גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גליון 174ראשיהפצה

ונעבור לתחזית - תרבות ופנאי (אתר)

והפעם: סופות, גשם, מפלס הכנרת ומצב מי התהום - אתרים העוסקים במזג האוויר ובמשקעים
05/01/06, 00:00
מנדי גרינפלד

החורף כבר בעיצמו ואיתו מזג אויר סוער, והמון מים. הפעם נגלוש באתרים העוסקים במזג האויר במים ומה שמסביב להם.

אתר האינטרנט של השירות המטאורולוגי בבית-דגן מציע מידע רב און ליין ובחינם. בנוסף לתחזית מזג אויר יומית, ותחזית לימים הקרובים. ניתן להתעדכן במידע נוסף דוגמת רמת הלחות, רוחות וגובה הגלים. בנוסף תמצאו כאן מידע למקצוענים העוסק בהתאדות, משקעים ועוד. מעבר לכך ניתן לשאוב מידע רב על השירות עצמו, על שלל יחידותיו המרתקות ועל פרוייקטים מענינים דוגמת חיזוי הפונטציאל לזיהום אויר ועוד.
www.ims.gov.il

הכניסה לאתר הבא קידמה את פני כי 609 איש גולשים בו. מסתבר שמזג האויר מעבר לקור ורוחות מעסיק אנשים רבים. האתר מהווה מרכז מידע עצום לפריקים של מזג האויר. ניתן למצוא כאן הכל. תמונות לווין מהשעות האחרונות, וכן תמונות לווין בשידור חי. כמו כן ניתן לקבל כאן תחזית עונתית, מפות שלג, גשם, טמפרטורה וברקים. מכ"ם גשם ברחבי העולם, סקירה סינופטית, מידע על מפלס הכינרת ועוד. בנוסף ניתן לקבל מידע רב על תוכנות ומכשירים העוסקים במזג האויר, ומה שמסביב.
www.israelweather.co.il

גם אתר סנונית מציג אתר העוסק במטאורולוגיה. האתר להעשרה ולהוראה מתקדמת של המטאורולוגיה תוך ניצול החומר הקיים באינטרנט. לדברי מפעילי האתר "החלק החשוב באתר הן פעילויות בנושאים שונים במטאורולוגיה. בכל פעילות ישנן שאלות, בהן התלמידים מנתחים תמונות לוויין ומפות מטאורולוגיות מעודכנות ליום הפעילות. הפעילויות נכתבו כדי לשמש חלק מהלימוד השוטף בנושא, ומהתלמידים נדרש ידע מוקדם במושגים בסיסיים במטאורולוגיה". בנוסף תמצאו כאן מדידות מטאורולוגיות הנשלחות לאתר מבתי ספר שיש בהם תחנות מטאורולוגיות. מפות, תמונות לווין ונווט הפניות למידע המטאורולוגי עדכני שבו נעשה שימוש בפעילויות. מורים המעונינים לשלב את האתר בפעילות כיתתית, מוזמנים לגלוש באתר, ולגלות כיצד.
http://tinyurl.com/7fufx

אתר נציבות המים אינו זמין בימים אלו, תחת זאת בחרתי להביא את אתר 'מקורות'. באתר תמצאו מידע רב ושוטף על המוביל הארצי, עד כמה חשוב לחסוך במים,
וממזג האויר, לגשם ומים. באתר הבא מדעי על משאבי המים בישראל. כך תמצאו כאן מידע על מחזור המים בטבע , תנאי אקלים בסיסים של ישראל , שאבי המים של ישראל, איך נראה מאגר מי תהום, משבר המים של ישראל-ירידת המפלסים במאגרים, מפלס הכינרת, אקויפר החוף, אקויפר ההר, אגן הניקוז של נהר הירדן, הכנרת והקו האדום, מה החשש לרדת מתחת לקו האדום, מאיפה באים המים המלוחים, ועוד.
http://tinyurl.com/8jdyq

באתר הבא, מידע על צריכת מים בצורה חסכונית. מה היא כמות המים הממוצעת שאדם צורך ביום (135 ליטר). וברז שמטפטף 60 טיפות בדקה גורם לבזבוז של 12 ליטר ליום, דליפה כזו ממלאת ארגז בקבוקי ליטר וחצי ליום. מידע על ספרות בנושא, ועוד.
www.tipa.gov.il

באתר עמותת 'אדם טבע ודין', תמצאו מידע על איכות המים בישראל, מיחזור מים, מידע ודוחו"ת על איכות מי השתיה בישראל ועוד.
www.yarok.org.il

אם אתם חוששים לשתות מי ברז, ורבים אכן חוששים. ובדעתכם לרכוש מטהר מים ביתי, מומלץ לקרוא בטרם תרכשו, המלצות ומידע בנושא באתר מכון התקנים. כאן תמצאו מידע על מערכות סינון המים, סוגי המסננים, מסננים שפולטים חומרים למים (!), רשימת יצרנים עם תו תקן ועוד.
http://tinyurl.com/9tjzo

לתגובות, הערות ואתרים חדשים: mendy@shapa.biz