בשבע 139: האמת על "פורום החווה"

מה בדיוק קרה בחווה לפני ההודעה על ההתנתקות? ● אסור להתייאש מהמדינה, כשהבעיה היא השלטון ● גדר חדשה נבנית, כנגד הרימונים העזתיים ● כך עושים שלום

אליקים העצני , ה' בניסן תשס"ה

ח"כ צבי הנדל מספר ש'פורום החווה' – משפחת שרון, וייסגלס, אייל ארד ועוד כמה יחצ"נים ומשווקי תדמית – התכנסו לטכס עצה, כיצד להציל את ראש המשפחה וראש הממשלה מטיוטת כתב האישום של עדנה ארבל.

לגרסת הנדל הצביע וויסגלס על חומרת מצבו של שרון, וכפתרון הציע אייל ארד את התכנית הגרנדיוזית של פינוי כל היהודים מרצועת עזה – פיתוי מתוק, ששום שמאלני במשרד המשפטים, כולל היועץ המשפטי, לא יוכל לעמוד בו. כי מה: הם יהיו אלה שיכשילו מהלך היסטורי שכזה? לפי הנדל, בתחילה סירב שרון, בגלל חשיבותה האסטרטגית של הרצועה. אולם כעבור כמה ימים, כשהחבל התהדק עוד יותר, התקפל. והשאר – היסטוריה.

ובכן, זה סיפור יפה, אך פשוט לא נכון. זה מה שקרה באמת: ה'פורום' אכן נפגש בחווה, ולשרון באמת היתה בעיה, ומי שהעלה אותה זה הוא, לא וייסגלס (יודעי אידיש וגרמנית קוראים לו שוורצגלס, כי 'וייס' זה לבן, ושחור הוא 'שוורץ').

שרון ציטט מתוך מפת הדרכים, שישראל חתומה עליה, כי "ממשלת ישראל מקפיאה כל פעילות התנחלותית, כולל גידול טבעי," והוסיף שבהערה 9 מתוך 14 ההערות למפת הדרכים של ממשלת ישראל יש אפילו חזרה על מחויבותה להקפאת ההתנחלות.

נוכח זאת הופסק, לפי שרון, כל פיתוח ביש"ע, ולבד מיוצאים מן הכלל וייסגלס אינו מרשה לשר הביטחון לחתום על שום תכנית בנייה. כך, התלונן שרון, אינני יכול להמשיך. אני איש של בנייה ופיתוח! מבלי לפרוץ דרכים, לכבוש שממה, להניח אבני יסוד ולהתנחל – חיי אינם חיים, ולכן הקפאת יש"ע חונקת אותי! מה עושים?

כפתרון הציע הבן גלעד פעילות התנחלותית בתוך הקו הירוק. נו, אתם כבר יודעים: גליל-נגב. עוד בטרם הספיק שרון להגיב התערב עומרי: מתנחלים בקו הירוק? מנין תיקח אותם? מקיבוצי הנדל"ן? מהפאבים והמועדונים? מהבורסה? מההיי-טק? וראובן אדלר הוסיף: יישובים כאלה יהיו יישובי-דמה וערי-רפאים, פיקציות. בנרות תחפשו מתנחלים מחוץ ליש"ע, ולא תמצאו!

ואז בא אייל ארד עם המצאתו הגאונית: את המתנחלים ניקח מאיפה שהם, מן ההתנחלויות!
שרון לא ירד מיד לסוף דעתו, ושאל: מה קרה לך? והמתנחלים יסכימו ללכת? ואם ילכו, מה יהיה עם ההתנחלויות? וכאן זרק אייל ארד את הפצצה שלו: את ההתנחלויות נחסל, נגלח, ניתן לערבים – ואת המתנחלים נוציא משם! השמאל יהיה מבסוט, העולם ימחא לנו כפיים, ולך יהיו מתנחלים פנויים להובלה. תוכל שוב להקים יישובים ולהגשים חזון, והכל בקו הירוק, הרחק מעיניה הרעות של קונדוליסה.

את ההמשך ראינו כולנו: שרון בחוף ניצנים, שרון בחולות ניצנה, ששרון מתכנן גוש חדש – גוש ניצנים, שרון בעמידה נפוליאונית על גבעה, פורש מפות, מקצר הליכים, עוקף חוקים, רומס ערכי טבע והליכי תכנון, קורא לבולדוזרים, ומסביבו 'חבורת פיקוד' של מומחים ופקידים, שתולה עיניים מעריצות באיש ההתיישבות הבלתי נלאה, הפורץ דרכים חדשות לעשייה הציונית.

לא נותר אלא להשאיר לקוראים להחליט, איזה סיפור יותר מתקבל על הדעת: שאישיות דגולה כאריאל שרון תחריב 1,700 בתים ותהפוך 9,000 נפש מבני עמה לפליטים כדי להיחלץ מתיק פלילי, או שיצר העשייה וחדוות היצירה הם הם שהניעו את הבולדוזר הוותיק להתגלגל, הפעם ברוורס – ולא חשוב מה הוא רומס בדרכו...

בישראל, כמו בצרפת
גזרות שרון הביא אנשים מהמחנה הלאומי לכלל יאוש גמור: לא רק משרון ומממשלת הבובות שלו, אלא ממדינת ישראל עצמה, וזו שגיאה חמורה. במיוחד בשעת משבר, חשוב שלא לאבד את הצפון. ממשלות קמות ונופלות, והמדינה לעולם עומדת. מאות שנים היתה צרפת מדינה מלוכנית. באה מהפכת 'החרות, השוויון והאחווה', וצרפת נעשתה רפובליקה. אחר-כך עשה ממנה נפוליאון קיסרות, ולאחר מפלתו חזרה להיות מלוכה. אחרי כשני עשורים התחלפה שושלת המלוכה בשושלת אחרת, ואז מלך עליה עוד נפוליאון אחד, שהיה פחות מוצלח מקודמו. מאז 1871 צרפת היא רפובליקה.

על המדינה הצרפתית עברו מהפכות. פעמים רבות היה עמה קרוע ומפולג למחנות עוינים. פעמיים נכבשה על-ידי הגרמנים (ב-1870 וב-1940), היה בה מרד צבאי (נגד דה-גול) והיו מלחמות אחים. צרפת ראתה שחיתות בשלטון האזרחי ובצבא, בגידות, פערים חברתיים, שביתות משתקות ותהומות בין דתיים לחילונים, קומוניסטים ולאומנים, עניים ועשירים.

ולמרות כל אלה, איש לא העלה על דעתו אף פעם 'לשפוך את הילד עם האמבטיה'. הילד הוא כמובן המדינה, כמסגרת-על קבועה, בלתי מעורערת.
יש לנו עוד מה ללמוד, אנחנו רק בראשית הדרך. במדינת ישראל יש היום שלטון שיצא מדעתו, המביא אסון על העם והחברה, מחליש את כוחה של המדינה וחושף אותה לסכנות חמורות מול האויב. נגד השלטון הזה אנחנו נלחמים, לא נגד המדינה! להיפך, משימתנו היא להציל את המדינה מידיו! חלילה לנו מלבלבל בין שרון לבין הממלכתיות היהודית בארץ ישראל, שכלפיה אנו מחויבים ללא תנאי.
יום העצמאות הוא של המדינה, לא של ממשלה עלובה, והדגל הוא דגל המדינה, לא דגלו של השלטון הפוגע בערכיה. אולי זה רעיון, להצמיד לדגל ביום העצמאות סרט שחור – איתות לכך שהמדינה בסכנה?

מתנחלים על החולות
נו, אז מה אתם אומרים על המתנחלים?
לא די שהשתלטו בכוח על השטחים, עכשיו הם הורסים לנו גם את פנינת החולות האחרונה. חשבנו שנפטרנו מכאב הראש ששמו גוש קטיף, וכבר הם תוקעים לנו גוש חדש, גוש ניצנים! מה יש, גוש אמונים לא מספיק? ועוד הם מאיימים "לעצור בגופם את הצבא"? גם אנחנו יכולים!
ראשי ארגון 'מגמה ירוקה' כבר הודיעו: "נעצור בגופנו את הטרקטורים והמשאיות! לא נאפשר להרוס את שמורת הטבע על מזבח ההתנתקות!"
זהו. איפה שלא תשים את המתנחלים, הם רק מביאים צרות...

רק לא מלחמה
לגדר המהוללת שמסביב לרצועה מצרפים גדר שנייה, במרחק 70 מטרים ממנה, ועליה מוסיפים גדר שלישית – עוד 300 מטר פנימה, בתוך שטח ישראל. הקיבוצניקים ששאלו לשם מה הנגיסה הגדולה הזאת באדמותיהם, נענו על-ידי אישיות צבאית בכירה שמיד לאחר פינוי ההתנחלויות ונסיגת הצבא הפלשתינים יכרו מנהרות ויבנו על הקו הירוק בתים רבי-קומות, שמתוכם ישליכו רימוני יד על הפטרולים.

הקשו על הקצין: האם לא יותר זול להרוס את המנהרות, להיכנס פנימה ולמנוע את זריקת הרימונים? השתגעתם? השיב הקצין, הלא יהיה שם צבא מצרי! נראה לכם שבגלל כמה רימונים ניכנס למלחמה עם מצרים?
עד כאן העובדות .
ואיש אינו שואל: השתגעתם?!
ביניים: סטיקרים למעצר
מישהו שלח לי הצעה לסטיקר "להיעצר – זה להיות IN ".
ומישהו אחר מציע: "נעצרת-ניצחת!"

סיכום ביניים
ערבים – 500 שוחררו מבתי הכלא ועוד אלפים – מהם רוצחים – בדרך.
יהודים – בנו להם כלא חדש, עם 900 מקומות. מכינים מחנות מעצר.

ערבים – התחייבות ממשלתית שלא להרוס עוד בתים, כולל בתי רוצחים.
יהודים – התחייבות ממשלתית להרוס 1700 בתים ו-25 יישובים.

ערבים – לא יהיו עוד גירושים. גם לא מיו"ש לעזה.
יהודים – 8000 יגורשו השנה, 80,000 בשנה הבאה.

ערבים – הכרה בעשרות כפרים בלתי מוכרים.
יהודים – הריסת עשרות מאחזים 'בלתי מורשים' והחרבת 25 כפרים מוכרים.

ערבים – ויתור על פירוק נשקם של המחבלים.
יהודים – פירוק נשקם של יהודי הרצועה וצפון השומרון לפני גירושם.

ערבים – הכשרה בדיעבד של 100,000 בתים בלתי חוקיים.
יהודים – הריסת כל קרוון שהגיע אחרי ההקפאה.

אמרו נא: של מי הממשלה הזאת, לעזאזל?!