בשבע 133: מכתבים למערכת

, כ"ב באדר תשס"ה

מלחמת חורמה באויב

לאחר הטבח הנורא בטיילת בתל אביב התכנסה הממשלה לדיון מיוחד. ואכן בישיבה ארוכה הוחלט להקים יחידה מיוחדת למלחמה ב-מתנגדי ההתנגדות.
היחידה תגייס עורכי דין שכל תפקידם יהיה לטפל במתנגדי ההתנתקות. מפגינים יצולמו, כל חסימת כביש תביא למעצר מיידי, כל התבטאות, אפילו באינטרנט, תיבדק על ידי הגורמים המשפטיים, כדי לוודא שאין בהם חשש להסתה או להמרדה.
זהו חידוש מרענן מבית מדרשם של שרון וציפי לבני. מה שברוסיה הספיקו לשכוח הם מיישמים בישראל. הק.ג.ב והפרובוקטורים יכלו ללמוד מהם.
אפילו ג'ורג' אורוול שכתב את 1984 לא העלה בדמיונו מציאות כזו: "גירוש" הוא פעולת הצלה של המדינה, וקריאות לירות במתנחלים, כפי שקראו אבו וילן, יואל מרכוס ועמי איילון הם קריאה לשלום ואחדות.
אדוה נוה, שערי תקוה


סיום מאוחד
רציתי לשתף את ציבור קוראי 'בשבע' במכתב ששלחתי לפוסקים גדולים בציבור החרדי שיש להם קשר למכון פוע"ה. וכך כתבתי:
"זה זמן רב שאני עוקב בהערכה רבה אחר העלייה במספר לומדי הדף היומי בעם ישראל. ב"ה זכינו שציבור רחב מכל החוגים והגוונים משתתף בשיעורים השונים.
"והנה זוכים אנו להגיע לסיום הש"ס ובאופן טבעי מתוכננת עצרת לציון האירוע המיוחד.
הריני רואה חשיבות גדולה באיחוד הכוחות בעם ישראל, וכך אנו משתדלים במכון שלנו לנהלו בצורה זו שכל החוגים והגוונים בע"י יראו בו כתובת מתאימה.
"על כן, כואב לי הלב שאירוע מרכזי לכבוד סיום היום הדף היומי לא נעשה בשיתוף כל הציבור הדתי בעם ישראל. נכון שאין אנו מגבילים את הציבור הדתי לאומי וכד' מלבוא לטקס, אך ברור הוא שאין משתפים את כולם בהכנת ובארגון האירוע. ועל כן לא מזמינים לכך רבנים רבים.
"ראינו איזו השפעה גדולה היתה כאשר כולם התאחדו כנגד התנהגותם של שופטי המשפט העליון, וכרגע הנני מיצר כיצד נחמיץ שעה יקרה זו של מפגן איחוד הכוחות בעם.
"כרב בעל השפעה בנושא זה הנני פונה אל כבודו לתקן את המעוות וע"י כך לא נחמיץ חו"ח את השעה".
הרב מנחם בורשטין, ראש מכון פוע"ה, ירושלים


ללמוד מהלבנונים
הלא יאומן קרה: רבבות לבנונים מאסו בדיקטטורה שכופה עליהם אסאד הבן, ויצאו לרחובות בדרישה להפיל את ממשלת הבובות הסורית. ואכן, הלחץ הציבורי עבד - הממשלה התפטרה, וכל זה קרה ללא שפיכות דמים.
ורק אצלנו ממשיכים עמרי ואריאל שרון במלאכתם למרות המחאה הציבורית הגואה.
שרה לוי, באר שבע


יבואן מצטיין
השבוע הודה גונן שגב בעסקת טיעון כי הבריח ארצה סמים וזייף מסמכים.
כדאי להזכיר כי פושע זה נבחר לכנסת במסגרת צומת, קיבל מהשמאל הנאור וולוו, ויחד עם החשמלאי מאשקלון, אלכס (מיצובישי) גלדפרב, העביר בכנסת את הסכמי אוסלו.
על שגב ושאר פושעי אוסלו היה לעמוד לדין, לא על יבוא סמים, אלא על יבוא 60 אלף רוצחים מטוניס , שרצחו עד כה 1,500 גברים , נשים וילדים.
חיים יואבי רבינוביץ', תל אביב

היכן מרדכי ואסתר

במגילת אסתר מסופר, כי כאשר שמע היהודי על הגזירה שגזר המן הרשע על עם ישראל, לבש שק ואפר, זעק זעקה גדולה ומרה, ופנה לאסתר המלכה שתעזור לבטל את רוע הגזירה. אסתר ציוותה לצום שלושה ימים ושלושה לילות, שמה נפשה בכפה, וביקשה רחמים מהמלך. ובסיעתא דשמיא, בוטלה הגזירה.
היום, לאחר גזירת הגירוש שגזרה הממשלה הרעה הזאת, אין לנו לא מרדכי, לא אסתר ואפילו לא אחשורוש.
למרות שנותרו רק 5 חודשים לביטול רוע הגזירה, ניתן וחובה לבקש רחמים מאבינו שבשמים, למען יחוס על עם עני ואביון, אולי ירחם.

משה בודק, חיפה

האי הצלחה
לפני כמה ימים פורסם כי המיזם השאפתני של דודי אפל, האי היווני, עתיד לשנות את שמו, כיוון שהפרויקט כולו עובר לאזור דרום איטליה. מוזר, הייתי מצפה שאחרי הייעוץ היקר – ומן הסתם המשובח - שקיבל איש העסקים מידי המומחה גלעד שרון, האי היווני כבר יהיה מוכן זה מכבר. מעניין האם מר אפל דרש מהיועץ את כספו בחזרה.
יעקב לוין, חיפה