גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גליון 156ראשיהפצה

תזונה: אוכלים נכון - תרבות ופנאי (אתר)

נמאס לכם לראות במראה יותר מדי מעצמכם? לפני שאתם חושבים על דיאטה, שבו רגע לראות ה יש לרשת להגיד בנושא
18/08/05, 00:00
מנדי גרינפלד

שמן רוצה רק דבר אחד: לרזות. כדי לעזור לו הוקמו אתרי אינטרנט רבים ומגוונים, שלפניכם סקירה מייצגת מתוכם.

באתר Starmed, תחת 'תזונה ודיאטה', ניתן לקבל שטף עצום של מידע בנושא. בשאלות נפצות תמצאו מידע על משקל ודיאטה, עישון והשמנה, דיאטה נכונה ומאוזנת, איך משמינים מאמונת טפלות ועוד. נוסף לכך תמצאו כאן כמה וכמה סוגי דיאטה: דיאטת F, דיאטת חלבונים, דיאטת פירות וירקות, דיאטת אשכולית, דיאטת חומץ תפוחים ועוד רבות. באתר יש גם מידע כללי על דיאטה ותזונה נכונה ומאוזנת, המרכיבים הבסיסים של המזון והתזונה ואמצעים ניתוחיים להורדת משקל.
www.starmed.co.il/Diet

האתר 'החיים כדרך', מנוהל על-ידי זוג נשוי, בנימין ודינה ברוצקי. הזוג עשה הסבה מעולם ההיי-טק לתזונה טבעית. יחד עם המעבר לעולם זה החל הזוג לשמור מצוות. באתר תוכלו לקבל מידע על שיטות הרפואה והטיפולים שבמרכז שמנהל הזוג, מטיפולים ועד הגיינה טבעית. כמו כן ניתן לקבל כאן מידע על אקולוגיה ביתית ועל איכות המים והשפעותיה על קיום החיים על פני האדמה.
www.derech.net

גם באתר ביספורט (תחת 'תזונה נכונה') תמצאו מידע רב ומגוון על תזונה נכונה. תוכלו למצוא כאן גם טיפים כיצד ללמד את ילדכם לאכול נכון ולשמור על משקל תקין, 5 כללים לשמירה על משקל תקין, וכמובן איך להצליח לרדת במשקל.
www.bisport.co.il

אתר שומרי משקל עובד לפי שיטת הנקודות הגמישות, שעליה תוכלו לקרוא באתר בהרחבה. באתר מידע רב על שמירת משקל בכלל. בנוסף תמצאו כאן מתכונים דיאטטים רבים ומגוונים, קטלוג ספרים ומוצרים ופורומים בשלל נושאים (כמו עזרה ותמיכה, טיפים ורעיונות). מידע נוסף ומרתק באתר.
www.shomreymishkal.co.il

בקישורית הבאה, מבית מכון וייצמן, ניתן לבחור כמעט כל מוצר שאתם מעלים בדעתכם ולקבל את טבלת הערכים התזונתיים ל-100 גרם. בנוסף תוכלו לצפות בפירמידת המזון הממליצה (בדרך ויזואלית) על תזונה נבונה של מצרכי מזון שונים ומגוונים ושמה דגש על הכמויות היחסיות שמומלץ לאכול מהמזונות האלו במשך יום אחד. באתר ישנן גם המלצות שונות לגבי מזונות שמהם מומלץ לאכול בשפע ולהפך.
http://tinyurl.com/9acsn

אתר הצמחונות הישראלי מציע מידע רב בנושא זה. לשיטתו, תזונה צמחית מציעה מגוון עשיר של טעמים וניחוחות, מונעת מחלות ומבטיחה בריאות טובה יותר. ניתן למצוא כאן חומר רב ומרתק בנושא: מתכונים, מידע תזונתי, כתבות רבות, סקירת מוצרים בריאות, מידע על מסעדות צמחוניות ומבחר קישורים לאתרים נוספים.
www.veg.co.il

באתר של מכללת קיי – באר שבע תוכלו למצוא מאגר אדיר של קישורים לאתרים שעוסקים בנושאי תזונה ודיאטה. האתרים מסודרים לפינושאים ותת נושאים. בנוסף יש כאן רשימת אתרים מומלצים, מידע כללי, מאמרים רבים בתחום, מידע רב על אבות המזון ועל פירמידת המזון, מידע על הרכב המזונות (חלבונים, שומנים, כולסטרול), מחשבונים לחישוב שרפת קלוריות ואחרים. כמו כן, ניתן להוריד מהאתר מצגות מרתקות וקבצי מידע למורי מדעים, להדפיס דפי עבודה, ניסויי מעבדה, משחקים ועוד מידע רב ועצום.
http://tinyurl.com/ajbxa
לתגובות, הערות ואתרים חדשים: mendy@shapa.biz