בשבע 192: דמוקרטיה עד מוות

לשופטים שהתנגדו לחוק האזרחות חסר דבר אחד קטן: יצר הישרדות ●האם ייאלץ האלוף גרשון הכהן, מפקד הגירוש לעקור במו ידי את בית הנופש שבנה במאחז בלתי חוקי?

אליקים העצני , כ' באייר תשס"ו

פסקי הדין של בג"צ בעניין אזרוח פלשתינים באמצעות נישואין – פסק הרוב ופסק המיעוט – לוקים במידה של צביעות. הם מתחבאים מאחורי הנימוק הביטחוני ומתחמקים מן הנימוק הדמוגרפי. הצביעות הזאת יסודה בעמדת המדינה, שכפי שהעירה השופטת פרוקצ'יה, העמידה לדיון אך ורק את הטענה ש"איחוד משפחות" עם פלשתינים מעבר לקו הירוק מסכן את ביטחון המדינה.
אולם אנחנו כאן בני חורין לעשות את מה שבג"צ לא העז: לדבר ישר לעניין.

ובכן, נניח שאין טרור ואין מלחמה, ואפילו לא בערבים מדובר. חמישית מאזרחי ישראל הם שוודים, ובכל גבולותינו סביב יושבים עשרות מיליוני שוודים, שכולם משתוקקים לחיות דווקא אצלנו. במקרה כזה, האם אסור על עם ומדינה להגן על עצמם על-ידי חקיקה מפני הצפה לאומית ותרבותית?

ועדיין, הדוגמה צולעת. כי ה'שוודים' האלה הם מיוחדים במינם. הם מרשים לעצמם לשאת 4 נשים בבת אחת ולגרשן בהבל פה. יש להם הרגל ללדת המון ילדים, ומנהיגם הודיע על כוונתם להגיע לרוב במדינה בעזרת הרחם של נשותיהם. המדינה אינה יכולה למנוע מן הבעל לשאת ולאזרח 4 נשים מעבר לגבול, להוליד עמן 20 30 ילדים, לגרש את הנשים ולהתחתן שוב עם צוות חדש של ארבע – וחוזר חלילה, כאשר כל מחזור של מגורשות, על ילדיהן, נשאר בארץ, וכולם אזרחים.

אם זה צו הדמוקרטיה, אולי מוטב ליהודים החפצים להישאר יהודים למסור לשוודים את המפתחות כבר מעכשיו ולרדת למקום שבו יוכלו לשמור על זהותם – אם לא כמדינה, הרי לפחות כחברה או כקהילה?
ועדיין, אין זה הכל. בשווייץ יש קנטונים דוברי גרמנית, צרפתית, איטלקית ושפה נדירה הנקראת רומנש, ובכל זאת כולם מגדירים שם את עצמם כשייכים לעם השווייצרי. אך לא כך ה'שוודים' שלנו. מליון ורבע הערבים, אזרחי ישראל, מכריזים בקולי קולות: בני העם הפלשתיני אנחנו, ורק אזרחותנו ישראלית. והם גם נוהגים בהתאם. למשל, את יום העצמאות של מדינתם הם מכנים 'יום הנכבה' – יום האסון.

אין עם בעולם שעמד בניסיון כזה. צרפת הטמיעה זרים רבים, אך הם הפכו לצרפתים תוך דור או שניים. כיום, לראשונה, היא מתנסה במקצת מן החוויה שלנו, וכבר היא פוכרת את ידיה בייאוש.
מעניין מה עובר בראשו של אדם כמו השופט ברק, המנסה לכפות עלינו 'דמוקרטיה עד מוות'. האיש הזה הוא מגדולי השופטים שלנו, מלא חכמה, בינה ודעת. רק דבר אחד קטן חסר לו: יצר קיום, רפלקס הישרדות שכל בעלי החיים מצוידים בו.

ומה עובר בראשיהם של מגישי 'מבט' בערוץ הראשון – שביהירות, בשחצנות ובהלעגה דקה ביקרו את פסק דין הרוב והתנשאו עליו? את החשד שנימוק דמוגרפי מתחבא מאחורי הפסק הם העלו כאלו היה זה מום מכוער שמנסים להסתירו. האם קצרה בינתם מהבין שעל-פי השקפת עולמם השמאלנית – תוך שני דורות הערוץ שלהם ידבר ערבית?

האם גרשון המגרש יגורש מהמגרש?
רק דמיון פרוע היה יכול להמציא את הסיפור שלא ייאמן ששודר ביום 14/5/2006 בערוץ 10: האלוף גרשון הכהן, היום ראש המכללות הצבאיות ובקיץ האחרון תת-אלוף, מפקד אוגדה והמפקד הראשי של גירוש היהודים מן הרצועה, בנה לו בית קיץ במאחז בלתי חוקי בגולן, המכונה נמרוד.
ערוץ 10 הראה את הבית ואת המאחז, ואף השמיע את האלוף מתחמק מן העובדות בצורה בלתי מכובדת. האלוף טען, למשל, שראש המועצה האזורית גולן נתן לו כביכול היתר לבנות. מעניין, האם היה מקבל טענה ממזכיר עמונה שראש מועצת בנימין, פנחס וולרשטיין, נתן היתר כזה לעמונה – ללא הסכמת מנהל מקרקעי ישראל, ללא תכנית בנין עיר מאושרת, ללא תכנית מפורטת, ללא מכרזים? ומה היתה הגברת טליה ששון אומרת על כך?

בל יטעו נא הקוראים: כל תרעומת על האלוף שיכולה להתפרש מן הדברים הנ"ל היא מלאכותית ולתפארת הוויכוח בלבד. לאמתו של דבר, יישר כוחם של האלוף ושאר מתנחלי נמרוד, שהקימו מאחז שנועד להציל את הגולן כאשר נשאו ונתנו על העברתו לידי האויב.

אין לנו כל טענה נגד פטריוטים יהודיים-ישראליים שנטלו יוזמה והקימו עוד מחסום, עוד סכר בפני שיטפון הנסיגות והגירושים. כמו כן, יש להניח שהרשות האזורית ונשמות טובות במשרדים ממשלתיים שונים (ואולי אפילו שרון?) סייעו בכבישים, בחשמל, בטלפון ובאספקת מים, ולמעשה הקימו יישוב, שרק בשם הוא עדיין בחזקת מאחז. בדיוק כמו בשומרון. כמו בבנימין. כמו ביהודה.

אולם השערות סומרות נוכח הצביעות. כיצד יכול אדם לעקור 10,000 יהודים מיישוביהם ולהרוס את בתיהם, ואחר-כך לחזור לסוף שבוע רגוע ומרענן אל מאחזו הבלתי חוקי? האיש עומד בראש המכללות הצבאיות: האם זו הדוגמה האישית שהוא נותן לתלמידיו ולפקודיו?
מה יעשה לאלוף הרמטכ"ל, שהשתלח בחננאל החייל? אולי ישלח אותו, בפקודה, בראש כמה אלפי חיילים ושוטרים, להרוס במו ידיו את המאחז הבלתי חוקי הזה? או שמא ימהרו השלטונות לספק את החתימות והחותמות הדרושות כדי לכסות מהר על הבושה?

כך או כך, התוצאה צריכה לעניין מאד 120 מאחזים ביו"ש, שמחר אלוף הכהן עלול לשלוח אליהם את חניכי המכללות, כדי להרסם.
ואולי, לשם שינוי, המחנה הלאומי יגיש בהזדמנות זאת עתירה לבג"צ נגד חבר הצבועים והחנפים בממשל ובצבא, ויסיר אחת ולתמיד מעל פניהם את המסכה המתחסדת של 'שמירה על שלטון החוק'?