גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גליון 176ראשיהפצה

המסך של השכן ירוק יותר - תרבות ופנאי (אתר)

הגינה הביתית, או פינת העציצים, מחפשים חיזוק? כל האתרים והפורומים שיסייעו להם לצמוח
19/01/05, 00:00
מנדי גרינפלד

החורף והגשם מביאים עמם פרץ של צמיחה במקומות שנותרו ירוקים. הסביבה המוריקה עושה חשק לרבים מאיתנו לגדל בעצמם צמחים. בטור שלפנינו נציג אתרים שיעזרו לנו לגדל ולטפח את הפינה הירוקה הקטנה בבית.

אתר 'גינון בישראל' מציע מגוון רחב של חומר סביב נושא זה, כמו למשל מדריך מסווג לעסקי הגינון (עיצוב, תכנון, משתלות, השקיה ועוד), כתבות, טיפים, ומאמרים מקצועיים, תשובות מומחה בנושאי גינון, מבצעי מכירות למוצרי גינון, חדשות, לוחות מודעות ופורום. ניתן להירשם כחבר (חינם) באתר ולקבל עדכונים. כמו כן תמצאו כאן קישורים לאתרים אחרים שעוסקים בנושא.
www.ginun.co.il

גם באתר של 'ארגון לגננות ונוף בישראל' תמצאו שטף עצום של מידע: כתבות וטיפים, מידע על הדרכה וקורסים ברחבי הארץ, מידע על הארגון בכלל ועל חוות הנוי (40 דונם של גן בוטני ומשתלה), רשימה ארוכה של ספרות מקצועית ועוד ועוד.
www.gardening.org.il

למי שגינון אינו הצד החזק שלו, אבל גנים ופרחים דווקא מדברים אליו: באתר הבא ניתן לסייר וירטואלית בכמה מהגנים הציבוריים והפרטיים היפים ביותר ברחבי ארה"ב. כל מה שעליכם לעשות זה לפתוח את השער, להיכנס, לסייר וליהנות מהגנים. רק את הריח לא תמצאו כאן...
www.americangardenmuseum.com

גידול סחלבים הוא תחביב עם המון יופי ועניין. משפחת הסחלבים היא משפחה גדולה ומגוונת, שנחשבת למפותחת ולמתוחכמת מיתר המשפחות הבוטניות.בארץ קמה אגודת חובבי סחלבים, משוגעים לדבר, שהצטרפו על מנת לראות סחלבים, לקבל ידע על גידולם, ללמוד מניסיונם של אחרים, להעשיר אוספים על-ידי החלפות צמחים ואפילו כדי למכור אותם. באתר ישנו מידע רב על הסחלב, הרצאות בנושא, מידע על תערוכות, מפגשי האגודה, משתלות סחלבים, פורום וקישורים לאתרים דומים.
www.ios.co.il

ומחובבי סחלבים לחובבי קקטוס: אגודת חובבי הקקטוסים והסקולנטים בישראל החלה לפעול במהלך שנות השישים. בתחילת דרכה היתה זו קבוצת עולים קטנה מגרמניה, שהביאה עמה את תחביבה. הגרעין הראשוני מנה כשלושים חובבי קקטוסים וסקולנטים, שקיימו מפגשים ופעילויות כמה פעמים בשנה. במשך השנים עלה מספר החברים, ובתחילת שנות השבעים הוקמה האגודה באופן רשמי. באתר האגודה תמצאו מידע על האגודה, תמונות של אוספים, מידע על גידול הקקטוס, משתלות וגנים, גלריה יפהפייה של קקטוסים לסוגיהם, פעילויות ועוד.
www.cacti.co.il

באתר הבא, 'יעל גינון', תמצאו סרטונים קצרים בנושאי גינון, צמחים, דומם, טופוגרפיה, השקיה, אדמה, דשא, צמחיית פנים, הידרופוניקה, תאורה, אחזקת גנים עוד.
www.yaelginun.com/yae/index.html

האתר הבא מכוון לאנשים המעוניינים להקים גינה אורגנית לגידול ירקות, פירות ועשבי תבלין, לצריכה אישית עד משפחתית (וגם לחקלאים...). באתר מופיע מידע כללי על החקלאות האורגנית והביו-דינמית, תיאורים מפורטים כיצד להקים גינת ירקות ופירות אורגנית, תחזוקה שותפת של הגינה, גינון אורגני, רשימה של ירקות, פירות, פרחים ותבלינים, קבוצת דיון לשאלות ותשובות בנושאי גידול שונים, עשבי תבלין וצמחי מרפא להגנה על ירקות, דרכים ושיטות לאיזון ביולוגי של הגינה והאזורים הסובבים אותה, דשן אורגני, תוספים ביולוגים, מינרלים, קומפוסט, הומוס, כבול, כיצד להנביט בהצלחה, וכן המלצות למידע נוסף, כגון ספרים, אנשי מקצוע ואתרי אינטרנט אחרים.
http://groworganic.info

ולסיום (הלא ממצה): איך אפשר ללא פורום עסיסי ועמוס צמחים? באתר 'תפוז' יש פורום העוסק בגינון. כאן אפשר ללמוד על עיצוב גינה ועל טיפול בצמחים וטיפוחם. חברי הפורום מעשירים זה את זה בצמחים ומוכנים לתת מידע בלי סוף ועצות חינם, מתוך אהבה אמיתית לתחום.
כאן דרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים. לכל הבאים בשערי הגינון, אנא קראו במאמרי הפורום ובלינקים, ואל תשכחו את השרשורים הרבים ואת מילון המונחים. בעמודים האלו טמונים אוצרות אין קץ של מידע ותמונות.

אם עוד לא תכננתם גינה, עשו זאת צעד אחר צעד, שאלו והתייעצו. אל תעשו צעדים לפני שתבדקו את מצב השמש, טיב האדמה, שיפועי הקרקע ועוד. מטרת הפורום הנה לעזור לכל חובבי הגינון, לבעלי האצבעות הירוקות ולכל מי שרוצה להגשים את החלום שלו לגן עדן קטן בפתח הבית. כל נושא בתחום הגינון לגיטימי: גינון ותחזוקה, צמחייה, מזיקים, דישון, טיפוח הגינה, עיצוב גינות, זנים מיוחדים, אלמנטים משלימים לגינה, פתרון לבעיות שכיחות בנושאי גינון וגינות ועוד.
forum.tapuz.co.il/465

לתגובות ואתרים חדשים: mendy@shapa.biz