בשבע 144: מכתבים למערכת

, כ"א בחשון תשמ"ח

טלו קורה
מן התמונות שבמאמרם של אמנון דנקנר ודן מרגלית על השחיתות מביטות פנים השייכות לפוליטיקה בלבד, ורק למפלגה אחת בתוכה. זה האיזון? מחוץ לביקורת נותרו מגזרים שלמים וחשובים לא פחות. אין ציוץ לגבי מינויי בג"ץ! שם הכל כשר מהדרין. אין כיסוי להתעללות המשטרה, אם קורבנותיה הם אנשי ימין. לא יוזכר גם שאותו אדם מייצג את הקזינו ביריחו וגם את מדינת ישראל בפני בעליו. וכמובן, ייבוא, אימון וחימוש של כמה עשרות אלפי רוצחים מבחוץ, הרס הכלכלה והחברה.
אולי מאותה הסיבה לא נגעו העיתונאים הנכבדים, ולו ברמז, בזוהמת המפלגה השנייה שבממשלה.
הסלקטיביות הזאת נוטלת מן הצעקה את אמינותה ואת עוקצה.
לא רק לאברמוביץ יש אתרוגים רקובים... למחאה מגויסת אין שיניים, כי היא מבקרת פלח בתופעה, אליה היא שייכת בעצמה. אין בה יותר מזריעת חול בעיניים וגריפת רייטינג זול.
אריה וודקה,קרני שומרון


נוער הערכים

בעיתון מעריב בח' אייר (17,5) יום לאחר מבצע חסימות הכבישים, הופיעו בעמוד הראשון שתי כותרות ראשיות: האחת עסקה במאמר של עורכי העיתון נגד השחיתות של הפוליטיקאים. והשנייה בחסימת הכבישים שהיתה בכל רחבי הארץ נגד תכנית ההתנתקות. דומה כי מההשגחה גלגלו ששתי ידיעות אלו יופיעו ביחד, כי אין הפכים יותר גדולים מהם.
מול הפוליטיקאים האינטרסנטים החושבים על תועלתם והנאתם האישית בלבד, עומדים חוסמי הכבישים, האידיאליסטים, הערכיים, אשר אינם חושבים על טובתם האישית ומוכנים להקריב את עצמם למען העם והמדינה, ומוכנים לשלם מחיר יקר בשלילת חירותם כדי למנוע אסון מהמדינה. בנוער נפלא זה טמון הגרעין האמיתי של הנהגת העתיד של המדינה.

אברהם מלמד, ערד


לימודי מו"מ
שרת החינוך הודתה השבוע, שלמעשה האוצר הקצה מאות מיליוני שקלים למשרדה, מה שיכול היה למנוע את פיטורי מרבית המורים. השרה לא טרחה, כמובן, ליידע את נציגי המורים כיוון שרצתה "קלפים במשא ומתן".
הציניות של הגברת לבנת והמשחק ברגשותיהם של אלפים החרדים לפרנסתם, ראויים לכל גינוי. ובכל זאת, אולי כדאי שגם ראש הממשלה שלנו, שמוותר ללא תנאי על נכסי הארץ, ילמד משרת החינוך שלו פרק בניהול משא ומתן.
שרה לוי, באר שבע


משחק המלכים של טומי
השבוע פורסם כי במסגרת התקציבים למפלגת שינוי, הועברו מאות אלפי שקלים לענף השחמט, ספורט חביב במיוחד על ראש התנועה, טומי לפיד. יו"ר שינוי בוודאי היה רוצה לראות את עצמו כפטרון של המשחק האצילי, ה'נקי' וההוגן הזה.
אלא שבהתנהלותו הכוחנית, הקולנית והוולגרית הוא מתאים הרבה יותר למשחק פופולרי קצת יותר בארצנו – השש-בש.

יוסי שטרן, תל אביב


מספיק מאה אלף
מאז היעלמותו של ערפאת מהעולם לא השתנה מאומה ברשות הפלשתינית. ההפגזות על היישובים היהודיים בחבל עזה ובנגב המערבי נמשכות, וההבטחות שיגיבו על כך נשארות באוויר.
בעזה ממשיכים להתמלא מאגרי נשק קטלני שכל כולו מיועד לחיסולה של מדינת ישראל , אך מאידך שרון מתעלם מכל מה שקורה וממשיך לדבוק בטרנספר המטורף שלו.
הציבור הלאומי, הדתי והמסורתי וחלקים מההתיישבות עדיין מקווים מאמינים שה"ה עוזי לנדאו, שרנסקי, איתם ואלדד אכן יצליחו לעצור בדרכים חוקיות את תהליך ההתנתקות.
אני סבור שמספיק שמאה אלף יהודים, שארץ ישראל יקרה להם והתנ"ך מדבר לליבם, יגיעו להפגין בנחישות וחירוף נפש, כדי למנוע את אסון הטרנספר.
רק אז אולי שרון יבין היטב את המשמעות של דמוקרטיה אמיתית.

מרדכי אופיר, ירושלים


איזה פחד
סוף סוף התעוררה ישראל מתרדמתה והעבירה אזהרה תקיפה לאבו מאזן : "אם לא יופסקו מיד היריות והטילים אנו מזהירים אותך שאז... נזהיר אותך פעם נוספת".
בטוחני שכנגד אזהרה תקיפה כזו אבו מאזן לא יוכל לעמוד.
אלחנן ברשינסקי,
חיפה

אל הנוער

אליכם הנוער אוהב הארץ
והפועל במסירות למענה.

ראיתי אתכם בהתלבטויותיכם
ראיתי אתכם בהחלטותיכם.
ראיתי אתכם בבירוריכם
ראיתי אתכם במעשיכם
ראיתי אתכם בגדולתכם!

אשרי שזכיתי להיות בחברתכם
חבורות נערים אחראים
מאמינים ובוטחים
אוהבים ונחושים.

חזקו ואמצו
חזקו ואמצו

הרב יאיר רמר, ר"מ בישיבת 'מורשה' בירושלים