בשבע 229: מכתבים

קוראי העיתון , כ' בשבט תשס"ז

די לתמימות/ יוסף מנדלביץ, ירושלים

בשבוע שעבר הבעתם סיפוק על הרשעתו של חיים רמון. נכון שטוב ללחום בהפקרות בחברה החילונית, אך דומני שלא ההרשעה תמנע את המתירנות. חוששני שהרשעתו של רמון ואולי גם החקירות נגד אולמרט אינם מבשרים עידן חדש של רענון האוליגרכיה המשפטית, אלא ההיפך. רמון נענש על ניסיונו לפגוע בשליטה של מערכת המשפט. כך, עמדה הססנית של אולמרט בנושא המשך עקירת יישובים עלולה להזמין עליו לחצים כדוגמת תיק שרון.

עלינו לנקוט גישה יותר מפוכחת כלפי הממסד של השמאל השולט בארץ ולא לשחק לידיהם בתמימות.

שכר? בעיקר בעולם הבא (בתגובה ל'אין רב בעירו', גיליון 228)/ רב יישוב, השם המלא שמור במערכת

לי, כמו לרוב רבני יש"ע אין בעיה כמו זו המתוארת בכתבה - אנו גאים לגור בקהילותינו - יישובי יש"ע החלוציים.

אך דבר אחד טעון הבהרה דחופה. נכתב מפיו של עו"ד דה-הרטוך ממשרד המשפטים כי שכר הרבנים המתחילים הוא 4000 ₪, אך אחרי 12-13 שנים הם יכולים להגיע לסכומים של 15-20 אלף ש"ח.

הדברים הללו לגמרי דימיוניים. רבני יישובים אכן מתחילים ב-4000 שקלים, אך בהמשך משכורתם אינה גדלה בהרבה. אני מכהן כרב יישוב 19 שנה - עם כל התוספות (ותק 'כולל' ושירות צבאי, תואר שני - כושר לרב עיר), ושכרי עומד על 6,708 שקלים ברוטו.
לדעתי יש להעמיד את הציבור על הטעות הזו, כיוון שבניגוד לדברי העו"ד, רבנים לא מעטים נאנקים תחת עול הפרנסה.

האקליפטוס שלי (בתגובה לשאלת השבוע, גיליון 228)/ דבורה חזן, ירושלים

התרגשתי לקרוא את סיפור האקליפטוס הענק מנוף ילדותו של חנן פורת מכפר פינס. סיפור זה כמו נכתב על עץ ילדותי:

אקליפטוס  ענק הנטוע רק מספר קילומטרים צפונה מהעץ של פורת בכניסה ליישוב אור עקיבא. וגם אני, כמו פורת, בעיניי הילד חשבתי שזהו העץ הכי ענק בעולם.

שורשיו העצומים לא יכלו לכליאה באדמה ופרצו לאוויר ולרוח. הם יצרו כיפה ענקית שעברה את קומת אבי. מתחת לשורשיו נפגשנו, התחבאנו, ושיחקנו. וגם אנו ניסינו תמיד להקיף את הגזע עם הרבה ידיים קטנות.

למרגלות העץ זרם נחל התנינים שהפריד את בנימינה מאור עקיבא.

לשמחתי העץ שלי עדיין ניצב חי ונושם וסביבו נבנה פארק הנקרא 'פארק האקליפטוס'. חנן פורת מוזמן להתארח בצל שורשיו ולהתגעגע.

שיעור באזרחות קלוקלת/  חיים יואבי רבינוביץ', תל אביב 

ראש השב"כ לשעבר, כרמי גילון, כך קראתי, התפטר מראשות מועצת מבשרת, ורוצה להיות מורה לאזרחות.

לא הרגיז אותי שיש לו פנסיה ממשלתית של עשרות אלפי שקלים בחודש. לא התרגזתי שהוא מקבל מקופת הציבור כראש מועצת מבשרת משכורת חודשית נוספת של עשרות אלפי שקלים. לא הופתעתי כאשר קראתי בדוח הכספי של מרכז פרס ל"שלום", שגילון קיבל כ-600 אלף שקלים מכספי הציבור, וזאת עבור משרה חלקית במשך כ-10 חודשים. אבל, שיא החוצפה הינה שהוא רוצה להיות מורה לאזרחות בישראל! זה וודאי ירשם בספר השיאים של גינס כשיא עולמי של עזות מצח זה האיש שהפעיל את אבישי רביב שהסית את יגאל עמיר, הוא ילמד אזרחות?

זה האיש שלמעשה אחראי לרצח רבין הן במחדל שלא הגן עליו והן במעשה האקטיבי של הצמד-חמד. רביב-עמיר הוא ילמד אזרחות את בני ציון היקרים?

זה האיש שניצל את התפקיד הרגיש של ראש שרות הביטחון, כדי לקדם את עמדותיו הפוליטיות השמאלניות. האם הוא מסוגל להבין אזרחות מהי?

מודעה ומודעות/ משה בסוס, כוכב יעקב

יישר כוח לרב בינה על פרסום מודעת התמיכה באלוף יאיר נווה. המודעה ותגובותיה הגבירו את הכעס כלפי האלוף, והעלו את המודעות למעשיו החמורים.

בנוסף, פרסום המודעה יגדיל מן הסתם את מספר המפגינים מול ביתו בגבעת שמואל בכל מוצאי שבת.

צימוקים לשבת/ משה טאו רחובות

חילופי פרקליטים במשפט הנשיא.

 ... ותשלים משאלין דליבאי .

תקרית עם אוסטרליה בגלל משלוח של עגלים חולים.

 פרות שנסתבכה בהם ארץ ישראל.