בשבע 128: בזקיפות קומה

אדיר זיק , ט"ז בשבט תשס"ה

"היום בו תינתן פקודת הטרנספר – שהיא פקודה בלתי חוקית בעליל – יהיה גם היום של סירוב פקודה" (יוסי שריד).

קריאה אחרונה לצ´יפ במוח
אתם מכירים את התיאוריה שלי על הצ´יפ הדפוק במוח של הדתיים הלאומיים, שהצ´יפ הראשי במוח שלהם אין לו א´, הוא מתחיל בב´. הם מצביעים ב´, הם מרגישים סוג ב´...
הרצון להראות שגם אנחנו קצינים, מפקדים, בלה בלה בלה, גורם לכך ש"אסור לסרב פקודה". את רגש הנחיתות הזה מנצל השמאל הדקדנטי (הרקוב) השולט היום בממשלה ובתקשורת. לוחצים על הדוסים לא לסרב, כי אחרת "ייהרס הבית השלישי" – כשהם מחריבים אותו במו ידיהם, חוזרים לגבולות 67´, מחלקים את ירושלים ומפקירים את יהודה ושומרון.

מה לעשות? להחליף מהר את הצ´יפ במוח. אנחנו לא סוג ב´ במדינה הזאת. אנחנו שותפים מלאים, בחובות ובזכויות. ולהפסיק להתנצל כל הזמן.

שמעתם על הראיון של אריה גולן עם שלושת ה´צפונים´ החילוניים מאזור המרכז? כשהם ייקראו למילואים לפנות את גוש קטיף, הם לא יסרבו פקודה. הם יתגייסו. יגיעו לגוש קטיף, ושם, ביישוב, הם יניחו את הנשק ויצטרפו לתושבים במאבק למנוע את העקירה.
חילונים עם צ´יפ דפוק? הא?!

סדר הדברים
בואו נחזור לסדר הדברים היסודי, פשוט פשוט.
הקדוש ברוך הוא בורא העולם.
תורה ומצוות.
עם ישראל.
ארץ ישראל.
צורת השלטון.
צורות שלטון רבות היו לנו בהסטוריה הארוכה שלנו: שופטים, מלכים, כהנים, נשיאים, סנהדרין, זקנים, מלכויות ואימפריות שמשלו בנו, האחרונה שבהן – הבריטית.
במאות התשע-עשרה והעשרים היו גם מהפכנים, בולשביקים, קומוניסטים, פועלי כל הארצות התאחדו, קיבוצים, מושבים, קולקטיביזם רעיוני, סוציאליזם, קפיטליזם, הלאמה, הפרטה, ראש ממשלה בבחירה ישירה, ראש ממשלה בבחירות עקיפות... הכול בא והולך במהירות. ה´דמוקרטיה´ הישראלית משנה את צורתה כל הזמן.
לגבי, עקרונית, אסור לעקור יהודי מביתו בארץ... פשוט פשוט.
אי אפשר לגרש 8000 יהודים מבתיהם, בארץ או בכל מקום אחר בעולם. ועוד עם רוב ´דמוקרטי´ המורכב ממחפשי ג´ובים שחוששים למקומם בכנסת הבאה, או מעסקן חרדי שישלם את הוצאות הישיבות שלו על חשבון הרס הישיבות, בתי הכנסת ובתי הקברות של יהודי גוש קטיף, או הצבעה של חבר כנסת ערבי על גירוש יהודים מביתם בארץ ישראל.
ככה זה: פשוט פשוט.

חג לקניונים
הציונות הפכה את ט"ו בשבט לחג הנטיעות.
תש"ו. ארבעים וחמישה תלמידי כתה א´ בבית הספר הדתי ביל"ו בתל אביב מצטלמים עם המורה חסידה בגינה העירונית, במקום שבו עומד היום היכל התרבות. לכל אחד ביד עציץ חרס ושתיל של פרח לקחת הביתה. בשורה העליונה אדיר זיק עם ברט. רוב הילדים עם ברטים, חלק עם קסקטים. עוד לא התחיל דור הכיפות הסרוגות.
תש"י. עם העלייה הגדולה והמחסור באוכל טרי בארץ מקים משרד החקלאות ´מגן דוד ירוק´, המוכר שתילי ירקות בזול ומעודד אנשים לגדל בעצמם את הירקות שלהם. בט"ו בשבט יש הנחה מיוחדת. לי יש גינה גדולה ומטופחת ברחוב החשמונאים 14. אני קניין גדול של שתילים.
תש"כ. אנו, חיילי גדוד הנח"ל המוצנח באימון באזור מודיעין (שלא היתה קיימת אז) ושעלבים מחפשים חרובים על העצים העזובים, כדי להרגיש ט"ו בשבט.
השבוע לא היו אלפים בשדות.
לא בהרים,
לא בעמקים.
איפה היו? בקניונים.

שבת שלום יהודים.
עם מוח טוב ואמונה גדולה, בעזרת ה´ אנחנו ננצח!
...ותתפללו עלי חזק.
adirzik@netvision.net.il