בשבע 234: מכתבים

קוראי העיתון , כ"ה באדר תשס"ז

להיות נכונים/ שרה לוי, באר שבע

ההודעה של ועדת וינוגרד לפיה הדו"ח שלהם יכיל מסקנות אישיות צריכה להיות צלצול השכמה בשבילנו. המשמעות המעשית היא שבעוד מספר חודשים אנו עשויים למצוא עצמנו במערכת בחירות. כדי שהתוצאות הפעם יהיו טובות יותר, קברניטי הציבור שלנו מוכרחים להעביר הילוך ולהיערך בהתאם כבר עכשיו.

נ' בחינוך/ אריה גל, כפר סבא

רציתי לכתוב בזעם שבמקורותינו נאמר: "בעל המאה הוא בעל הדעה", ועל כן מי שמממן לחרדים את החינוך רשאי לקבוע להם גם את התכנים.

אך נוכח הישגיהם הלימודיים של התלמידים בחינוך הכללי ונוכח 'הישגיהם' בתחומי הבטלנות, החוצפה והאלימות, האלכוהול והסמים, כלל אינני בטוח שהוא עדיף על זה של החרדים.

איתן, לטיפולך/ מרדכי אופיר, ירושלים

גמלאים רבים ואני בתוכם שלחנו את רפי איתן לכנסת למטרה אחת בלבד: לפתור את הבעיות הבוערות והחיוניות של ציבור הגמלאים במדינת ישראל.

את מלחמת היהודים בין ראש הממשלה והמבקר לינדנשטראוס עדיף שאיתן ישאיר לטפולם של הח"כים הצעירים והמשופשפים.
האמת היא שציבור הגמלאים מודאג וצמא לשמוע מה השיג איתן עבורו. בין השאר אנחנו מעוניינים לקבל תשובות לשאלות:

א. מה קורה עם תיקון שחיקת השכר של מיליון גמלאים?

ב. חלק נכבד מהתרופות היקרות אנו הגמלאים נאלצים לקנות היום בכסף מלא בבתי מרקחת פרטיים. מדוע?

ג. בריונים מתפרצים לדירות זקנים וזקנות, שודדים וגוזלים את כספם, וכל זה מתבצע באלימות, ממש טרור פנימי שמקצר את חיינו. הענישה בבתי המשפט  חייבת להשתנות, כך שלא ישתלם להם להגיע לבתי הכלא וגם הטרור הפנימי ילך ויפחת.
אלה המשימות של כבוד השר רפי איתן.

דרום לבנון בדרום/ משה בודק, חיפה

לאחרונה פורסמה הידיעה, כי ארגוני הרצח בעזה רכשו מאיראן טילים בעלי טווח של 19 ק"מ. אם הללו ישוגרו חלילה יהיו רבע מיליון תושבי הנגב המערבי ודרום הארץ חשופים לאותם כלי משחית.

עוד פורסם כי המחבלים הופכים את רצועת עזה לדרום לבנון שנייה. הם חופרים בונקרים ותעלות קשר וכל זאת בעזרת ציוד שנפל לידם מיישובי גוש קטיף.

קיים גם חשש כי הם ירכשו קטיושות בעלות טווח של עשרות קילומטרים, והיה ותפרוץ מלחמה תהיה כל מדינת ישראל בטווח טילים מצפון ומדרום.

וכיצד אנו מגיבים? רה"מ מתכתש עם מבקר המדינה; המועמדים לראשות 'העבודה' נאבקים זה בזה והעם נוהג כבימים ימימה.
האומנם חוזרים אנו שנית ל'תרדמת הצימרים בגליל' ושוב עלולים ויבנו להפתיענו?

החברים של רובי/ סוזי דים, רחובות

הצטערתי והזדעזעתי כששמעתי שרובי ריבלין מתכוון, אם יבחר לנשיא, לשחרר את הרוצח מרוואן ברגותי שנשפט ל-5 מאסרי עולם על רצח ישראלים בלב תל אביב. כל זאת כדי לזכות בקולות של הח"כים הערבים. בושה.

אני מקווה שכל הח"כים של הימין – ובוודאי כל הח"כים הדתיים יגידו לרובי ריבלין: או הח"כים הערבים – או אנחנו. אם אתה מתעקש לסכן את בני עמך ע"י שחרור ברגותי, תקבל אמנם את הקולות של הח"כים הערבים, אך לא את הקולות שלנו.

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות 

שמאי מקרקעין הוכה ע"י לקוח נזעם.
  דע לפני מי אתה אומד....

פסק זמן בסכסוך בבנק ישראל .
   מי פישר?