בשבע 142: אדיר, אתה חסר

בימים אלה יוצא דיסק זיכרון כפול לאיש שבלי הקול שלו הקוגל פשוט לא יוצא אותו הדבר. חברים זוכרים ומתגעגעים

קובי סלע , כ"א בחשון תשמ"ח

לקראת מיזם חשוב, שעוד תשמעו עליו בימים הקרובים בעזרת ה' (רמז: מכשיר רדיו אינטרנט שמאפשר האזנה לשלל תחנות הרדיו של ערוץ 7 ללא מחשב), השווצתי בפני מישהו שבקרוב הוא יוכל סופסוף להאזין לערוץ 7 בלי לסכן את בני ביתו דרך האינטרנט.

"מה, התכניות ברדיו נמשכות כרגיל?" תהה הבחור, וכשהשבתי בחיוב, הוא אמר משהו צובט: "אבל אין אדיר, אז בשביל מה?"
וזה כמעט נכון, כי בלי אדיר זה לגמרי משהו אחר. האיש הטוב הזה, האיש היקר, החמוד והנוקב הזה, חסר לכולנו. ימי שישי בלעדיו אינם ימי שישי. אין צורה להכנות של שבת בלי קולו, הצעותיו והגיגיו.
אז בינתיים, הזמן עובר ואדיר חסר, אבל אפשר למצוא עכשיו בחנויות את דיסק המזכרת מאדיר.
ערוץ 7 ומשפחת זיק, הפיקו דיסק כפול להאזנה ולצפייה, דיסק שכבר מהצליל הראשון שלו, פתיח השיר 'לא תנצחו אותי', אתה נזרק לימים ההם, ואני מודה: יש לחלוחית בעין.

שמוליק פלדמן, שליווה את אדיר מהתכנית הראשונה כעורך מוזיקאלי וכעורך משנה של התכנית, בחר לדיסק השמע 29 קטעים מייצגים, מרגשים, בועטים בבטן. הקטעים מתחלפים, איכות הצליל עולה ויורדת בהתאם לשנים שעברו, גם קולו של אדיר מתחזק ונחלש בהתאם לטיפולים שעבר, אבל את הנושאים שהתרגלתם לשמוע באופן שוטף בתכניות השבועיות תמצאו גם בדיסק המזכרת.
השאלות שסביב רצח יצחק רבין, איך עושים יין, האזהרות שלא לנהוג באלימות שקדמו לרצח ראש הממשלה. הקמפיין נגד התזמורות הרועשות בחתונות, המצוד אחרי השמפניה – אבישי רביב, הזיכרונות ממלחמת יום כיפור והסוכה שנבנתה במחפורת תוך כדי הלחימה. ההספד הנוגע ללב לאיטה ואפרים צור הי"ד. התגובות להתנפלות המשטרה והפרקליטות על אוניית הצבי, המעקב אחרי המלחמה על הבריאות ועוד.
[
בדיסק נוסף אפשר למצוא חומר זיכרון רב. מדובר בתקליטור מולטימדיה למחשב, עם תמונות, קטעים נוספים שמחולקים לפי נושאים, אנשים, מקומות, דברים על אדיר, קטעי עיתונות ומאמרים מהעיתון שאתם מחזיקים כרגע ועוד. הממשק ידידותי וקל להתמצא בעץ הנושאים.

קשה לקפל 66 שנים בשני דיסקים, אולם אפשר לומר שנעשתה כאן עבודה יפה, מרשימה, ונוגעת.
וחוצמזה, ההכנסות מוקדשות לרעיה ולקרנות שהקים אדיר בחייו, אז בכלל מדובר במיזם חיובי ונחוץ בכל בית.
תשעה וחצי שלבים בסולם הזיכרון
"שבת שלום יהודים יקרים, בעזרת ה' אנחנו עוד ננצח...!"

פינת משבית השמחה:
דיסק השמע והדיסק הנוסף למחשב מלאים וגדושים בקולות שתאהבו, רק שאין כיתוב חיצוני לדברים. מותר להניח שתאזינו לדיסק הזה יותר מפעם אחת, ולכן רשימה כזאת, אם היתה, יכלה לשרת אתכם עוד יותר. מאידך גיסא, כשתכניסו את התקליטור המיועד למחשב יופיע לכם אייקון עם תמונתו של אדיר.
וזה כבר בסדר גמור.
הערות והארות אפשר לשגר אל kobi@a7.org