בשבע 206: לומדים בדרך הקשה

החלפת הצמרת, הרחבת ההתיישבות ואמונה בצדקת הדרך הן הלקחים מהעימות הנוכחי.

יוסי בן-אהרן , ל' באב תשס"ו

כוח עליון מעביר את מדינת ישראל סדרת חינוך ברצף אינטנסיבי. בדומה לשכבות הבצל, אחת לאחת מתקלפות ומתנפצות קונספציות, אשליות ואמונות שעבר עליהן הכלח. וכמו בקילוף הבצל, מתלווים לייסורי החינוך האלה דמעות וסבל.

האוליגרכיה – שלישיית אולמרט-פרץ-חלוץ חייבת ללכת. היא נכנסה למלחמה בידיים לא נקיות.

אולמרט קודם על-ידי משפחה מושחתת, שהיתה צריכה להיות על ספסל הנאשמים ולא בהנהגת המדינה. מינויו היה תאונה, כישוריו לתפקיד אפסיים וגם על ראשו מרחפת עננת שחיתות.

עמיר פרץ מייצג נאמנה את אובדן דרכו של השמאל והתדרדרותו המתמשכת.

חלוץ נגוע בחוסר לויאליות, כי ידע שצדק קודמו יעלון בביקורתו על הבריחה מעזה והפקרת ציר פילדלפי, וחרף זאת נענה מיד למשפחה המושחתת שבחרה בו לתפקיד הרמטכ"ל.
 

לא נותר ספק בכך שמדינה פלשתינית בלבה של ארץ ישראל היא סכנה קיומית. יש לחדול מטיפול ב'בעיה הפלשתינית' שהמציאו אויבינו כדי לנגח אותנו ולשלול הלגיטימיות שלנו כמדינה. כמו כן יש לפעול בתוקף כלפי הרשות הפלשתינית והאוכלוסייה שלה, עד לשחיקה טוטלית של כל רצון או יכולת מצדן לפעול באלימות נגד ישראל ואזרחיה
כל הצמרת נגועה בשיקול דעת לקוי ובהעדר אמון בצדקתנו. במקום להשקיע בהכשרת צה"ל למלחמה, היא הפכה את חייליו לקלגסי גירוש ועקירה, ללא היגיון ותוחלת.

השלום הפך להיות סיסמתם של הזויים, אנשים המנותקים מן המציאות. יש להוריד מושג זה מן הלקסיקון הלאומי והמדיני ולהשאירו בתחום התפילה.
 
המלחמה – טרם הפנמנו את העובדה שגם בין המלחמות הגדולות, לא חדלו הערבים לנהל נגדנו מלחמת התשה. רק אם נהיה ערוכים היטב למלחמה, על כל גווניה, ונשקם את כוח ההרתעה של צה"ל, נזכה לתקופה ארוכה של רגיעה.

צדקת הדרך – מתחייב שידוד מערכות בתחום של חינוך הנוער. יש להעמיק את האמונה בצדקת דרכנו ובזכותנו על ארץ ישראל כולה.

הפלשתינים – לא נותר ספק בכך שמדינה פלשתינית בלבה של ארץ ישראל היא סכנה קיומית. יש לקבור את 'מפת הדרכים' קבורה שקטה ולחדול מטיפול ב'בעיה הפלשתינית' שהמציאו אויבינו כדי לנגח אותנו ולשלול הלגיטימיות של המדינה. כמו כן יש לפעול בתוקף כלפי הרשות הפלשתינית והאוכלוסייה הפלשתינית, עד לשחיקה טוטלית של כל רצון או יכולת מצדן לפעול באלימות נגד ישראל ואזרחיה. בטווח הארוך, רשות פלשתינית תוכל להתקיים תחת מטריית ריבונות ישראלית, והיא שתטפל בצרכיה של האוכלוסייה. 
   
התיישבות – יש להעמיק ולהרחיב את ההתיישבות היהודית ברחבי ארץ ישראל כולה, ולפרוש מחדש את צה"ל ברחבי יש"ע. תופסק בניית גדר הביטחון. רק בדרך זו ייעקר מתודעתה של האוכלוסייה הערבית ומנהיגיה החלום כי ניתן לחסל את ישראל או לגבור עליה.

טריטוריה – ההתמקדות בממד הטריטוריאלי כאמצעי הבלעדי לפתרון הסכסוך הערבי-ישראלי היא כלי נשק נגד ישראל, שהמציאו ושכללו אויבי המדינה ותומכיהם. ויתורים טריטוריאליים לא הוסיפו ביטחון לישראל; הם שללו ממנה עומק אסטרטגי חיוני ועודדו את אויביה להגביר את עוינותם ואת לחצם עליה. מכאן והלאה, אין להעלות על הדעת מסירת שטחים מארץ ישראל לגורם זר, ממטולה וקצרין עד אילת, ומן הים ועד הירדן.

ממשלת ישראל – הנאמר לעיל איננו אגדה, רעי, ולא חלום. הגשמתו תלויה בכינון ממשלה יהודית, שחבריה חדורי אמונה בצדקתו ובעתידו של עם ישראל בארצו.

הכותב הוא מרצה במכללת יהודה ושומרון, והיה מנכ"ל משרד ראש הממשלה. 

לא נותר ספק בכך שמדינה פלשתינית בלבה של ארץ ישראל היא סכנה קיומית. יש לחדול מטיפול ב'בעיה הפלשתינית' שהמציאו אויבינו כדי לנגח אותנו ולשלול הלגיטימיות שלנו כמדינה. כמו כן יש לפעול בתוקף כלפי הרשות הפלשתינית והאוכלוסייה שלה, עד לשחיקה טוטלית של כל רצון או יכולת מצדן לפעול באלימות נגד ישראל ואזרחיה