גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גליון 210ראשיהפצה

לפעמים החגים הם רק התירוץ - בשבע עיניים

21/09/06, 16:19
שמואל אדלמן

בערב החג יחזרו ילדי הגן עמוסי עבודות הדבקה עם כל מה שצריך כדי להיות מוכן לראש השנה: ברכת שנה טובה, שנכון לשנה זו עדיין מגיעה בגירסה העתיקה על דף ולא כקובץ על דיסק, שופר מקרטון ולוח עם סימני החג: רימון, גזר וראש של דג .(אם כי לאור וועדות החקירה שבפתחנו הברכה המסורתית "שנהיה לראש" היא כבר לא מציאה כזו גדולה, במיוחד אם אתה חבר מפלגה מאוד מסויימת) .

מה שלא סיפרה הגננת לילדים, ואולי טוב שכך, שבשיח הישראלי הדיון על חגי ישראל נהייה משנה לשנה רדוד עוד יותר. לדיון הטפשי מהו הדג האהוד ביותר על צלחותיהם של בני ישראל כבר התרגלנו, כמו גם לאפשרות הבלתי מסתברת שסל הקניות הזול ביותר לקראת החג נמצא בו זמנית בעשר רשתות שיווק מתחרות. אך מה שכבר הפך לבלתי נסבל הוא  מתקפת השיווק ופרסום העונתית שהופכת את החגים לעוד תירוץ להוצאת כסף.

כדי להצטרף לחגיגת הקניות ינסו אנשי הפרסום לשכנע על גבי כל מה שזז, מרצד משמיע קולות או עף ברוח לשכנע אותנו שזה הרגע המתאים ביותר להיזכר בעבדות מצריים ולהתחייב ל36 תשלומים בלבד למערכת קולנוע ביתי עם חמישה רמקולים ומסך 42 אינץ' (בלבד, כמובן), שלל הצעות ינסו לפתות את הישראלי לנסוע לחגים לחו"ל כדי שקרובי משפחתו בארץ יוכלו לנצל את מבצע ההוזלות המיוחד ליום הזה שחל ב23 בספטמבר ובו יינתנו שיחות בחצי מחיר כך שתוכלו לבקש ממי שנמצא בחופשת חצי פנסיון-נפלאה-ומדהימה-למהירי החלטה לשלוח אליכם באמצעות חבילת האינטרנט המוזלת שרכשתם זה עתה תמונות ממצלמת ה7 מגה פיקסל דיגיטלית ב12- תשלומים-שווים.

את התמונות תוכלו להדפיס במדפסת- פקס- סורק-ודיסק מתנה שנמצאת במבצע למאה הרוכשים הראשונים ולהתרווח בהנאה על מערכת ישיבה 3+2+1 +מע"מ בעיצוב מודרני- שנחה על השטיח עודפי יצוא הכי זול בארץ.  כמובן שבטלפון אחד תוכלו לקבל הלוואה מהירה לכל מטרה, כך שתהיה לכם סיבה טובה לעבוד קשה כל השנה. אישית, אני ממליץ להסתפק בתפוח בדבש.