.
עמוס עוז

טרנספר זה רעיון בלתי אפשרי מפני שאנחנו לא ניתן לכם אפילו אם נצטרך להשתטח תחת גלגלי המשאיות, אפילו אם נצטרך לפוצץ את הגשרים.
עמוס עוז

חלק גדול של אזרחי ישראל לא היו מעולם בגוש קטיף. מצגת, דוגמת זאת של הגולן, תוקרן על מסך שיוצב על משאית. (לא צריך להיות יקר או יומרני, לא יותר מעשר דקות). הרבה נוף, ים, אנשים, חולות וחקלאות, חינוך ויהדות - ואזרחי ישראל יבינו מהו הטרנספר. המשאית עוברת מיישוב ליישוב ומכיכר לכיכר ברחבי הארץ, מספר מקומות בכל ערב. נראה טוב, לא כן?
ההצעות בחינם. לא צריך לשלם ל´קופירייטרים´ וכל מיני מלים כאלו של עולם הפרסום.
כל מי שמוכן ויכול - קדימה.

כמה מלים על ספרים
נפילתו של שמואל עקיבא וייס הי"ד בג´נין במבצע חומת מגן הביאה את חבריו ללמוד את ההיסטוריה והגיאוגרפיה של ג´נין, עין גנים המקראית.
לפני מספר שבועות הם הוציאו ספר מרתק על תולדות ג´נין עם דגש על הצד היהודי ישראלי. עם פרטי ניסיונות ההתיישבות בה בזמן המנדט הבריטי, על קרבות מלחמת השחרור וששת הימים, עם צילומי תעודות נדירות.

הספר מודפס על נייר כרומו. עריכה גראפית פשוטה, אך יפה ונקייה להפליא. בהחלט ראוי למחמאה גדולה.
"ארז" הוצאה לאור. ירושלים. אהרון אורבך, עמיחי מרחביה ואוריאל שרעבי עורכים.

הוצאת תמוז העבירה אלי מספר עותקים של הספר שכה התפעלתי ממנו, שקורע את השמאל הישראלי לגזרים קטנים: ´תולעת יעקב ודוד ישמעאל´ מאת המחבר המסתורי מ.ד.בן עמי. אם תרכשו אותם, תמורתם תעבור ל´אדיר זיק צדקה´. מחיר הספר הוא 85 שקלים. תתקשרו אלי.

נשיא חנון וחונן
סיפרנו לכם על כך שמשחררים מחבלים כדי לפנות מקומות מעצר למתנגדי הטרנספר. לאחרונה שחררו את העובדים הזרים חסרי הרישיון ומשפצים את מחנות המעצר ומתכני הכליאה שלהם. בשביל מי? תגידו אתם.

סיפרנו לכם על המיליציות של השמאל.היו שאמרו: שוב אדיר זיק עם ההסתה שלו. ומה קרה בסוף השבוע שעבר? ראשי שלום עכשיו הודיעו שיש להם מתנדבים, ועל כל חייל שיסרב לבצע את הגירוש הם יביאו עשרה משלהם.

בינתיים אני קורא ב´הארץ´ (27.12.04) ש"נשיא המדינה חנן אתמול 31 אסירים פלשתינים שישתחררו.
הדבר נעשה על פי המלצה ממשלתית, אך נותרו עדיין ארבעה אסירים שהטיפול בתיקם נמשך לאחר שהנשיא ביקש עליהם פרטים נוספים".
משה קצב, דרישת שלום לך מאסירי ערוץ 7 ומנדיה מטר.
בהמשך לסיפורנו מלפני כמה שבועות. ביום ראשון הקרוב בשעה 13:00 יינתן בבית משפט השלום בירושלים גזר הדין במשפטן של שלוש הנשים מחברון, שהיו בגבעה 26 והואשמו ב"הזנחת ילדים".
יהודים יקרים.
המהפכה בכתום ישראלי התחילה.
שבת שלום לכם. בעזרת ה´ אנחנו ננצח.
adirzik@netvision.net.il