בשבע 180: הוריקן גבי לטרור

כשבוגי יעלון הזהיר שההתנתקות היא רוח גבית לטרור, השיב מופז שיש גם אפשרויות אחרות . מעניין אם היה נוהג כך גם בענייניו הפרטיים # חשיפה: איתן הבר מגלה ב"ידיעות" שגם אנשי החמאס, כמו אש"ף והנאצים, אוכלים וישנים !

אליקים העצני , י"ז בשבט תשס"ו

לפני שהתרגש עלינו אסון ההתנתקות הזהיר הרמטכ'ל דאז, בוגי יעלון, שבריחת הצבא והחרבת היישובים יתפרשו על-ידי האויב כניצחון, והתוצאה תהיה "רוח גבית לטרור".

לאחר שעמדתו נדחתה, הכין הצבא תכניות למיגון בתי ספר וגנים בנגב המערבי, מתוך ציפייה הגיונית וסבירה שאחרי ההתנתקות יגיע הקסאם, כבוא הרעם אחר הברק. אולם שר הביטחון מופז עצר את תכנית המיגון, פן יקשור העם את הקשר ההגיוני – שאם ערב פינוי ממגנים נגד הקסאם, סימן שמצפים שהוא אכן יגיע כתוצאה מן הפינוי הזה. את התובנה המתבקשת הזאת ביקש מופז למנוע בכל מחיר, גם במחיר סיכון חיי אזרחיו.

כאשר נתבקש מופז להתייחס לאזהרתו של יעלון, השיב בציניות: "זו אפשרות אחת, אך יש גם אפשרויות אחרות!" תשובתו הותירה רק את האפשרות ההפוכה, והיא שההתנתקות תעניק רוח גבית לדו-קיום בשלום.

ברגע זה מאושפז בבית חולים תינוק מן המגורשים, שנפגע בראשו מקסאם בתוך 'ביתו' – קרווילה בכרמיה. יום יום נורים קסאמים ומתגבר האיום האסטרטגי שמפניו הזהיר יעלון. כבר נפגעה תחנת הכוח רוטנברג באשקלון, והעיקר – החמאס עלה לשלטון, וראשי החמאס מכריזים השכם והערב שניצחונם הצבאי על ישראל הוא שהביא להם את ניצחונם הפוליטי.

וכאן מתבקשת שאלה לשר מופז: הנה, עכשיו ברור בעליל שאת "האפשרויות האחרות" שלך נשאה הרוח, ומה שהתגשם במציאות הוא דווקא האפשרות שחזה הרמטכ"ל שבעטת החוצה. עיניך ועיני חבריך הרואות, שלא רק 'רוח גבית' נתתם לטרור ולחמאס – הוריקן, טורנדו, טייפון נתתם!
בינתיים, מן הקרווילות בכרמיה כבר ברחו לאשקלון, ועל בריחה מדרום אשקלון מדברים, והיכן תיעצר הבריחה, לאחר שתתנתקו חד-צדדית גם מיהודה ושומרון?

וזו שאלתי: איש דמיוני בשם שאול מופז קונה דירה, נדרש להפעיל שיקול דעת על כספו – כמה מאות אלפי דולרים. עורך דינו מזהיר אותו מפני האפשרות שהכסף ירד לטמיון, מפני שהמוכר אינו מהימן ובעבר כבר רימה כמה וכמה קונים. אבל האיש אינו מודאג, מפני שהאפשרות המדאיגה היא רק אפשרות אחת, יש גם "אפשרויות אחרות". בשלב הזה לוחץ עורך הדין, שאם הלקוח כבר ננעל על הדירה הזאת למרות הסכנה, לפחות יוסיף להסכם סעיף שיבטיח אותו נגד האפשרות הגרועה. אולם מופז הדמיוני שלנו דוחה גם הצעה זו, ונפרד מכספו חד-צדדית, ללא אפשרות חזרה. האם אכן היה שר הביטחון, בענייניו הפרטיים, מפקיר כך את כספו? מובן שלא!

אם כן, אמרו נא: מדוע רשאי פוליטיקאי לעולל לאומה שלמה את מה שהוא לא ירשה לעצמו לעשות לרכושו הפרטי?

שידור מזהיר
בהיותי בכנסת הגשתי לשר החינוך והתרבות "שאילתא ישירה" (13/1/92). מאז עברו 13 שנים, שש ממשלות התחלפו, והשאילתא הזאת היתה יכולה להישאל היום, מילה במילה. ברשות השידור לא השתנה כלום. הממשלות לא היו, ואינן, אלא קצף על פני המים. האליטות שלטו ושולטות.
ראו בעיניכם:
אל: שר החינוך והתרבות
הנדון: רשות השידור
ביום 12/1/92 שידר 'קול ישראל' בחדשות שעת 14.00 ידיעה על 12 טרוריסטים העומדים לגירוש, שכונו "פעילים פלשתיניים".
אבקש לשאול:
1. האם מקובל על אדוני, שטרוריסטים אשר מעשיהם היו כה חמורים עד כדי להצדיק גירוש – מכונים בתקשורת הממלכתית "פעילים" גרידא?
2. אם לאו, האם בגין "פעילות" מגיע גירוש?
3. מה מתכוון כב' השר לעשות נגד המגמתיות הפוליטית במינוח שכזה כלפי טרוריסטים ערבים, בעוד שלא היה עולה על הדעת לכנות את אנשי 'הטרור היהודי' בשעתו "פעילים יהודיים"?
4. האם כב' השר מוכן לפעול נגד השיטה של הטבעת מטבעות לשון מגמתיות ברשות השידור: מתפרעים ערבים מכונים "צעירים" ויהודים החוסמים כביש או מיידים אבנים מכונים "מתפרעים"?
ביניים: אנושי, אנושי מדי
איתן הבר פרסם ב'ידיעות אחרונות' (12/2/06) מאמר שכותרתו "בסוף, נדבר עם החמאס". את מאמרו הוא פותח כך:
"אז נכון שהם (חמאס) טרוריסטים ורוצחים... ורוצים בהשמדתנו". גם לאש"ף התייחסנו כאל "סגנה הבכיר של התנועה הנאצית, וערפאת היה... בן דמותו של המן והיטלר גם יחד". בכל זאת, כאשר "בעקבות הסכם אוסלו הותרו המגעים איתם, נשאר אש"ף ארגון רוצחים, אבל מאחוריו התגלו אנשים כבני אדם. אנחנו... גילינו – כמה מדהים – שהם אוכלים כמונו, ישנים כמונו".
ולכן, מסתבר, אוסלו היה כדאי. אש"ף אמנם "נשאר ארגון רוצחים", אבל גילינו שהם אוכלים וישנים כמונו!
לנו, אנשי הימין, אסור לעשות השוואות מן השואה. להבר מותר. כיוון שבמאמרו הוא שהזכיר את היטלר ואת התנועה הנאצית, נעשה לו תרגיל ונביא שוב את דבריו, אבל בשינוי קטן:
"אז נכון שארגון האס-אס טרוריסטים ורוצחים ורוצים בהשמדתנו, וכאשר הותרו המגעים איתם נשאר האס-אס ארגון רוצחים, אבל מאחוריו התגלו אנשים כבני אדם. אנחנו גילינו – כמה מדהים – שהם אוכלים כמונו, ישנים כמונו".
יש לי חדשות עוד יותר מדהימות בשביל איתן הבר: גם היטלר והימלר אכלו וישנו כמונו, ולכן היתה זאת כנראה טעות לאלץ אותם להתאבד ולדון את עמיתיהם למוות בתלייה, כפי שעשו בנות הברית בנירנברג. נראה שהעולם באותם הימים היה עדיין כוחני ופרימיטיבי, ולא הבין כלום בעסקי שלום. אחר הכל, מדינת ישראל טרם קמה, ומציון עוד לא יצאה תורת אוסלו ודבר ההתנתקות מירושלים.
אגב, היטלר לא רק "אכל כמונו" – הוא היה אפילו צמחוני!