בשבע 183: הפור השני נפל

כהמן בשעתו, אהוד אולמרט מצטייר לאחרונה כצורר היהודים ביהודה ושומרון. הוא מבטיח לגרש עשרות אלפים מהם – ללא סיבה ביטחונית או מדינית # פלא שהחמאס מאמץ את התכנית שלו בחום?

אליקים העצני , ט' באדר תשס"ו

הפרסומאים המנהלים את 'קדימה' (ואת המדינה) הירשו לבן כספית ('מעריב', 3/3/2006) לגלות לציבור טפח מתכניתו של אולמרט, בתחום היחיד שבו יש לו בכלל תכנית: הגליית יהודי יהודה ושומרון. מי שחשב שניצחון החמאס, התגברות מעורבותה של אירן והתעצמות הטרור כתוצאה מן הגירוש הראשון שינו במשהו את החלטתו של שוליית הקוסם של שרון, אולמרט, להגשים את החלומות הכי פרועים של השמאל הקיצוני – טעה.

כספית כותב:
"אולמרט ילך על התנתקות שנייה, נרחבת, שתשלים את חזון 'ההתנתקות הגדולה' שלו... עליית החמאס, אומר אולמרט בשיחות פנימיות, אינה משנה, אבל מזרזת את לוח הזמנים... מול אבו מאזן היה צורך לתאם, מול החמאס אין טעם... צה"ל ימשיך לפעול 'איפה שצריך' כדי לסכל טרור".
גם את לשונו של אבי דיכטר, לשעבר ראש השב"כ, התירו הפרסומאים. אם הגירוש הראשון היה סביב ט' באב, את התכנית המפורטת של הגירוש השני חושף דיכטר בימי הפורים. "הפור נפל", אמרו אז. לפי דיכטר מכין אולמרט ליישובי היהודים אבדון בממדי הגזירה ההיא, לבד מנטילת הנפש. לא ב'יישובים מבודדים' מדובר, כי אם בגירוש המוני. להיפך, מה שיישאר אחרי הגירוש יהיה מבודד.
לראיון עם דיכטר (ב'ידיעות אחרונות', 5/3/06) צורפה מפה, שעל-פיה אלון מורה, יצהר, איתמר, שילה, פסגות, תקוע, עתניאל, אבני חפץ, עלי, שילה, חלמיש ועשרות יישובים ומאחזים אחרים – הרבה הרבה עשרות אלפי יהודים – יכולים לראות באהוד אולמרט את צורר היהודים של יהודה ושומרון.

התנתקות שכזאת
אם ההתנתקות הראשונה היתה בלוף, שהרי הערבים לא נותקו מן המים, החשמל, התקשורת, התוצרת החקלאית, המסחר, העבודה, שירותי הבריאות והכספים של ישראל – ההתנתקות המתוכננת היא בלוף בריבוע. דיכטר מתאר את הפוגרום הבא במלים אלה: "ההתנתקות תהיה מהיישובים, אך לא מן השטח. השליטה הביטחונית תמשיך להיות בידי ישראל – 'התנתקות אזרחית'". כלומר, גם הערבים וגם הצבא יישארו. רק האזרחים היהודים יגורשו.
אם כן, בואו נעשה חשבון:
גירוש היהודים לא נועד להביא שלום או אפילו שקט. להיפך – הלא הגירוש הקודם הוא שהביא את החמאס.
גירוש היהודים לא נועד לשחרר את צה"ל ממעמסה בטחונית. הלא צה'ל יישאר, פן ישותק כל מרכז הארץ באמצעות הנשק המשוכלל הזורם חפשי דרך ציר פילדלפי הנטוש וגוש קטיף החרב, כתוצאה מן הגירוש הקודם (השאלה היא, היכן בכלל יתמקם צה"ל אחרי חורבן היישובים ולאחר פירוק כל המחנות, לפי הוראת האמריקנים).

גירוש היהודים לא נועד לפתור את הבעיה הדמוגרפית. ערביי יו"ש אינם מצביעים לכנסת, והם נתונים לשליטה אזרחית של הרשות הפלשתינית. מבחינת החוק הבינלאומי, כל עוד הצבא שם, ישראל אחראית על השטח, עם או בלי יישובים.
גירוש היהודים שמעבר לגדר לא נועד לקבוע את גבולות הקבע. ולראיה, דיכטר מבטיח לנו שזה אינו הגירוש האחרון. "שלב המסירה המלאה של השטח", הוא אומר, "ייעשה כשתקום רשות שתילחם בטרור". במילים אחרות: אולמרט מתכוון להציב את גבולות הקבע על הקו הירוק.
גירוש היהודים גם לא נועד לשפר את יחסי ישראל עם העולם, שימשיך להתנגד ל'כיבוש' כל עוד לא יסולק גם הצבא, ולא תקום מדינה פלשתינית, ולו גם חמאסית.
אם כן, על מה ולמה – ריבונו של עולם – הגירוש הזה, אשר שם לאל את הציונות, מתכחש למורשת, מקצץ במולדת, מחולל מלחמת אחים, פוגע בצה"ל (הרמטכ'ל: "ההתנתקות יצרה סדקים בצה"ל, ויותר מזה בחברה הישראלית"), משריין סופית את מעמדו של החמאס ומביא את טהרן עד לפרברי פתח תקווה?

את ההסבר אין לחפש בתחום הלוגיקה או הפסיכולוגיה, אלא אך ורק בפסיכופתולוגיה. רדיפת יהודים, גם בארצם, קוראים לה אנטישמיות: דיבוק, אובססיה, אידיאה פיקס של שנאה, שסיפוקה שווה לשונא כל מחיר. מה הרוויח הצאר מן הפוגרומים? מה תועלת היתה לספרד בגירוש היהודים? תשוקתם היתה לראות את היהודים בנפילתם ובהשפלתם, וזה היה שכרם.
המתנחלים בעלי הכיפות הסרוגות הם ה'יהודים' של המדינה הישראלית. הגלייתם והחרבת מפעלם, זה חלומם הרטוב של הישראלים השמאלניים-ליברליים. תמורת זה הם מוכנים לשלם בביטחונם, ואף בעתיד מדינתם. 'קדימה' היא המכשיר שלהם להגשמת החלום הזה.
המסקנה אף היא רשומה במגילת אסתר: "להיקהל ולעמוד על נפשם".

גם החמאס ב'קדימה'
ועתה – אל השיא:
בתזמור מושלם עם ההדלפות האלה מחצרו של אולמרט, השמיע חאלד משעל, ראש החמאס, את קולו ממוסקבה. 'קול ישראל' שידר את הכרזתו המרעישה פעם או פעמים ולא יסף, כנראה מפני שגילו שהיא חשובה מדי לקיומה ולשרידותה של ישראל. מפת הדרכים מתה, אמר משעל, היא אינה מחייבת אותנו עוד. אנחנו מאמצים... את תכנית ההתנתקות של שרון ואולמרט!
נקדים ונאמר שמיד עם ניצחון החמאס, אנחנו ולא הם היינו צריכים להשתחרר ממפת הדרכים המחייבת הקפאת יישובים ופירוק מאחזים. אולם החמאס הקדים אותנו וניצל את ההתנתקות החדשה של אולמרט כדי לקחת פטור מן החובה להכיר בישראל, לחיות עמה בשלום, להימנע מטרור ומהסתה ולהתפרק מנשקו. 'קדימה' הרי מבטיחה למסור לו את השטח חד-צדדית, כלומר בחינם, ולא לדרוש דבר! וכי מה רוצים מהם, שיהיו יותר צדיקים מן האפיפיור, יותר ישראלים מישראל-של-'קדימה'?!
'קדימה' קולטת כל הזמן חסידים חדשים. קודם הרב יואל בן-נון, ועכשיו גם חאלד משעל ואסמעיל הנייה. כי סוף סוף, מהי 'קדימה' ללא התנתקות? והצטרפות להתנתקות מה היא, אם לא הצטרפות ל'קדימה'?
חזקה על פרסומאי 'קדימה' שהתירו את לשונותיהם של כספית ודיכטר (אייל ארד: "'קדימה' בוחרת לומר לציבור את האמת בפנים") כדי לשלול כל טענה עתידית כי לאולמרט "אין מנדט", ובכך הם צודקים.
אז איך נאחל להם: "קדימה חמאס" או "חמאס קדימה"!?