גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גליון 208ראשיהפצה

גולשים ללימודים - תרבות ופנאי (אתר)

עם פתיחת שנת הלימודים תשס"ז תמצאו ברשת מורים פרטיים, טיפים לפסיכומטרי וסרטוני אנימציה על מדע.
07/09/06, 14:11
מנדי גרינפלד

בשעה טובה נפתחה שנת הלימודים תשס"ז, והפעם כמעט ללא שביתות. בטור שלפנינו נציג בפניכם כמה אתרים שיעזרו לכם לעבור בשלום את שנת הלימודים הבאה.

אפתח באתר ייעודי אתר של משרד החינוך לשנה"ל תשס"ז. באתר מידע לעובדי ההוראה, לתלמידים וגם למורים. כאן ניתן למצוא כל מה שתרצו, למשל לוח חופשות, מידע על תשלומי הורים, רשימת ספרי לימוד מאושרים ועוד.

http://tinyurl.com/fjn5t

מידע מקיף על מערכת החינוך בישראל ניתן כמובן למצוא באתר משרד החינוך:

http://tinyurl.com/e9rva

באתר eTeacher ניתן לקבל שיעורים פרטיים ממורים בכל מקצוע שתרצו. צוות האתר כולל מורים מקצועיים. המפגש הווירטואלי בין התלמיד שיושב בביתו והמורה מתבצע באמצעות יישום המשלב קול, וידאו ולוח גראפי, כך שהתלמיד והמורה רואים זה את זה ומשוחחים על הבעיה. המורה אף כותב על גבי המסך בעזרת עט מיוחד, ועוזר און ליין במציאת הדרך לפתרון.

שיעורי העזר מתחלקים ל-3 תכניות. נוסף לכך, ישנה מערכת שיעורים פרטיים בני שעה. כאן התלמיד או התלמידים נפגשים עם המורה בשעה וביום קבוע. השיעורים, המוכנים מראש, מותאמים לגיל ולרמת התלמיד. המורה יכול להציג בפני התלמידים כל חומר שירצה, ממצגות PowerPoint, קבצי קול, אתרי אינטרנט העוסקים בתחום ועוד.

הגישה למערכת ולמורים היא בלתי-מוגבלת, אישית, מתייחסת לצרכים הייחודיים של כל ילד ומאפשרת לו להגיע לבית הספר שהוא מוכן יותר לשיעור ולבחינות. היתרון בשיטה הוא שאם תלמיד נתקל בבעיה ספציפית, הוא מקבל עזרה מידית, מבלי לבזבז זמן מיותר. ברגע שהתלמיד פתר את הבעיה, המורה עובר לתלמיד הבא.

www.eteacher.co.il

אתר 'אסימטרי' עוסק בשיעורי עזר כהכנה למבחני פסיכומטרי. באתר מגוון שיעורים הבנויים בצורת מצגות. כל שיעור בנוי מכמה שלבים, כשבסיומו התלמיד מקבל תרגול-מבחן, ולאחר מכן ציון וגיליון הישגים. אם טעיתם בתשובה תקבלו הסבר מפורט במה טעיתם ומדוע. האתר מגיש גם טיפים, כגון מידע ושמועות על הבחינה, טיפים ליום הבחינה ועוד.

www.asimetry.co.il

אתר נוסף, מומלץ מאוד, הוא הספרייה הוירטואלית של מט"ח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית). באתר חומר מרתק לתלמידים (ולא רק), המסודר לפי נושאים, כמו מתמטיקה, חינוך לשוני, מדע וטכנולוגיה, אנגלית, היסטוריה, חינוך טכנולוגי ומחשבים, מקרא ותרבות ישראל, גיאוגרפיה ועוד. נוסף לכך תמצאו כאן קישורים לאתרים רבים, מרתקים ומחכימים.

www.cet.ac.il

לסיום, אתר מרתק ובלתי מוכר: 'בריינפופ' הוא אתר המכיל מאות סרטוני אנימציה קצרים, מקוריים ומחכימים. הסרטונים פונים לילדים ולמבוגרים כאחד. מטרת המפעילים של האתר היא לקרב את עולם הידע בכלל ואת המדע בפרט אל כל אחד ואחת, בדרך ויזואלית, משעשעת ומעוררת סקרנות, הנאה ועניין. תחומי הידע שבהם עוסק האתר הם: מדעים, טכנולוגיה, בריאות, מתמטיקה, מדעי החברה, אנגלית ועוד. באתר תמצאו יותר מ-300 סרטונים שניתן לצפות בהם. בכל שבוע מתווספים לאתר סרטונים רבים, לרבות סרטונים בעלי תוכן ישראלי מקורי.

ייחודם העיקרי של הסרטונים שלנו הוא השימוש באנימציה, המאפשר להמחיש מושגים מופשטים ותופעות טבע שונות בפשטות ובבהירות. באתר ישנו גם תת-אתר מיוחד לבית ספר (הכניסה לתת האתר היא בתשלום, המחיר הוא לבית ספר ולשנה אחת).

www.brainpop.co.il

לתגובות, הערות ואתרים חדשים: mendy@shapa.biz