בשבע 149: מכתבים למערכת

, כ"א בחשון תשמ"ח

יכול נוכל להם
(בתגובה ל'נושאת המטוסים שלנו', גיליון 148)

ראשי מאמ"ץ טוענים שישנן טעויות, אך הן לגיטימיות כמו בכל עשייה .
אם נעיין מעט בשגיאות, נראה שאין הדברים כפשוטם.
ניקח לדוגמה טעות שצוינה בכתבה: משאל העם שלא יצא לפועל. לטענת מועצת יש"ע הכישלון נבע משחיתות במערכת הפוליטית. טעות בסדר גודל כזה מלמדת שמנהיגות יש"ע לא מכירה את היריב שניצב מולה, וזה הרי השלב הראשון בתכנון אסטרטגי.
די לנו בכך שמנהיגות יש"ע הייתה מתאפסת בימים אלו ומשנה סגנון פעולה, אך לא כך פני הדברים. בעקשנות של בת יענה טומנת המנהיגות את ראשה בחול, מתעלמת מהמציאות, ועדיין שואפת להחזרת הכדור ל"מגרש הפוליטי" המושחת.
היום כבר ברור שעלינו לצעוק ובגדול "שרון לך הביתה!" ויותר מזה: לצאת לצמתים, לכבישים ואף לעלות על קריית הממשלה, וזאת מבלי לקבל 'רישיונות'. הממשלה תיפול בלחץ ההמונים, ומנהיגים שאינם בטוחים שהציבור מאחוריהם, צריכים לבחון עצמם ולהסיק מסקנות.
כזכור, כלב בן יפונה פנה אל העם מעל ראשי הנשיאים, וקרא: עלו נעלה וירשנו אותה, כי יכול נוכל לה". והצטרף אליו יהושע בקריאה: "אך בה' אל תמרודו".

אליהו הרבסט, ערד, עצור בכלא מעשיהו


לא חוסמים - מצילים
מתוך התקשורת: "שרון תקף את חוסמי הכבישים בכנס ההיי-טק"; "שרון אמר שלמרות איומי חסימות הכבישים תוכנית ההתנתקות תתקיים במועדה".
מהי הפעולה שבאמת מפריעה לשרון? מהי הפעולה שאמת יכולה לבטל את תוכנית ההתנתקות? מהי הפעולה שתכריח אותו לחשוב שנית לפני יישום תוכנית התנתקות ב'?
התשובה היא חסימות הכבישים.
ולכל שוחרי האהבה בינינו - ואני משתדל להיות אחד מהם - נשאל את עצמנו האם כאשר
אח אהוב שלנו מנסה לבלוע רעל, עלינו להימנע מלהפריע לו בטענה שהוא ישנא
אותנו, או למנוע את המעשה, גם אם הוא ישנא אותנו .
חיים רביבו, בית אלאחי גיבורי התהילה

בעוד מספר שבועות, ננסה כולנו להבין מה קרה. כולנו נסתכל, במבט לאחור, ונשאל את עצמנו - מה היה הדבר העיקרי שהביא לביטולה של תכנית הגירוש? מה הצליח לחולל את המהפכה האדירה שהביאה למהפך הגדול בדעת הקהל, ולהסרת תכנית העקירה האומללה מעל סדר היום?
אין צורך לחכות. כבר עכשיו אנו יודעים בבירור את התשובה. עמידתם האמיצה והאיתנה של אחינו היקרים, יושבי גוש קטיף מול כל הקשיים והלחצים היא זו שהיוותה את לב לבו של המאבק והובילה את כולנו להצטרף אליו. נחישותם של אנשי הגוש להמשיך להאמין ולזרוע גם במצבים בלתי אפשריים, ולקיים את שגרת החיים היומיומית היא זו שהפיחה רוח בכולנו, ועמדה אל מול כל הכוחות האיתנים שאיימו להחריב את חבל הארץ הנפלא הזה.
זהו כוחה של האמת הפנימית, הישרה והטבעית. זוהי עוצמתו של עם ישראל.
תפילתי העולה אליכם, אחי גיבורי התהילה, היא שתמשיכו לחזק את כולנו, ולפתח את המקום היפיפה בו אתם יושבים. יהי רצון שנזכה ביחד להמשיך גם את המפעל הגדול והחשוב של 'פנים אל פנים' שמטרתו לחבר את לבותיהם של עם ישראל זה לזה.

אופיר בן אילוז, חיספין
כשמתנכלים לדתיים - הכל מותר
אונייה אחת נקלעה לסערה בלב ים. רב החובל ציוה להשליך למים את כל המשאות הכבדים כדי להקל מעליה . יהודי אחד, שמזמן רצה להפסיק להתפלל אך התבייש, השליך את התפילין, שהרי מדובר בפיקוח נפש...
הנמשל הוא שר התחבורה שבמדינה נורמלית היה צריך מזמן להתפטר עקב כישלונו המוחלט במלחמה בתאונות הדרכים, שהחליט "להשליך את התפילין" ולפתוח את רחוב ורבורג בקרית שמואל בחיפה לתנועה בשבת. זאת כדי "למנוע תאונות" (גרסה א'), או בגלל "התאונות הרבות שקרו בכביש המקביל" (גרסה ב').
משום מה לא זכורה לי אף תאונה קטלנית שקרתה שם, וחוששני שגם לשר שטרית לא זכורה כזאת, אבל כנראה שכל תירוץ טוב כשרוצים להשליך את התפילין.אלחנן ברשינסקי, חיפהחיזוק מהקיבוץ
אני מברכת את מועצת יש"ע על דף עדכון מס' 1 : עוצרים את ההתנתקות ומברכת את כל המשתתפים בהסברה ובהפגנות לביטול התכנית הרעה הזו . כמה נייר, מילים, שלטים, כתבות וזמן מקדישים צעירים ומבוגרים למען האמת, הצדק והמוסר היהודי.
בתפילה שמאמציהם יעלו פרי .

רויטל שפיר
קיבוץ מירבנסיגות מול הכרזות

"על הרשות הפלשתינית להילחם בטרור", מכריז שר הביטחון, וככל שמתרבות ההפגזות על גוש קטיף ושדרות כך גם גוברת תכיפות ההצהרות. ואולם הכרזות אלה של שר הביטחון מנוגדות למעשיה ולפעולותיה של ממשלת ישראל. שהרי עד שלא החליטה הממשלה על מדיניות ההתנתקות שלה אפשר היה לטעון כי הטרור ספג מכה קשה, והוכח לפלשתינים כי לא ישיגו דבר באלימות. והנה, באה תוכנית הנסיגה ומוכיחה לפלשתינים כי הטרור הוא הדרך המשתלמת והמצליחה ביותר להילחם בישראל. לעומתה - הכרזותיו של שר הביטחון הן מלים ריקות החסרות כל ערך ממשי. מדוע שהרשות הפלשתינית תילחם בזרוע הטרוריסטית שלה בשעה שהממשלה מוכיחה בנסיגותיה את הצלחתו?
זאת ועוד, ההפרדה בין הרשות הפלשתינית לבין הטרור היא שקרית, שהרי הרשות היא זו שיזמה את הטרור והיא המנהלת אותו בהתאם לאינטרסים שלה.שמואל פישר, פתח תקוה