בשבע 232: מכתבים

קוראי העיתון , י"א באדר תשס"ז

להפסיק להתרפס (בתגובה לידיעה במקבץ החדשות, גיליון 231)/ בני הראל, רעננה

בגליונכם מיום שישי האחרון, דווח כי האלוף אלעזר שטרן הוזמן לוועדת הכנסת בעניין תלונה על כך שמתגייסים צעירים משפחות מגורשי גוש קטיף וצפון השומרון נדחים מיחידות מובחרות בצה"ל ונשלחים לקב"ן.

ואני תמה - הלא פני הדברים היו צריכים להיות הפוכים בדיוק. המגורשים ותומכיהם בציבור הרחב הם שצריכים היו להחרים את מוסדות השלטון ובראשם  צבא הגירוש, על ידי דחיית הגיוס. ואם כבר להתגייס, אזי לא ליחידות הקרביות.

הנוער הכתום הוא חוד החנית ביחידות השדה בצבא והיעדרותו תגרום לבלבול מערכות. לא יעבור זמן רב וירוצו אחריהם בתחינות שיחזרו להתגייס ולתרום, ואז הם יהיו אלו שיציבו תנאים.

המנטליות הגלותית של התרפסות בפני הקיסר למרות כל גזרותיו, רק תיתן אור ירוק לשלטונות לביצוע גירושים נוספים, חלילה.
כדאי לעבור אצל החרדים השתלמות בנושא איך להילחם על זכויותיו ולשמור על הכבוד.

ואיפה יו"ש?/ גדעון אריאל, מעלה אדומים
 
אני בוגר בני עקיבא העולמי (צפון אמריקה) וישראל (סניף קרית משה, ירושלים). הוכחה להיותי "שרוף" על התנועה, בין היתר, היא העובדה שעיברתתי את שמי לשמו של שבטי. אני גאה בכך שאני חי את חיי על פי ערכי התנועה.

השתתפתי בשמחה באירוע המרכזי של הוועידה העולמית, שתקיימה בירושלים החודש. על אף היותו מרשים מהרבה בחינות, יצאתי בהרגשה די קשה.

מלבד אזכור "לזכר" גוש קטיף, לא הוזכרו "יהודה ושומרון" ולו פעם אחת!

נושא הוועידה והערב היה 'חלוציות'. כיצד נפקד מקומו של הביטוי הראשוני של חלוציות בציונות - הלא הוא התיישבות?
ידוע שרוב מתיישבי יש"ע הם בוגרי התנועה או קיבלו השראה ממנה או בוגריה. אני משער שרבים מעובדי התנועה הם תושבי יו"ש.

הייתכן שנשמטה ארץ ישראל השלמה מטעמים תקציביים?

אני קורא להנהגת התנועה להוציא מכתב ברור שמדגיש את מחויבות בני עקיבא להתיישבות ביהודה ושומרון, קריאה לבוגרי התנועה להתיישב שם ולתמוך בתושבי יש"ע ומאבקיהם, ופרסום חומר חינוכי מעודכן והחלטות הוועידה בנושא.
 
ואם יש חילוקי דעות בנושא, יש להבליט אותם במקום להסתיר אותם, כדרכה של תנועה רעיונית אידיאולוגית.

בלי גלויות בבקשה/ ד"ר  גדעון  ארליך, נגוהות 

חכמינו תיקנו לפורים מתנות לאביונים ומשלוח מנות לשם הגברת אהבה ואחווה. לפני כעשר שנים קיבלתי לראשונה גלויה שמודיעה לי שפלוני איננו שולח מנות, אלא תורם לארגון עזרה ראשונה. הבנתי שאותו אדם, המוכר לי היטב כחצוף, מצא לו תעלול להפגנת זלזול בעוד מצווה.

 ברור היה לי שהוא לא ישלח לי גלויה ליום העצמאות שמודיעה שבמקום להניף דגל הוא תרם מחיר-דגל לאותו מוסד.
מלקטי כספים של מוסדות שונים גילו ואימצו את הרעיון שמכניס להם כסף רב. מקבלי הגלויות בחלקם יודעים שהשולח איננו מקיים כלל מצוות משלוח מנות, והשאר נעלבים מכך שהשולח מודיע להם שלא להם שלח משלוח מנות אמיתי.

הצעתי: מי שרוצה לשלוח למספר מצומצם – שיעשה זאת, אך שיימנע מלהעליב אנשים ע"י משלוח גלויה, ואת תרומותיו שיתרום לאביונים.     

ותודה לשלום עכשיו/ חיים יואבי רבינוביץ, תל אביב

מספרים על יהודי פשוט שנהג תמיד לקרוא עיתונות בעברית. יום אחד עבר לקרוא עיתונים בערבית, וכך הסביר: "בעיתונות בשפה שלנו אני קורא על אנטישמיות בעולם, על מצוקה בישראל ועל צרות רבות לעם ישראל, וזה מקלקל לי את מצב הרוח. מאז שעברתי לעיתונות הערבית, אני קורא רק שהיהודים שולטים בעולם, שרוב עשירי העולם הם יהודים, שלישראל פצצות אטום ונשק חדיש, שהיהודים מצליחים לזכות בחלק גדול מפרסי הנובל... ומאז מצב רוחי מרומם".

גם אני, כאזרח פשוט במדינת ישראל הקורא את הדוחות של 'שלום עכשיו', מתמלא שמחה וגאווה. למשל, בדוח האחרון קראתי:
268,000 יהודים חיים וגרים ביהודה ושומרון.

גידול שנתי של 5%, פי 3 מהגידול בקו הירוק.

121 ישובים ביו"ש ו-102 מאחזים.

בהתחשב בכך שממשלות השמאל האחרונות בראשות ברק, שרון ואולמרט, ייבשו את כל התקציבים, ואזרחי יש"ע מקבלים כיום מהמדינה פחות מכל אזרח ממוצע במדינת ישראל, התוצאות ממלאות את לבי שמחה וגאווה. ועל כך נאמר "כאשר יענו אותנו, כן ירבה וכן יפרוץ".

עיתון חי/ משפ' סולימן, רחובות

לקראת פורים, אנו שולחים לכם תמונה של התחפושת של בננו עמיחי שצולמה בשנה שעברה. השתדלנו לבחור כתבות ופרסומות מתאימות מהעיתון.