גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גליון 129ראשיהפצה

אז מה נשמע? - תרבות ופנאי (אתר)

חזנות, תווים לגיטרה, מוסיקה קלאסית וכלי נגינה יד שנייה. על חלק (זערי) מאתרי המוסיקה באינטרנט
02/02/05, 00:00
מנדי גרינפלד

בבואי לסקור את נושא המוסיקה באתרי האינטרנט, דומני שאין צורך לומר שהמובא כאן הוא על קצה המזלג ממה שקיים. עולם המוסיקה רחב כל-כך, מגוון ובעצם אינסופי, שכמעט אי אפשר לסקור אותו במסגרת הטור. ובכל זאת, טעימה קטנה.

אפתח בפורטל הישראלי למוסיקאים. כאן ניתן להתרשם ממבחר כתבות, חדשות, ביקורות, ראיונות, מדריכי תוכנה מפורטים ומדהימים, שיעורים בכלי נגינה ועוד. בלוח כאן תמצאו מורים למוסיקה, כלי נגינה יד שנייה ועוד. בנוסף תוכלו לקבל כאן רשימת תוכנות העוסקות בעיבוד קול, עריכת תווים וסינתיסייזרים. מומלץ להיכנס לפורומים המרתקים, שבהם תוכלו ליהנות ממגוון רחב של נושאים:
www.solidrock.co.il

מחפשים תווים לשיר מסוים? רוצים לקנות ויולה יד שנייה? או שאתם עוסקים בהקלטות וחסרים לכם Plugins? כך או כך, את מה שאתם צריכים תוכלו למצוא באתר הבא, הכולל למעלה מ-40 פורומים בשלל נושאים, ממוסיקה ישראלית ועד עזרה בהלחנה.
www.musictalk.co.il

באתר הבא תוכלו למצוא תווים ואקורדים למוסיקה ישראלית לפי סדר אלפביתי של היוצרים. בנוסף תמצאו כאן מדריך מפורט ומדהים לסולמות גיטרה, ולא רק. כמו כן, תוכלו להוריד ספר עם אקורדים לגיטרה הכולל למעלה מ-500 שירים ישראלים בחינם.
www.mp3music.co.il/tabs

אתר ישראלי נוסף העוסק גם הוא בתווים ואקורדים לשירים ישראלים:
www.angelfire.com/il/aatar/notes.html

2 תוכנות עריכת תווים מומלצות, שכן עולות כסף: NoteWorthy Composer הקלה והנוחה לשימוש, בעלת אפשרויות מדהימות גם למשתמש המתחיל: www.noteworthysoftware.com
ו-Sibelius, תוכנה מתקדמת יותר וקצת יותר קשה להפעלה, אך האפשרויות הגלומות בה מדהימות;

דומני שהיא התוכנה האולטימטיבית לכל יוצר ומלחין: www.sibelius.com
תוכנות עריכת התווים יודעות לפתוח קבצים מסוג MID, שהם בעצם קבצי תווים שנסגרו בעזרת תוכנה כזו או אחרת.

באתר הבא תוכלו למצוא למעלה מ-31 אלף(!) יצירות קלאסיות באורך מלא ובחינם. תוכלו להוריד למחשב, לפתוח בתוכנה ולהדפיס יצירות מלאות. היצירות מסודרות לפי שמות הקומפוזיטורים. אם תרשמו לאתר, תוכלו להוריד גם קבצי MP3:
www.classicalarchives.com

האתר הבא הוא בשפה הרוסית, אבל אני מניח שאפשר להסתדר איתו. כאן תמצאו תווים של אופרה בפורמט תמונה, כך שלא תוכלו לשחק עם התווים, אבל יצירות שלמות תמצאו כאן, ובחינם.
http://notes.tarakanov.net

הפורום הבא, 'קונצרטים של חזנות' שמו, כבר מזמן הפך להיות אבן שואבת לכל חובב חזנות. הוא עוסק לא רק בקונצרטים, אלא בכל מה שקשור לחזנות. באשכול העוגן (כפי שנהוג בכל פורום שמכבד את עצמו) "כל הלינקים לחזנות" תמצאו עשרות קישורים לאתרים בנושא, ביניהם כמה אתרים עם תווים (באורך מלא) ליצירות חזניות.
10889.hydepark.co.il

אתר אחד בכל אופן: אתר ShulMusic, הנושא בתוכו כ-17 ספרי תווים לחזנות בחינם. כל מה שצריך לעשות הוא להוריד אותם. בנוסף תמצאו כאן קבצי מידי ועוד.
http://shulmusic.org
לתגובות, הערות ואתרים חדשים: mendy@shapa.biz