גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גליון 157ראשיהפצה

הורים ברשת - תרבות ופנאי (אתר)

הורים נבוכים לילד ראשון? הורים מנוסים שמחפשים תשובה לשאלה? הורים לתאומים? ברשת יש את כל התשובות בשבילכם
25/08/05, 00:00
מנדי גרינפלד

מדורנו יעסוק הפעם בכל הקשור להורות, התפתחות הילד, הזנתו ומה שסביב לזה.
אפתח באתר 'הלול'. באתר, שמלווה את פורום הורים ב-Ynet, ניתן למצוא את כל מה שנשאר אחרי שטף ההודעות המסחרר שבפורום. למשל ניתן למצוא כאן עצות, מתכונים נהדרים לקטנטנים, ועוד. בנוסף יש כאן כמה מדורים מרתקים, כמו עצות בנושאי בריאות, שאלות ותשובות עם רופא הילדים, ד"ר לובין, ומידע רב הנוגע לגידול הילדים: התמודדות עם שינויים וקשיים התפתחותיים שונים. כמו כן נכללים מדורי מומחים שונים, כולל פסיכולוגית. במדור 'אוכל' ניתן לחפש מתכונים ולקרוא עצות שונות בנושא אוכל, מדור 'עסוקים ומבלים' יעזור לכם למצוא רעיונות לפעילויות לשעות הפנאי, ואיך להעביר את הזמן בכיף, בבית ובחוץ.
http://ha-lool.co.il

באתר 'עולם התינוק' בקטגוריית 'התינוק', תמצאו שלל מאמרים, טיפים ומידע בכל הנוגע לתינוקות ולגיל הרך: מטיפול בתינוק (האכלה, הזנה, רחצה ושינה), התפתחות התינוק לפי גיל וחינוך (פינוק, גיל המרי, גמילה מחיתולים מוצץ ועוד).
www.babyworld.co.il

באתר 'אפס עד חמש' תמצאו כלים לאיתור מוקדם של בעיות בהתפתחות הילד. האתר מלווה את התפתחות הילד מיום לידתו עד שנותיו הראשונות בבית הספר. האתר צמח מתוך זיהוי הקושי שיש להורים ולמטפלים בהשגת מידע ממוקד בנושא התפתחות ילדים ובעיקר, בנושא ילדים עם צרכים מיוחדים – הן בתחום זיהוי הבעיה והן בהתאמת התחום הטיפולי.

באתר מידע רב ומאמרים מתורגמים ומקוריים העוסקים באיתור מוקדם ובכלים להתמודדות עם בעיות התפתחות בגיל הרך, שאלונים, מקורות ביבליוגרפיים, קישורים לאתרים מאגר מטפלים ועוד. באתר גם פורום עם שישה אנשי צוות מומחים במגוון תחומיים שיענה לפניותכם ושאלותיכם.
www.0-5.co.il

האתר הבא מתהדר בשם ה'אתר העברי הראשון להורים לתאומים'. האתר הוא יוזמה פרטית של אם לתאומים, וכך היא כותבת: "רק הורים לתאומים יודעים איזה משימות ייחודיות מביא עלינו היום יום, וכמה רבות השאלות וההתלבטויות. אז לאלה שהתאומים שלהם בדרך, או לאלה שהתחילו כבר את הדרך המקסימה הזאת, אספתי קצת חומר והוספתי טיפים מנסיוני האישי, על מנת להקל עד כמה שאפשר על תחילת הדרך". באתר מידע כללי על הריון, לידה, הנקה, דרך הטיפול הכפולה בתאומים, פורום תאומים ושלישיות (של אתר Ynet) ועוד.
www.geocities.com/twins_il

באתר הבא תוכלו למצוא מידע מרתק על טיפול בתינוקות בשיטות שונות: עיסוי תינוקות, בייבי יוגה ופלנדקרייז לתינוקות. האתר מציע סדרת סדנאות מהנות שמשלבות מוסיקה, משחקים, עיסוי ועוד, שבהן ניתן ללמוד על שלבי ההתפתחות של התינוק, לזהות מה כדאי או לא כדאי לעשות וכיצד ניתן, בעזרת תרגילים פשוטים, לתמוך בהתפתחותו הסנסו-מוטורית של התינוק בצורה הטובה ביותר. הסדנאות מהוות מסגרת חברתית למפגש עם הורים אחרים ומעצימות את הקשר בין ההורים לתינוקם.
www.tinokima.co.il

באתר eMaMa, תחת הורות, ניתן לקרוא הרבה מידע על תזונת תינוקות (כגון מי השתיה בארצנו, אכילת בקר), מתן תרופות, בעיות ראייה, עצירות, תזונה טבעית ועוד.
www.emama.co.il

בנוסף לכל אלו ניתן לגלוש לאתרי הבית של יצרני תחליפי המזון, שם תוכלו למצוא מידע נוסף בכל הקשור להזנת התינוק. כמו כן ניתן לחפש במנועי החיפוש השונים מחרוזות, לדוגמה: משחקי התפתחות, מעקב גדילה והתפתחות, ביגוד, מוסיקה/סיפורת לפעוטות ועוד.

לתגובות, הערות ואתרים חדשים: mendy@shapa.biz