בשבע 149: ג'ובניקים בסיירת מטכ"ל

החזית האמיתית היום נמצאת במאבק האזרחי ● בקיץ הזה מוותרים על חופשה ומתגייסים למאבק

עמנואל שילה , כ"א בחשון תשמ"ח

בקיץ הזה, מי שמתגייס לסיירת מטכ"ל הוא ג'ובניק. בסיירת עושים דברים גדולים ומצילים חיי יהודים, אבל שם לא חסרים מתנדבים, ושם גם לא יצילו אותנו מהאסון הלאומי הערכי והאסטרטגי שממשלת שרון ממיטה עלינו. החזית האמיתית כרגע נמצאת במאבק להצלת גוש קטיף וצפון השומרון. כל מי שיכול לדחות את גיוסו לחזיתות פחות חשובות, בנים בצבא ובנות בשירות הלאומי, כדאי שיעשה כך. מי שכבר שם, שיישאר ויעשה עבודה טובה, כל עוד לא מדובר בסיוע לגירוש יהודים. מה לעשות, גם את העבודה של הג'ובניקים מישהו צריך לעשות.

השנה אין חופשות
מסופקני אם הנושא הזה עלה השבוע בכנס קיסריה, שבו דנו עשירי ישראל בהשלכותיה הכלכליות של תכנית ההתנתקות: למרבה הצער, בעלי הצימרים בגליל הולכים להפסיד השנה הרבה כסף.

בדרך כלל בחודשי הקיץ, במיוחד בתקופת 'בין הזמנים', אפילו הקיבוצים באצבע הגליל נראים בבוקר כמו השטיבל של איצקוביץ. בתי הכנסת הקטנים מפוצצים ממתפללים, וגם על הרחבה והמדרכות מסביב עומדים יהודים עטורי טלית ותפילין. תושבי הצפון מעלים מחירים בשלושת השבועות של הפגרה בישיבות, ועושים קופה נאה מאלפי נופשים דתיים וחרדים שמעדיפים לבלות את חופשתם הצנועה, תרתי משמע, בחדרים שכורים בצפון הארץ.
אבל בקיץ הזה לא יוצאים לנופש. את הכסף והזמן שנחסוך, נשקיע במאבק.
השמאלנים אולי ייצאו לנופש בחו"ל ביולי-אוגוסט. את המראות הקשים שיהיו כאן, פרי הגשמת מאווייהם, הם יעדיפו לראות מבעד למסך הטלוויזיה, לא מבעד לשמשת המכונית. אלה מהם שלא יהיו בחו"ל ייצאו למילואים. גם חלק מחובשי הכיפות הסרוגות ייאלצו להתייצב למילואים בשירות ההתנתקות, בברכת הרב שרלו ועוד רבנים מתונים.

הרחוב יישאר שלנו, של הנאבקים להצלת המדינה. בעת חסימת כבישים, לרוב המכוניות שיעמדו בפקק יהיה סרט כתום. המאבק בכבישים הוכיח גם השבוע את יכולתו לרתק אלפי שוטרים. רק בלי נינג'ות בבקשה.

במקביל, צריך לרדת דרומה כבר עכשיו, ולהתייצב אל מול הדחפורים.
מועצת יש"ע מתכננת לנייד בעוד כשבועיים רבבות אנשים לכיוון גוש קטיף. בגופי המאבק השונים מבינים שאי אפשר לעבוד בלי מועצת יש"ע. הכסף הגדול נמצא שם. מצד שני, לא נמוג החשש שגם בזמן אמת לא יהיו שם מספיק תקיפים כדי לנצח. מועצת יש"ע מקווה שרבבות הנוהרים "לעזרת אחינו הגיבורים" יגרמו לבלאגן שיביא למחשבה שנייה אצל הפוליטיקאים ולהחלטה בכנסת על דחיית ההתנתקות. בשלב הזה בנימין נתניהו, שבו כל העניין הזה תלוי, מפזר הצהרות שמוכיחות כי לא ניתן לסמוך עליו.

את מכונת הגירוש יש להיערך ולעצור בשטח. כן, לנצח את צה"ל. להציף את אזורי הגירוש באזרחים ולמנוע מכוחות ההרס לתפקד. ולא בעוד שבועיים אלא מחר. וכמובן, יש להוסיף ולעודד את חיילי צה"ל לנהוג כצו מצפונם ולמשוך את ידם מהגירוש. יהיו לנו מאות ואלפי אבי ביבר.
מי שלא מסכים לכך, מי שנרתע מלתמוך בחיילים סרבני-גירוש, מפרק את המאבק מנשקו. אולי הוא סומך על הנס. בדרך הטבע, הוא לא מתכוון לנצח.


המבזק הכתום:

במקביל לתנופה הגדולה בתפוצתו של הסרט הכתום הכתום הזה, יש צורך בריענון הוראות ההפעלה:
1. תקשרו במקום הנכון: לא באמצע גובה האנטנה, לא בקצה הטמבון ולא מתחת לאגזוז. למה? כי רק בראש האנטנה הסרט נראה היטב מכל ארבעת הכיוונים, ושום רכב חוצץ לא יסתיר אותו בזמן נסיעה. כאשר קושרים בראש האנטנה, האפקט התעמולתי מכפיל ומשלש את עצמו. סרט כתום על ידית הדלת או על המראה נראה רק מצד אחד, מקסימום שניים. וגם האחידות, יודע כל אסטרטג מתחיל, היא עניין אלמנטרי בכל קמפיין.

2. בשום אופן אל תתחכמו ותקשרו כתום ביחד עם כחול לבן. נכון, צבעי הדגל הם של כולם, אבל ככה לא יודעים לאיזה צד אתם שייכים. והרי כל הרעיון הוא להראות מה חושב רוב העם.

3. מומלץ לא לקפל את הסרט לשני חלקים שווים בזמן הקשירה, אלא לכרוך אותו כששליש מצד אחד ושני שלישים מהצד השני. ככה הזנב המתנוסס יהיה ארוך ובולט יותר. ותקשרו חזק. חבל על כל סרט שעף, וגם למה ללכלך את הארץ.

4. בימים אלה קל יותר להשיג סרט כתום, ולכן אם הסרט שלכם דהה - החליפו אותו. סרט רענן וזוהר נראה למרחוק ומשפיע יותר.

5. לא רצוי לבוא בלילה ולקשור סרט כתום בלי לבקש רשות מבעל הרכב. לכל היותר תשאירו על הווישרים. ירצה ישים, לא ירצה לא ישים. אחרת השמאלנים יטענו שזה בכלל הם שנוסעים עם סרטים כתומים.

6. כלוחם בחיל הנדסה קרבית בסדיר ובמילואים, אני גאה באבי ביבר, איש גדוד ההנדסה 603, החייל הראשון שסירב בזמן אמת לפקודת גירוש יהודים. ומהו צבע הדגל של חיל ההנדסה? צדקתם, כתום.

7. אחינו החרדים, אתם שותפים בקואליציה המאוסה הזאת בעל כרחכם, ואפילו חילולי השבת בהכנות להתנתקות לא ירחיקו ממנה את ח"כי יהדות התורה, אבל זה לא אומר שאתם פטורים מלסייע לאחיכם הנרדפים. ביתד נאמן מטיפים לכם נגד הכתום, אבל הלב היהודי שלכם יודע מה צריך לעשות. וראו דברי הגאון הרב מאיר מאזוז שליט"א בגיליון זה.

לחן לא מקורי

משום מה במאבק הזה הקופיריטינג לא משהו. כבר השלמנו עם הסיסמה 'יהודי לא מגרש יהודי'. עם הצלחה לא מתווכחים. לפחות זה נכון וצודק, גם אם לא מבריק במיוחד. אבל לשמוע אתכם, חבר'ה, צועקים את הסיסמה הזאת סתם ככה בקריאות קצובות, זה כבר מעורר דאגה. אז עד שמישהו ימצא רעיון יותר טוב, הנה ההמלצה שלי, וסליחה מאוהדי מכבי תל-אביב על גניבת הרעיון.
מכירים את המנגינה של "מי שלא קופץ אדום"? זה הולך ככה:
מי שלא
קופץ אדום
מי שלא קופץ – אדום
מי שלא
קופץ אדום
מי שלא קופץ אדום!
אז בבקשה, נא לשיר באותה מנגינה:
יהודי
לא מגרש
יהודי לא מגרש
יהודי
לא מגרש
לא מגר-א-ש יהודי!
ובא לציון גואל.