גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גליון 189ראשיהפצה

תופסים ג'ובים - תרבות ופנאי (אתר)

מחפשים עבודה, רוצים להחליף מקום עבודה או סתם מתעניינים בעבודה מן הצד? רשת האינטרנט כמו תמיד תבוא לעזרתכם ובגדול
27/04/06, 00:00
מנדי גרינפלד

לפני הכל, אם אינכם יודעים בדיוק מה אתם מחפשים ולמה אתם מתאימים – לזה בדיוק נוצרו מכונים שבודקים את מידת ההתאמה שלכם לעבודה זו או אחרת. באתר 'מכון הדסה' לפיתוח אישי וארגוני ניתן למלא שאלון העדפות מקצועות, כשלבסוף תקבלו תוצאות ומה ההעדפות שלכם – כמובן, רק על-פי מה שעניתם בשאלון. השאלון מהווה כלי אחד בלבד מתוך מכלול של כלים בתהליך הייעוץ בבחירת מקצוע ותכנון קריירה.

http://tinyurl.com/9y5l4
מכון נוסף הוא 'מכון נועם'. באתר המכון ניתן לקרוא חומר מקדים על מבחני מיון לעבודה, מידע על קורס הכנה לראיון עבודה ולמבחני מיון. באתר ניתן לבצע מבחן ולהזדכות על קורס אחר במהלך השנתיים הקרובות. אם אתם לפני מבחן מיון לעבודה באחד המכונים, ניתן לעבור מבחן בשיטת 'בחן את עצמך' חינם כדי לקבל מידע אמין על סיכוייכם להצליח במבחן האמיתי.
www.machon-noam.co.il

מידע נוסף, טיפים ורעיונות מועילים על מבחני מיון תמצאו בקישורית הבאה.
http://tinyurl.com/ngqkd

באתר משרד התמ"ת ביחידה ליחסי עבודה (לעובדים ולמעסיקים) תמצאו מידע רב בנושאי יחסי עבודה. תמצאו כאן שו"ת ביחסי עבודה, קישורים לאתרים שעוסקים בזכויות עובדים ואתרים שימושיים נוספים. מומלץ מאוד.
http://tinyurl.com/p4juk

באתר השירותים והמידע הממשלתי (gov.il) תמצאו מדריך למובטלים ולמחפשי עבודה. המדריך נועד לעזור לכם להכיר את הזכויות שלכם כמובטלים, לכוון אתכם למפגש נוח ופורה עם הגופים הממשלתיים המסייעים לכם ולאפשר לכם להשתלב מחדש במעגל העבודה. במדריך תמצאו בין השאר מידע על פיצויים ודמי אבטלה, מציאת עבודה חדשה, אבחון תעסוקתי והכשרה מקצועית, התמודדות עם האבטלה ועוד.
http://tinyurl.com/qs4go

עדיין באתר זה, בחלק זה של האתר, תוכלו למצוא מידע על חיפוש עבודה, הכשרה מקצועית, סיוע לעסקים קטנים ובינוניים, שוויון הזדמנויות בעבודה, עובדים זרים ועוד. נוסף לכך תמצאו כאן לוח ניכויים משכר עבודה, מחשבון השפעת הרפורמה במס על ההכנסה החודשית נטו, איתור לשכת התעסוקה הקרובה למקום מגוריכם, חישוב מסים ביבוא אישי, מחשבון דמי ביטוח לאומי לעובדים במשק בית, מחשבון נקודות זיכוי מס, הזמנת טפסים מהביטוח הלאומי ועוד.
http://tinyurl.com/owfm5

אתר 'jobnet' מתמחה בעיקר במודעות דרושים בתחומי היי-טק, בנקאות ועוד. צוות האתר ומחלקות כוח האדם ברחבי הארץ מעדכנים את המשרות באתר על בסיס יומי. ניתן לחפש משרות לפי אינדקס או חיפוש לפי מילת מפתח.
www.jobnet.co.il

'ג'וב מאסטר' הנו אחד האתרים היחידים במדינת ישראל שכולל בתוכו משרות מגוונות מכל התחומים במשק הישראלי, כגון מהנדסים, טכנאים, הנדסאים, נהגים, אנשי מכירות, אנשי מנהלה, אנשי מחשבים, סטודנטים ועוד. המשרות המפורסמות באתר מעודכנות און-ליין על-ידי החברות המפרסמות, כך שסביר להניח שכל המשרות באתר הנן רלוונטיות ועדכניות. משרה שלא עודכנה במשך 60 יום נמחקת מהאתר באופן אוטומטי.

גם באתר האינטרנט של 'לוח פי7' ניתן למצוא מודעות דרושים המתעדכנות און ליין.
www.pi7.co.il

לסיום, פורום 'מחפשי עבודה' בתפוז בא לעזרתכם. התחלתם לחפש עבודה כי אתם מחפשים קידום, עברתם דירה, חושקים בהסבה מקצועית או (חלילה) פוטרתם? אתם מוזמנים לפורום להתייעצות לגבי כתיבת קורות חיים. כאן ניתן לשאול שאלות בנושא מכוני אבחון, ראיון עבודה ועוד. הגעתם לרגע המיוחל וקיבלתם הצעת שכר – אלו דגשים לשים במו"מ על השכר והתנאים? פוטרתם – מה זה טופס 161? ומה מגיע לי בתור מובטל טרי מעל גיל 35 ועם שני ילדים?
http://tinyurl.com/fi83

לתגובות, הערות ואתרים חדשים: mendy@shapa.biz