בשבע 143: מכתבים למערכת

, כ"א בחשון תשמ"ח

הולכים על נצחון

ימים גדולים אלו, הם ימי מהפכה אנחנו נמצאים בישורת האחרונה של המאבק. בולדוזר ההתנתקות הזקן והחלוד מקרטע קדימה, אבל המנוע כבר חורק.
מאז ומעולם לא עניין אותו מה יאמרו או איך הדברים נראים, אלא מה יהיה בפועל. ומה שיהיה בפועל הוא מה שהתחלנו לראות השבוע: רבבות בכל רחבי הארץ, גברים נשים וטף ורבניהם בראשם יעצרו בגופם את תוכנית הגירוש. ציבור נאמן, חדור באמונה ובמסירות נפש, עם נכונות מלאה למעצרים ולמשפטים, חוסם בשם ה' על שפתיו ובשמחה עצומה בליבו את תכנית הרעש.
בל נחכה ליום פקודה – הפקודה כבר ניתנה. זהו הזמן, אין כוח בעולם שיעצור את נאמני התורה והארץ בדרך לניצחון.
המשטרה כבר יודעת את זה, הרמטכ"ל כבר אמר את זה, מערכת המשפט למדה זאת השבוע על בשרה, ורק אנחנו – לא היינו בטוחים בדבר. אז עכשיו זה ברור .

אחים יקרים – התייצבו וראו את ישועת ה', אבל למען ה' – התייצבו .
משה שחור, שדרות

והעיקר לא לפחד כלל

כשרק החלו בימין בחסימות הכבישים הודיעה מועצת יש"ע כי אין היא מכירה בחוסמים ואין לה כל קשר אליהם.
כזכור, בתחילה התנגדה (לפני הקריאה האמיצה של יו"ר מטה בנימין פנחס ולרשטיין ) מועצת יש"ע גם לסירוב פקודה.
למה? כי מפחדים מפני מה שיגיד השמאל. ומה נגיד לעשרת אלפי תושבי גוש קטיף וצפון השומרון אם יאבדו את בתיהם ואת מקורות פרנסתם? שניסינו, שעשינו כל מה שיכלנו כדי למנוע את הגירוש?
מסתבר שאנשים מוכנים ללכת לכלא בשביל להציל את גוש קטיף והשומרון. אם מישהו לא מסכים עם הדרך הזאת – שלא ינהג כמותם, אבל שלא ימנע מאחרים לנהוג כך.
אם נפסיק להוקיע מתוכנו גיבורים אלה, מצבנו יהיה הרבה יותר טוב.
נתנאל שפירא, כוכב השחר

מועצת יש"ע נגד יש"ע
מועצת יש"ע צריכה לטעמי להתבייש על כך ששלחה ל'קול ישראל' את סגן יו"ר המועצה, מר אליעזר חסדאי, לגנות את המפגינים בצמתים ביום שני השבוע.

לאן נעלם פינחס ולרשטיין מבכירי מועצת יש"ע שקרא למרי אזרחי?
הלא מועצת יש"ע נושאת באחריות על התגייסות בנינו ובנותינו במלחמה נגד הנסיגה. הניסיון של מועצת יש"ע לשתף פעולה עם השלטונות בגינוי המפגינים פוגע במאבק משותף, מפלג ומחליש את התנועה.

יש מקום לוויכוח בתוכנו, אך לא בצוותא עם מחרפנו.
הכלל צריך להיות : "חבר לא מגנה חבר".
יוסף מנדלוביץ', ירושלים

החשבונות של בשיא
השבוע פרסמה מינהלת העקירה כי יותר מ-400 משפחות - כרבע מתושבי גוש קטיף – כבר חתמו על הסכמים עימה. ההודעה הזו מצטרפת לכמה עשרות 'דיווחים' קודמים של אותו גוף ממש, על נהירה המונית למשרדיה. למעשה, אם היינו מחברים את כל המספרים שהפריחו אנשיו של בשיא, היה מתברר שבגוש קטיף ובצפון השומרון מתגוררים 100 אלף איש. מעניין אם יש למינהלת תקציב מספיק על מנת לטפל בכל כך הרבה אנשים...

במחשבה שנייה, אולי בגלל זה נאלץ מי שעומד בראש הגוף הזה לעבוד בכל כך הרבה משרות נוספות.
אבי בן דוד, חיפה

מעריב מתעורר
עורך מעריב, אמנון דנקנר ודן מרגלית, עיתונאי בכיר בעיתון, כתבו השבוע מאמר אמיץ בו תקפו את השחיתות השלטונית, את המינויים הפוליטיים והבחישה הבלתי פוסקת של טיפוסים כמו ג'ודי ניר-מוזס-שלום ועמרי שרון במינויים לתפקידים בכירים. את המאמר חתמו בנבואת הזעם:
"גם אנשים הגונים קרובים לפקפק בתקפות הלגיטימיות של המשטר הזה. יום אחד זה פשוט ייעלם ויקרוס בהתפרצות נוראה של זעם, של תחושת קיפוח, של אותה הרגשה שהישראלים שונאים... ההרגשה שהם פראיירים של השרונים והסילבן מוזסים וכל השאר".

אף מלה על ההתנתקות כמובן, שנזקה גדול פי אלפי מונים מכמה מינויים פוליטיים, ובקושי אזכור מינימלי לאחריות של אחד הגורמים המרכזיים: כלב השמירה של הדמוקרטיה – התקשורת, ששרוי כנראה בקומה.

ובכל זאת, מוטב מאוחר מאשר לעולם לא – יש כנראה גבול למה שאפילו שמאלנים אדוקים מוכנים לספוג למען הנסיגות.
שרה לוי, באר שבע

גם לצעוק אסור?
מיום ליום נראה כי המשטר בישראל הופך בהדרגה למשטר בולשביקי. נערכים מעצרים מנהליים כדי לא להפריע לביצוע ההתנתקות, משרד המשפטים אף הודיע כי בכוונתו לערוך מעצרים מנהליים רבים עד לאחר ביצוע הפינוי. השב"כ חוקר חוסמי כבישים, כמובן אך ורק אם הם מקרב מתנגדי ההתנתקות. יש מעצרי מנע בעת ביקור של אישיות ממשלתית; מעצר לחקירה ללא עילה בלי להשאיר הודעה למשפחה כפי שקרה במקרה של אזרח ירושלמי שנעצר לפני ליל הסדר ועוכב לילה שלם לחקירה, בלי לאפשר לו אפילו להודיע למשפחתו.

אולם לשיא הגיחוך הגיעה המשטרה כאשר עצרה לחקירה את הנערות שהניפו שלט בעת חידון התנ"ך העולמי נגד תוכנית ההתנתקות וצעקו "יהודי לא מגרש יהודי". ממתי אסור לצעוק בטקס ממלכתי . בהיסטוריה של המדינה היו טקסים רבים בהם אנשים צעקו על ראשי ממשלה או שרים ואיש לא עצר אותם לחקירה.

למרות שזה אולי לא נימוסי, זכות הצעקה נחשבה עד היום לזכות בסיסית של הדמוקרטיה. האם גם זכות זאת נשללת ממתנגדי ההתנתקות?
אדוה נוה, שערי תקוה


צימוקים לשבת
1. מכבי ת"א כדורסל: שאראס רוצה לעזוב.
חסידי הליטאי מתנגדים.
2. השגריר בארה"ב לא יוחזר, בינתיים, לישראל.
באמת ארץ נעדרת.
משה טאו, רחובות

הבהרה
בעקבות פניות רבות בנוגע לדיסק 'זיקוקין של אדיר': ניתן לרכוש את הדיסק הכפול במחיר של 29 שקלים (כולל משלוח) במשרדי ערוץ 7, טלפון: 03-9411941 (24 שעות ביממה)
מתחילים להתפכח?

חששותיו של השר סילבן שלום מהשתלטות החמאס על רצועת עזה, והפיכתה לחמאסטאן לפי הגדרתו, מעידים שאכן אופוריית ההתנתקות מתחילה להתפורר.
אין תמה שהחמאס התחזק בבחירות האחרונות: הרי כל פלשתיני נוכח לדעת שבעקבות אלפי הפצמ"רים אנו נסוגים מגוש קטיף, וכל דברי ההבל ורעות רוח שלנו, בדבר שיפור מצבנו, אינם משכנעים אותו כלל וכלל. מסקנה: קיים סיכוי סביר שאכן החמאס ישתלט על רצועת עזה. והאמנה של החמאס , ברורה לכל - חיסולה של מדינת ישראל, בלי הנחות.
ילמדונו מנהיגינו, מה נעשה אז, כאשר נעמוד בפני שוקת שבורה? נכריז קבל עם ועדה ונודה שטעינו? נקים שוב ועדת חקירה? הגיעה העת, שהממשלה תתכנס, ושרי הליכוד כאיש אחד , יבטלו את גזירת גירוש יהודי גוש קטיף, ובכך יכפרו במידת מה על מעשה ההונאה הגדול, בו הונה רה"מ ורוב הח"כ של הליכוד , את ציבור בוחריהם.
משה בודק, חיפה