בשבע 225: מושחתים, הוזהרתם

אריה אבנרי לחם בשחיתות בעיתונאי חוקר, עד שגילה שגם בתוך המערכת שלו מתבצעים מעשים אפלים ● הוא הקים את עמותת 'אומ"ץ' שעל הכוונת שלה נמצאים יקירי האליטות, מבכירי הכתבים ועד לאולמרט ושרון.

עפרה לקס , כ"א בטבת תשס"ז

תגובות: התנועה לאיכות השלטון

ידיעות רבות בעיתונות מתחילות לאחרונה במילים "'עמותת אומ"ץ" וממשיכות ב"פנתה ליועץ המשפטי לממשלה" או "דרשה ממבקר המדינה" או "עתרה לבג"ץ". העמותה אומנם קיימת ארבע שנים, אבל את החשיפה הגדולה שלה היא קיבלה בחודשים האחרונים, מרגע שמייסדה והעומד בראשה, אריה אבנרי, החליט לתת לה חשיפה תקשורתית. בשל האינפלציה הגדולה בפרשיות השחיתות, זוכה העמותה לעדנה, ואבנרי, עיתונאי ותיק בעצמו, מרואיין לפעמים מספר פעמים ביום.

אבנרי הוא לא מהטיפוסים המעונבים והעדינים. לא נודף ממנו ניחוח חלקלק, ועל כן הוא נותן תחושה צברית. הכל על השולחן. מצד שני, הדוגריות הזאת מגלה את כל מה שהוא חושב בבטן פנימה, והדיוק בפרטים הוא לא תמיד הדבר החשוב ביותר.


"כשראיתי ששרון ואולמרט, המושחתים הגדולים, חוזרים להנהגת המדינה, החלטתי לחזור להיאבק בשחיתות. התעסקתי באולמרט כשהוא עוד היה נחש קטן, בינתיים הוא הפך לקוברה"
סדר יומו של אבנרי אינטנסיבי מאוד. הוא מתחיל לפני שהשמש פוקחת עין, ומסיים הרבה הרבה אחריה. למרות שאומ"ץ מצטיירת פעמים רבות כתנועה של איש אחד, היום חברים בעמותה למעלה מ-200 אנשים, בהם שני בניו ("לא ביקשתי מהם, הם רצו", הוא זורח). "טוב, אז נניח שאני משוגע למלחמה בשחיתות. אבל למה זה מניע עשרות או מאות אנשים לעשות את זה? הרי יכולה להיות תביעה נגד העמותה ויהיו חיובים אישיים? כאן באים, ואני צריך להגיד את זה בצניעות, היכולת שלך והכישרון שלך לסחוף אחריך אנשים ולשכנע אותם. היום אנשים רצים אחרינו. אני צובר לעצמי 37 שנות ותק של מלחמה בשחיתות".

"שחיתי נגד הזרם העכור"

אבנרי (69) מקשר את העיסוק שלו בנושא השחיתות לילדותו במשפחה חרדית בירושלים. "בעיניים שלי אז, מי שהתפלל והתנדנד והיו לו פאות וזקן, היה צדיק". בהמשך עברה משפחתו לתל-אביב, הוא עבר לבית-ספר רגיל, את כיתה ח' עשה בבית-הספר ביל"ו, לימים צייטלין המפורסם. אחר כך הוריד את הכיפה, "אבל נשארו לי עקרונות מוסריים".

בבגרותו הבין שכיפה היא לא ערובה לחיי מוסר ואנשים דתיים ש"עושים מהדת קרדום לחפור בה", כהגדרתו, היוו עבורו סדין אדום זוהר. ה'לקוח' הראשון שלו בתחום הזה, כפי שהוא אומר, היה חבר-הכנסת אברהם שפירא ממפלגת אגודת ישראל, ובעליה של רשת שטיחי כרמל. בסוף שנות ה-80 ניהל מלחמת חורמה כדי שיאפשרו לו להוציא לאור את ספרו 'הגביר', על אברהם שפירא מאגודת ישראל. אבנרי נלחם וניצח, ומיד אחר כך הקים את אגודת 'אמיתי' – אזרחים למען מִנהל תקין. במקביל המשיך לעבוד בידיעות אחרונות כעיתונאי חוקר שבאמתחתו חשיפות רבות, ולכהן בתפקידים שונים באיגודי עיתונאים. בסוף שנות ה-90, התפטר אבנרי מ'ידיעות', על רקע פרשת האזנות הסתר. "כל העיתונאים השמאלנים הצדקנים, נחום ברנע וחבריו, ברגע שיש שחיתות במקום עבודתם – זה נעצר אצלם. כשדרעי שתק בחקירתו, משה ורדי (עורך 'ידיעות', ע"ל) נתן לזה כותרת ראשית. אני באתי לוורדי, ואמרתי לו: 'למה כשאתה שותק בחקירה אתה לא כותב על זה? למה אתה לא משעה את עצמך'? אני לא רוצה להגיד שהייתי טראבל-מייקר, אבל שחיתי נגד הזרם העכור".

אבנרי התפטר מידיעות אחרונות ומהאגודות שהיה חבר בהן, כולל 'אמיתי'. "אמרתי, אני אעשה פסק זמן. עסקתי בכתיבת ספרים, העברתי קורסים בעיתונות וכו'. כשראיתי ששרון ואולמרט, המושחתים הגדולים, חוזרים להנהגת המדינה, החלטתי לחזור להיאבק בשחיתות. התעסקתי באולמרט כשהוא עוד היה נחש קטן, בינתיים הוא הפך לקוברה. כשהם חזרו, הקמתי את עמותת 'אומ"ץ' – אזרחים למען מִנהל תקין וצדק משפטי וחברתי". אגב, ה'חברתי' הוא לא קישוט מודרני: באומ"ץ מטפלים גם במצוקות של פרטים מול ממסד וגם בשחיתויות של מועצות מקומיות. שיתוף פעולה פורה במיוחד היה לעמותה עם 'אזרחים למען מינהל תקין בלוד'.

"אני רוצה שתדגישי שהעמותה הזאת היא לא פוליטית. בהנהלה יש שלושה-ארבעה ימנים, יש לא מזוהים, יש שלושה מ'קדימה'. אני לא רוצה להגיד מה אני, כי אם מישהו יידע את הדעות הפוליטיות שלי, אז הוא ימדוד אותי לפי זה. אבל אין אצלי מישהו שיוצא נקי. הגשנו תלונות על ליברמן ונתניהו וגם על עמיר פרץ". אבנרי מנדב סיפור שייתן בכל זאת אינדיקציה על עמדותיו הפוליטיות. "מה שאת יכולה להבין מדבריי, זה שאני מנסה להיות מאוזן אבל יש לי גם דעות משלי".

שהן נוטות ימינה.

"לצערי הרב, אחד הבנים שלי, שהוא מרצה לפילוסופיה באוניברסיטת תל-אביב, זינק שמאלה, יותר מדי שמאלה". הבן השני, אגב, הוא עורך דין וכלכלן. האישה, זיוה, מתנדבת גם היא, אבל במשמר האזרחי.

הג'ינג'י אליעד שרגא? אני בז לו.

במסגרת 'אומ"ץ' עושה אבנרי ימים ולילות כדי לכתוב, להתקשר, לטפל וגם לפרסם. זמנו קצר וסבלנותו איננה מרובה. עושה רושם שהאנשים סביבו מוכנים לבלוע את האיש, על חספוסו הבולט, כי בסופו של חשבון מדובר באדם שעושה למען הכלל מתוך שכנוע עמוק, דון קישוטי כמעט, שאת השחיתות צריך לבער. בדרך, יורה אבנרי לכל הכיוונים, לפעמים בלי שבדק אם הכוונת מאופסת. הוא לא חוסך שבטו מאף אחד, גם לא מעיתונאים, למרות שהוא חי מפרסום הפעילות שלו בעיתונות. רק לאחרונה הוא דרש להשעות את איילה חסון, ולא, הוא לא מפחד שהערוץ הראשון יטרוק בפניו את הדלת.

מכל הפעילים בעמותה, רק המזכירה מקבלת משכורת ("וגם זה רק שבוע, המזכירה הקודמת עבדה בהתנדבות"). אפילו המנכ"ל, ניצן בראזני, מגיע פעם בשבוע מביתו שליד עכו, ומנהל את ענייניה האדמיניסטרטיביים של העמותה ללא תמורה. התקציב השנתי עומד על 100 אלף שקלים בשנה. בלתי אפשרי, בסדר הגודל שהעמותה מנסה לפעול. המשרדים הצנועים שלה לא יכולים לבייש תנועת נוער, אם כי הם ממוקמים בתל-אביב. 

למה הקמת עמותה חדשה ולא הצטרפת לעמותה קיימת? 'התנועה לאיכות השלטון' קמה בערך בשנה בה הקמת את 'אומ"ץ'.

"בשעתו, נפגשתי עם הג'ינג'י (אליעד שרגא, יו"ר התנועה לאיכות השלטון, ע"ל), אמרתי שנשתף פעולה או שנתאם, שלא יהיו כפילויות. הוא שאל אותי 'מה אתה רוצה', ואני ידעתי מי הקליינט שלי. אמרתי: 'נתחלף. פעם בשנתיים אתה היו"ר, אחרי שנתיים יהיה יו"ר אחר'. הוא אמר: 'זה לא מתאים לי, אני מיניתי את עצמי לכל החיים'. אמרתי לו: 'אתה יודע מה ההבדל בינך לביני? אני מוציא כסף מכיסי למלחמה בשחיתות, אתה מתפרנס מזה'".

עו"ד שרגא איננו מקבל משכורת מהתנועה לאיכות השלטון.

"הוא לא מקבל משכורת, אבל הוא עורך דין, והוא מקבל קליינטים מהפעילות הזאת. הוא מופיע הרבה בטלוויזיה, ויודעים מי הוא ומה הוא. אני גם מופיע בטלוויזיה, אבל אני לא משיג כך קליינטים. להפך, מגיעים אליי המון אנשים שרוצים שאני אעזור להם בהתנדבות. זו תנועה שהסתאבה, ואני כועס עליהם מאוד כי הם לא רצו לגעת באולמרט. הוא היה אורח הכבוד בטקס שלהם. אחר כך הם גם ניסו לגנוב לנו את הבג"ץ של ועדת החקירה הממלכתית".

בדרך כלל, כשאנשים מצטרפים לעתירה, זה נותן יותר תוקף.

"תראי, אני בעד שהאינטרסים יהיו נקיים. אני לא רוצה לעסוק באיש הזה, הוא לא מעניין אותי. אני בז לו, ואת יכולה לכתוב את זה. חבל שיש בעמותה שלו כל כך הרבה אנשים ישרים והגונים שלא יודעים מי עומד בראשם. האם פעם אחת הוא נגע בגוף שמאלני? התנועה לאיכות השלטון היא תנועה שמאלנית פוליטית אינטרסנטית, של איש אחד שסותם פיות, את יכולה לצטט אותי. את יודעת שהגיעו אלינו כמה אנשים מהתנועה הזאת? עו"ד שמואל שנהר היה מזכיר התנועה לאיכות השלטון, והוא הגיש שתי עתירות מטעמנו. גם הגזבר שלהם הגיע אלינו. באים אלינו אנשים שרואים שאין שם דמוקרטיה ואין כלום. את רואה, ובצדק, את הצד של איכות כוחות, אבל זה לא בכל מחיר. כשאחד מבני הזוג הוא טיפוס שלילי, אז לא צריך להתחתן".


תגיד, יש סוסים שלא תיגע בהם? "לא. אין אחד שאני לא אטפל בו. אם אני אדע שאריה אבנרי מושחת, אני אטפל גם בו"
תגיד, יש סוסים שלא תיגע בהם?

"לא. אין אחד שאני לא אטפל בו. אם אני אדע שאריה אבנרי מושחת, אני אטפל גם בו".

אגב, עמותת 'אמיתי' שהוקמה על-ידי אבנרי, נסגרה שנה אחרי שהוא עזב בגלל אי סדרים כספיים. בלשונו של אבנרי, "העמותה עלתה על שירטון". אבל זה היה, כאמור, אחרי לכתו.

איך, בתוך הכאוס הכללי, אתה מחליט מי הטובים ומי הרעים?

"קחי את ג'קי מצא. הוא היה אצלי בבית בשבוע שעבר, ודיברנו שיחה ארוכה על שחיתות. בעיניי מצא הוא אדם ישר כמו שכל אחד הוא אדם ישר, עד שמגיע חומר. אני מאמין שהוא תינוק שנשבה בין גויים. כנראה שאמרו לו שמינו אותו ועכשיו הוא חייב להם. התלבש עליו בעיקר קובי בן-גור, וצלצלו אליו מטעם שולה זקן, שאמרה 'אני סידרתי לך את המינוי אצל אולמרט'. זה הפטנט היום".

שיתוף פעולה עם יואב יצחק 

בתחילת השבוע נודע כי אבנרי הוא אחד משני הזוכים בפרס 'ביקורת התקשורת' של 'האגודה לזכות הציבור לדעת'. השיחה בינינו מתנהלת מספר ימים קודם היוודע דבר הזכייה, ואבנרי מספר שהוא עובד בשיתוף פעולה עם האגודה. "הגשנו יחד תלונות נגד זיסוביץ', מנענו את מינויו של איש עסקים אחד לראשות השידור, יש לנו תיק תקשורת".

בכל הנוגע לגבי גזית, קיימת מחלוקת בין האגודות. מול מלחמת החורמה שמנהלת 'לדעת' בגזית, העניקה לו 'אומץ' לא מזמן את האות השנתי שלה, בצד זוכים נוספים. מפתיעה לא פחות היא רשימת הזוכים של אומ"ץ אשתקד: שם מופיע לא אחר מאשר משה נגבי. נימוקי הוועדה היו: "על היותו שומר החומות של שלטון החוק והדמוקרטיה במדינת ישראל, קנאי לאמת ולצדק...".  אבנרי אינו חבר בוועדת הפרס, אך הוא מגן על ההחלטה. "אין אדם שאי אפשר להרים עליו גבות. גם עליי אפשר להרים גבות, גם עלייך".

אדם אחר עימו משתף אבנרי פעולה באופן הדוק למדי הוא העיתונאי יואב יצחק, בעליו ועורכו של אתר החדשות NFC. "שיתוף הפעולה שלנו עם האתר של יואב יצחק הוא מדהים. הוא חבר שלי, ואני גם כותב שם. אנחנו עושים פרויקטים משותפים. ראש הממשלה, הבית בכרמיה, העטים הנובעים".

אבנרי מחזיק טור קבוע אצל יצחק, ובו הוא משתלח בכל מי שנראה לו לא בסדר. לרוב מדובר בדעות אישיות, לפעמים בחיסול חשבונות על רקע אישי. תמיד עם גיבוי עובדתי. "קראת את מה שכתבתי השבוע על רונאל פישר? השבוע הוא שילם", הוא אומר בחדווה ומתכוון לנקמה מתוקה שהוא חייב לפישר עוד מימי העיתון 'חדשות', עת פישר הגיע לראיין את אבנרי לכאורה על עמותת 'אמיתי', אך בה בעת חלב אותו על תחושותיו לגבי ידיעות אחרונות, בו עבד אבנרי. הכתבה של פישר עשתה לאבנרי צרות, והוא החזיק את זה בבטן עד עכשיו.

אבנרי מסביר ששיתוף הפעולה עם יצחק פועל גם בתחום החשיפות. "אין לי פה תחקירנים", אומר אבנרי. יצחק חושף, ואבנרי עותר. לפעמים, מסביר אבנרי בשפה של עיתונאים כי הוא מרגיש עדיין אחד כזה, כשהוא מקבל טיפים מ'מקורות' שלו, הוא  נותן אותם ליצחק, וזה ממשיך הלאה בתחקיר.

"העטים הנובעים, למשל. אני קיבלתי את הטיפ. העברתי אותו ליואב, הוא התחיל לבדוק ולחקור, פרסם ידיעה, והחלה חקירה של מבקר המדינה, ממנה אל היועץ המשפטי לממשלה, ששם נמצא שאין מקום לחקירת משטרה. הגשנו עתירה בנושא לבג"ץ". העתירה נדחתה.

שופטים הם בשר ודם

למה עתירות שלכם נדחות בבג"ץ?

"למה נדחות?", מתקומם אבנרי. הגשנו עד היום 12 עתירות. שתיים נדחו, ארבע התקבלו ושש בצנרת. נדחתה העתירה הגדולה של מלחמת לבנון ברוב של ארבעה נגד שלושה. זאת שערורייה גדולה, כי שלושת השופטים שהיו במיעוט, פרוקצ'יה, רובינשטיין ונאור, היו שלושת השופטים המקוריים של ההרכב, והם עמדו לקבל את העתירה. פתאום בייניש החליטה שלא כדאי 'להתחיל' עם הממשלה, והיא הרחיבה את ההרכב לשבעה שופטים. את הארבעה הנוספים היא בחרה באופן אישי, והם הכריעו נגד. מי ביקש ממך שבעה שופטים? אני לא מבין עד היום".

לפעמים בית המשפט מחליט שמדובר בהחלטה כבדת משקל, ולכן הוא מרחיב הרכבים.

"כן, אבל אילו היו מחליטים את זה מההתחלה, שזה נושא כבד משקל, ניחא. מה קרה כאן? פתאום המשרד של קורינאלדי, שייצג אותנו, קיבל הודעה שההרכב יהיה של שבעה שופטים".

בסופו של תהליך אתם מגיעים לאושיות החוק: היועץ המשפטי לממשלה, מבקר המדינה, בתי-משפט. יש לך אמון במערכות האלה?

"היום יש לי קצת ספקות לגבי היכולת והנחישות של גורמי אכיפת החוק. יש חקירות שהם עושים בלהיטות יתר ויש חקירות מקרטעות".


"שלושת השופטים עמדו לקבל את העתירה בעניין מלחמת לבנון. פתאום בייניש החליטה שלא כדאי 'להתחיל' עם הממשלה, והרחיבה את ההרכב לשבעה שופטים. את הארבעה הנוספים היא בחרה באופן אישי, והם הכריעו נגד"
על איזה בסיס ההעדפות באות?

"אני לא יודע, הם כולם בשר ודם. לגבי בתי-משפט, המקרים שאירעו בבתי-משפט בשנתיים האחרונות עם כל מיני שופטות מטילים צל כבד מאוד על המערכת. במשך שנים לא טיפלתי במערכת המשפט כי אחי הבכור היה חשב של מערכת בתי-המשפט. הוא קבע את שכר השופטים וטיפל להם בכל הבקשות. היום אני מצטער על זה, אני חושב שהייתי צריך לטפל גם בדברים משפטיים במקביל. תוך הפרדה מוחלטת".

"בית-המשפט העליון", אבנרי מיאט את קצב הדיבור, "הוא התקווה האחרונה שלנו. לצערי הרב, התקווה שלנו לפעמים נגועה בכל מיני דברים שלא מובנים לי. תקראי את הספר של נעמי לויצקי, לא שאני חסיד גדול של הגברת הזאת, אבל יש שם דברים מעניינים".

אבנרי שוב מזכיר את בג"ץ ועדת החקירה על המלחמה, ומזכיר שנשיאת בית-המשפט העליון, דורית בייניש, אמרה מספר ימים לפני ההכרעה בעתירה כי בית-המשפט העליון לא יתערב בסוגיה. "אז אחד מהשניים: או שהיא קיבלה דיווח מוקדם על יחסי ההרכב, או שהיא אותתה לשופטים מה היא רוצה מהם.

"אני מאמין בבית-המשפט העליון, אבל יש לי כמה הרהורים לגבי כמה מהפסיקות שלו".

הכתבים ידעו ולא פרסמו

לפני מספר שבועות, פרסם עיתון הארץ כתבה מאוד לא מחמיאה על אבנרי. הכתבה הציגה אותו כאדם תאב פרסום ולא אמין, שתופס טרמפ על גילויי שחיתות של אחרים ומנכס אותם לעצמו.

"זה חלק מתפירת התיק", אומר אבנרי, "כמו שעשו לבורובסקי, עשו ליואב יצחק ולמבקר עצמו. זיהו אותנו כארבעה אנשים שמזיקים לאולמרט. נתתי אמון בכתבת כי אני עיתונאי. אמרתי לה: 'שבי פה, ותכתבי אוף דה רקורד'. אז היא שמעה שיחות ופרסמה. זו נבזות, יכולתי להגיש נגדה תלונה, כי אני חבר נשיאות מועצת העיתונות. הייתי משפד אותה, אבל אני לא רוצה לריב עם 'הארץ' כרגע. אבל היא תשלם". אבנרי מסביר שכתבת 'הארץ' היא שמאלנית, והיתה בצבא עם אסי שריב, אחד מיועציו הקרובים של אולמרט.

כך בצ'יק-צ'ק מתחברים אצל אבנרי שמות לשמות, וחשדות הופכים להאשמות. "מה שטוב אצלי הוא שאני מכור לפאזלים. כשהייתי ילד, לא ידעתי מה זה פאזלים. היום אני נעשיתי מומחה. אני יודע מי מחובר למי, מאיפה זה בא ומה האינטרס של כל אחד".

אתה יודע לעבוד עם העיתונות, שמפרסמת היום כל מכתב או חשד שלך כאילו הם אמת. לא צריך כאן משנה זהירות?
"גוף שעושה כל כך הרבה דברים, יש לו פאלטות פה ושם, אבל אי אפשר לטעון שאנחנו עושים את זה בזדון".

אבל התהודה שהדברים מקבלים. צריכים למנוע הוצאת מידע לא מדויק.

"את קובעת שהמידע לא מדויק. אני קובע שחלק גדול מהדברים נבדקים גם על-ידי עורכי דין, ויש לי גם אמות המידה העיתונאיות שלי, שאני לא מזלזל בהן כל כך. ויש גם דברים שהם גדולים על עיתונאים.

"קיבלנו מידע על כנופיה של אנשי עסקים שפועלת בשוק ההון: הם מזיזים את השערים בבורסה. זה משהו מדהים, סודי ביותר. כתבתי מכתב למשה טרי, יו"ר הרשות לניירות ערך, והודעתי לעיתונות. תקפו אותי ב'גלובס' ובעוד מקומות: 'מה אתה רודף פרסומת'. בעקבות זה, היתה לי בשבוע שעבר ישיבה עם טרי ועם כל הצוות הבכיר שלו. הם היו המומים והתחילו לעבוד על זה. אז אני יכול לחזור אל אותו עיתונאי נבלה מגלובס, ולומר לו 'מה כתבת'? לא. הניצחון שלי יהיה כאשר יהיו חקירות והודאות, ואז נצא בהודעה, ונראה מה הוא יעשה. אני לא יכול לרוץ אחרי כל אחד".
 
כשאתה קורא בתקשורת ביקורת על העמותה שלך, אתה לוקח את זה אישית?

"מה זה אישית? זה כמו שפוגעים בילד שלך. זה מפעל חיי השני, אחרי 'אמיתי'".

היית עיתונאי בעבר. כשאתה מסתכל על התקשורת היום, אתה רואה אנשים הגונים?

"דיבר איתי חנן עזרן על הכיסוי העיתונאי של פרשת רשות המִסים. אני חושב שכתבים מדיניים ידעו על זה, אבל לא פרסמו. ההאזנה לשולה זקן בפרשת רמון נחשפה לפני כמה שבועות, והגיע טיפ לכמה עיתונאים מפרדס האתרוגים של אולמרט. הם לא נגעו בזה ולא פרסמו את זה, הם שמרו את זה בסודי סודות.

"יש לי ספקות לגבי העיתונאים היום וטוהר המידות שלהם. התקשורת היום היא תקשורת שמגויסת בחלקה, שמטייחת, אבל אני לא תמיד מאשים את העיתונאים. יש להם מו"לים. התקשורת ממוסחרת, אין עיתונות מפלגתית ואין אידיאולוגית, וכואב לי הלב על זה".

כשהעיתונות היתה מפלגתית, הדיווח גם לא היה מי יודע מה אמין.

"נכון, אבל היו דברים ערכיים. איפה את רואה היום דברים ערכיים? רק נסחפים אחרי החדשות".

אבנרי מודיע כי זמנו תם. בצהרים יש לו ראיון עם ערוץ 2 (לכבוד זה הוא הגיע עם עניבה) ועד אז הוא צריך לכתוב כמה דברים וגם לחזור לכמה 'מקורות' שדחה את השיחה איתם כי היתה עיתונות בחדר.

תגובת התנועה למען איכות השלטון בישראל:

"בכל הקשור לתנועת אומץ,  אחותנו הקטנה, אנו מאחלים לה הצלחה, המלחמה בשחיתות היא המטרה.

בכל הקשור לאריה אבנרי, דבריו ההזויים אינם ראויים לתגובה.

"יצוין כי טיפולה של התנועה למען איכות השלטון בישראל מאז היווסדה לפני 17 שנה הייתה  נטולת פניות כנגד מעשי שחיתות מימין ומשמאל. גם אבנרי מכיר וער לפעולתה הענפה של התנועה כנגד אנשי ציבור בלא כל הבחנה פוליטית".

ofralax@gmail.com