גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גליון 138ראשיהפצה

רשת נקיה - תרבות ופנאי (אתר)

לקראת פסח ואמוק הניקיונות שהוא מביא עמו, הבאנו הפעם אתרים העוסקים בניקיון. לשנה הבאה בני חורין
07/04/05, 00:00
מנדי גרינפלד

עם פרוש חג הפסח, ומצוות הניקיון עלינו נופלת, החלטתי הפעם להביא בפניכם אתרים שעוסקים בניקיון.
באתר 'Emama' תחת 'טיפים-ניקיון', תוכלו למצוא עצות מעשיות כיצד להיפטר מכתמי בגדים, ריחות בארונות מטבח, כיצד לנקות רהיטי עץ, תכשיטי כסף ועוד. בנוסף, ב'עצות מעשיות', תמצאו טיפים נוספים כיצד להקל את חיי הניקיון והסדר.
www.emama.co.il

גם באתר הבא, העוסק בעוזרות בית ומה שמסביב להן, מופיעים טיפים רבים (תחת 'צרכנות ומשק בית'), העוסקים בניקיון. כך למשל תוכלו לפתור בעיות כמו איך מנקים שמיכת פליז (עם מים שבושלו בהם תפו"א), איך מנקים נעלי זמש (בנייר זכוכית), איך מכבסים גי'נס (הפוך), וגם כיצד להבריק כלי זכוכית (בעזרת חומץ). מומלץ ביותר.
www.ozeret4u.co.il

באתר של חברת 'יעקובי' תוכלו לקרוא טיפים מעניינים, לקבל מידע על מוצרי החברה ולשאול שאלות את המומחים של יעקובי בכל נושא. שימו לב! יש רשימה ארוכה של שאלות, המסודרת לפי נושאים. שם תוכלו לבדוק אם שאלתכם נמצאת כבר. כמו כן, ניתן להזמין את קטלוג החברה חינם דרך אתר האינטרנט.
www.jacobi.co.il

באתר של משפחת עקיבא ישנה רשימה קצרה ומסודרת (תחת 'דפים קודמים') שתקל עליכם מעט בניקוי הבית לקראת פסח. מומלץ למשל לחלק את הבית ואת תכולתו לארבעה קריטריונים, השונים זה מזה בהלכותיהם.
www.geocities.com/akivayaniv

ולמי מכם הסובל מאלרגיה לקרדית אבק-הבית, באתר הבא מידע בנושא. כיצד להפחית את החשיפה לאבק, רשימת מוצרי עזר ורשימת רופאים מומחים בתחום.
www.allergypharm.co.il

ומניקיון לתיקונים: האתר המדהים הבא – 'תקן זאת בעצמך', יעזור לכם כיצד לתקן (כמעט) כל דבר. מומלץ להיכנס לפורומים, המחולקים לפי נושאים: תיקוני חשמל (מכונות כביסה, מקררים ומה לא), שפץ ביתך (צביעה, חשמל ואינסטלציה) המוסך הביתי (מכוניות אופנועים) ועוד. כדאי להציץ ב'קישורים', כאן תמצאו עוד אתרים העוסקים בעזרה ובטיפים לתיקונים.
www.fix-it-yourself.com

מעבר לתיקונים ולניקיון, הצביעה היא חלק בלתי נפרד מפסח. באתר של חברת טמבור תוכלו לעיין בקטלוג הצבעים ולהתייעץ עם יועץ צבע (וירטואלי). היועץ יציע לכם סוגי צביעה (קירות חדשים / צבועים / פנים / מתכת), סוג צבע ושטח צביעה. לאחר שבחרתם את רצונכם, היועץ ייתן לכם רשימה של צבעים ומדללים שלהם תזדקקו וכמות בליטרים, כך שהמוכר בחנות לא ימכור לכם 15 ליטרים של צבע מיותר.
www.tambour.co.il
לתגובות, הערות ואתרים חדשים: mendy@shapa.biz